A kémiai hámlasztás nagy kedvencem, és már sok cikket írtam róla. Fényérzékenyítő mellékhatása miatt nyáron csak óriási körültekintéssel szabad használni, ősszel azonban már sokkal bátrabban el lehet kezdeni. Ezt a cikket elsősorban azoknak írtam, akik most ismerkednek a kémiai hámlasztással, és szeretnék ezt otthon biztonságosan megtenni. (A régi olvasóimtól pedig várom, hogy van-e olyan, amiről szívesen olvasnának bővebben a kémiai hámlasztás -vagy bármi- kapcsán.)
Otthoni kémiai hámlasztás
Az otthoni kémiai hámlasztóknak jellemzően két fajtáját különböztetjük meg, az AHA-t és a BHA-t. Ezek az összetevők csak speciálisan beállított savas közegben működnek, így légyszi ne csináljátok házilag magát a hámlasztót. Vagy nem fog hatni, vagy ártani is tudtok vele magatoknak.
AHA hámlasztás
Az AHA vagyis alpha-hidroxy-acid savak vízben oldódó savak, ilyen pl. a tejsav vagy a glikolsav, de a gyümölcsökben lévő savak is ebbe a csoportba tartoznak. A bőr felszínén hámlaszt.
- Puhává és selymessé varázsolja a bőrt.
- Segít halványítnai a foltokat (pattanásfolt, májfolt), és a kisebb hegek halványítására. (Kráteres, mély hegekre az orvosi mélyhámlasztás jó!)
- Minimalizálja a őórusok a méretét, mivel a pórusok tölcsérszerűek, ha a megvastagodott bőrt eltávolítod, akkor a tölcsérből is „leszelsz”, és így kisebbnek fog tűnni.
- A ráncok eltűntetésében is segít. Egyrészt a bőrfelszín vékonyításával halványít rajtuk, valahogy úgy, mint amikor a pedikűrös a sarkadról leszedi a bőrkeményedéseket, és eltűnnek a kis sarok-repedések, és csak a puha, sima bőr marad ott. Másrészt serkenti a kollagéntermelést, vagyis ténylegesen ránctalanít.
BHA hámlasztás
A BHA, vagyis béta-hidroxy-acid zsírban oldódó sav, magyarul szalicilsav.
- Képes a pórusok belsejében is hámlasztani, ezért tág pórusokra és mitesszeres bőrre ajánlott.
- Segít a faggyútermelést normalizálni.
- Gyulladáscsökkentő hatással bír, így nagyon jó aknés vagy/és érzékeny bőrre.
- Rosaceások is használhatják.
- 2%-os erősségű már erős! Ha nagyon-nagyon érzékeny a bőröd, 0,5-1%-os erősségűt válassz.
Hogyan használd a kémiai hámlasztókat?
- Előtte moss arcot egy kímélő arclemosóval, mint a Tindigo Gentle & Pure vagy a Balanced & Pure géles állagú lemosóink.
- Kend fel a hámlasztódat! Ehhez válaszd a Tindigo Great & Powerful kémiai hámlasztót, mely AHA és BHA-t is tarmalmaz. Ha érzékeny a bőröd, és óvatos szeretnél lenni, válaszd a hasonló hatású, de gyengédebb Tindigo Soft & Silky enzimes peelinget.
- Ezután nyugodtan folytathatod a rutinodat, előszőr egy szérummal, majd a hidratálóval. (Vizes állagú szérumot a lemosás után érdmese feltenni.)
- Minden reggel használj fényvédőt, ősszel-télen is! Kötelező!!! Fényérzékeny lesz tőle a bőröd, és könnyen foltosra éghetsz! Télen azért is érdemes használni fényvédőt, mert az UVA sugárzás átjut a felhőkön, ablakon, és ez nagyon öregíti a bőrt. Reggel némi fényvédővel azt is kiküszöbölöd, hogy ha napközben kisüt a nap, ne égj pikk-pakk foltosra. Remélem, mondanom sem kell, hogy szigorúan tilos mellette a szolárium!
Ne hámlassz túl! Ha így teszel, begyullad a bőröd, vörös, és akár akés is lehetsz, vagy kiütésed is lehet tőle!
- A BHA hámlasztás nem csíp. Ha kivörösödnél tőle, vagy csípne, akkor túl sokat használtad, vagy túl erőset választottál! Használd ritkábban és/vagy cseréld le gyengébbre.
- AHA hámlasztóknál normális egy enyhén csipegető érzés, főleg 10%-os vagy erősebb AHA esetében. Azonban ha itt is nagyon kivörösödsz, a csipegető érzés nem múlik el pár perc alatt és/vagy nagyon csípne, akkor túl erős a hámlasztó vagy túl sokat használtad.
- Sajnos nem lehet 100%-ig előre megmondani, hogy Neked az AHA, vagy a BHA fog tutira beválni, mert van, hogy valakinek nem a „nagykönyv” szerint viselkedik a bőre, és van olyan, hogy valaki a kettő kombinációjával éri el a legszebb eredményt.
- Legyetek türelmesek! Ez nem az a cucc, ami azonnal csodát tesz. Ha nem hat pár nap alatt, nem jelenti azt, hogy naponta kétszer kéne hámlasztanod… Eltellhet pár hét, mire ténylegesen megmutatkoznak az eredmények.
Orvosi kémiai hámlasztás
Az orvosi hámlasztás semmiképpen nem otthonra való, de nem is fogod tudni beszerezni „csak úgy”. Orvosi hámlasztással még a mély, kráteres hegeket is el lehet akár tűntetni, de utána pár napig nem mehetsz sehova, mivel nagyon elvékonyítja a bőrt, így jelentősen nő a fényérzékenység kockázata. Sajnos fájdalmas és kellemetlen, ilyenkor gyakorlatilag új bőröd nő. Erről most nem is írnék többet, ha érdekel a téma mindenképpen keress fel egy szakorvost.
szia! szerinted aha hámlasztót használhatnék durván bőrkeményedéses sarokra? : D lehet, furán hangzik a dolog, de semmivel nem tudok szép és tartós eredményt elérni, gyorsan megvastagszik a sarkamon a bőr, és nagyon csúnya, ha nem ápolom, de akkor sem tökéletes. egyszer már bekentem 8%-os pc ahával, de semmit nem éreztem. : D szerinted a nagyobb százalékos aha jobb lenne, vagy használjam többször a kisebb koncentrációt? másik kérdésem, hogy egyszer ajánlottad szőrbenövésre is az ahát. még nem próbáltam, de intim területeken elég sok gondot okoz a szőrbenövés. : ( szerinted borotválás előtt (vagy után?) pc 8%-os ahával bekenhetem ezt a területet? persze gondosan ügyelve arra, hogy a belső részekre ne kerüljön? kicsit tartok tőle, nem mertem még kipróbálni. köszi, m.
Szerintem egy otthoni AHA édeskevés egy már nagyon vastag sarokbőrre, valszeg egy 24-essel se sokra mennél, én használtam az arcomra, és maradt még ott is bőröm. 🙂 Inkább azt csinálnám, hogy elmennék pedikűröshöz, ahol szikével szépen levágatnám, és utána használnék AHA-t, hogy ne vastagodjon meg. És inkább AHA-s testápolót vennék, ami hidratál és puhít is, Paulának van ilyenje. A bőrkeményedés még a rossz cipőktől alakul ki. Amíg dresscode-os multis állásaim voltak, és keményebb talpú elegáns cipőket hordtam, állandóan tyúkszemem volt, meg bőrkeményedésem volt a talpamon. Amióta napközben csak kényelmes, lapos, jó minőségű cipőkben járok, max. egy évben egyszer, ha elmegyek pedikűröshöz, mert mindig puha a talpam. Esténként bekenem egy nehezebb hidratálóval, de ezt régen is csináltam, mégis volt minden a talpamon. :-S Valamint nem jó dörzsölni a bőrkeményedést, mert akkor nem lesz sima a bőrfelszín, és még könnyebben továbbkeményedik. Ezért jó, ha pengével szedi le. Az intim kérdésedre nem tudom a választ, de tudsz írni a Paulás csajoknak, ők biztosan tudják a választ a kérdésedre! Esetleg ha megtudod, írd meg nekem is. 🙂
Mondjuk nekem ott is az lett a megoldás, hogy elektromos borotvát használok, azzal nem szoktam kipattogni. Esetleg tudok egy jó elektromos borotvát ajánlani, nemrég vettem újat. 🙂
köszi a választ! egy időben gyakran mentem pedikűröshöz, de kezelés után 1 héttel minden ugyanolyanná vált. mondjuk elég nyominger a lábam, szerintem amiatt vastagszik meg ilyen gyorsan a sarkamon a bőr, mert amúgy mindig sportcipőt hordok. most már én is rászoktam a mindennapos habkövezésre, meg a krémezésre, így egész szépen fenn tudom tartani az állapotot, de mint írtam, nem tökéletes így sem, ezért gondoltam az ahára. mindenesetre még egyszer köszi! a paulás csajoknak meg írok, és megosztom veled, mit válaszoltak! : ) üdv., m.
Egy AHA testápoló szerintem jó lehet erre! 🙂
Én minden másnap zuhanyzás után még a kádban ledörzsölöm lájtosan habkővel a sarkam, így egész nyáron nem kellett mennem pedikűröshöz a szikés/pengés leszedés végett, és nekem nagyon sima a felszíne így, szép, egészséges bőrszínű, és puha. 😉
Én tanultam pedikűrt, van is itthon pengekészletem, de magamnak úgysem tudnám használni.
Ez a minden másnapos dörzsölés bejött. Nem durván csinálom, csak finoman, de mivel rendszeresen, esélye sincs a bőrömnek ott megvastagodni, vagy durvább esetben berepedezni.
Köszönöm a cikket, nagyon aktuális 🙂 Rosaceás bőrömet szeretném hámlasztani, most már tudom, hogy a BHA-t használjam, és a PC termékei között fogok keresgélni 🙂 Tonikom már van tőlük (Earht Sourced) és imádom.
Viszont ami még nem világos, az az lenne, hogy milyen a bőrsemleges ph-jú arclemosó? Jelenleg a L’oreal micellás vizzel tisztítok. Használhatom azt hámlasztás előtt, vagy tudnál ajánlani mást?
Köszönöm szépen 🙂
Szia Zsuzska! Ha rosaceás a bőröd, és 2%-osat veszel, csak kétnaponta használd, vagy lehet, hogy 1%-os is elég, 1 vagy kétnaponta. Szóval a Te bőröd fokozott óvatosságot igényel. Szinte az összes kozmetikum bőrsemleges pH-jú már, kivétel a szappanok, amik lúgosak, és a hámlasztók, amik meg savasabbak. Szóval mindenféle micellás víz jó. 🙂
Szia!Lelkes olvasód vagyok és ezúton is köszönöm a sok, hasznos tanácsot:)
Meg szeretném kérdezni, hogy a skinoren krémet lehet e naponta alkalmazni. Próbálkoztam Bha (PC)-, de valahogy nem toleráltam jól. Az AHA 10%(PC)sát hetente 1x alkalmazom a fent leírtaknak megfelelően. Az azelainsavat – főleg az enyhén fellángoló periorális dermatitiszem miatt kezdtem el – 3 hete alkalmazom reggel és este (csak a zsírosabb részekre alkalmazom)és szebbnek látom az amúgy érzékeny, vegyes bőrömet. Alkalmazható hosszútávon véleményed szerint?
Köszönettel
Anita
Szia! Vényköteles termékeknél inkább orvossal konzultáljatok légyszi. Így csak annyit írnék, hogy a betegtájékoztatója szerint több hónapig használható.
Periorális dermatitisem nekem is volt, és a fluor okozta. (periorális dermatitisz: száj körül megjelenő kiütés, gyulladás) Fluormentes fogkrém teljesen megoldotta a problémát. Persze nem biztos, hogy Neked is épp fluorallergiád van, de a különböző típusú dermatitiszeknél első körben érdemes felkutatni és kiszűrni azokat az irritáló vagy allergén összetevőket, amik okozhatják. Ezzel foglalkoztál már?
Szia!Próbálkoztam már a fluormentes fogkrémmel, de időközönként – nem feltűnő módon ugyan – kiújul, fellángol. A bőrgyógyászom sok mindentől óva intett (kakaó, erős fűszerek, fluor..stb.)de egyértelműen nem bizonyított (ahogy utánaolvastam hazai és külföldi oldalakon) mitől is alakul ki. A furcsa, hogy akár évekig is tünetmentes vagyok, pedig imádom a valódi kakaóporból készült kakaót:)))))))és hasonlóképpen járok a fluorral is. Egyébként a bőrgyógyász tetracyklinnel – 250mg/nap – kezel, ha fellángol.
A skinorenről sok helyen olvastam – faggyúmirigy túlműködés esetén történő alkalmazása miatt – gondoltam kipróbálom. Nagyon kedveli a bőröm és érdekes, hogy a BHA-t nem annyira:((Abban tökéletesen igazad van, hogy legtöbbször a bőrünk mondja meg, mi is a jó neki:)))Szóval az azelainsavat be szeretném építeni a bőrápolási rutinomba és ezért kérdeztelek. Az, hogy a periorális dermatitiszre jó arra idővel jöttem rá:))))és merészkedtem a bőröm egyéb zsírosabb részeire is alkalmazni:) Várom nagyon a cikkedet a periorális dermatitiszről:))))))))))
Az azelainsav 20%ban nem túl magas arra, hogy naponta akár hámlasztás miatt alkalmazzuk?Ha jól tudom PC termékekben 10% van, de úgy tudom a 15-20% a hatásos.
Sajnos egyáltalán nem mindenkinkinél a fluor a kiváltó okat a periorális dermatitisznek, most, hogy már ennyi mindent tudok róla, rájöttem, hogy nagyon szerencsés vagyok, hogy ilyen könnyen és gyorsan meglett az okozója nálam. Nekem soha többet nem jött ki, mióta abbahagytam a fluoros fogkrémet, pedig ennek már 5 éve.
Érdekes, hogy Paula is írja az oldalálán, hogy 15-20%-ban hatásos, ennek ellenére 10%-ot tett az azelainsavas szérumába, amit nem is értek. Arról is megoszlanak a vélemények, hogy most az azelainsav hámlaszt, vagy sem, ezt is, azt is lehet olvasni -egyébként hiteles- külföldi oldalakon. A százalékok úgy általában eléggé megtévesztők, pl. 2%-os BHA erős, amíg egy 2%-os AHA szinte semmi. A 15% az, ami már hat azelainsavnál, szóval elvileg a 20%-os -skinoren- nem extrém erős, csupán ideális. Én próbáltam napi szinten használni a Skinorent, és nagyon égettett, kivörösödtem tőle, mint mikor túlhámlasztottam anno AHA-val, szóval nekem érzésre mindenképpen hámlaszt. De mindegyik hámlasztó valahogy másként hámlasztja a bőrömet, így ha váltogatva használom őket, jó nekem. De ez tényleg annyira egyedi, hogy kinek mi válik be, és kinek mi a sok. Nekem elég érzékeny a bőröm, így pl. a standard reggel Skinoren-este Differin aknéellenes protokolltól kikészült. Naponta max. egyféle kezelőt használok, és nem hámlasztok minden nap. 🙂 De elvileg nyugodtan lehet napi egyszer vagy kétszer használni a Skinorent a betegtájékoztató szerint, és a KM-es vélemények szerint sokmindenkinek bírja is a bőre ezt. De ha úgy is van bőrdokid, érdemes megkérdezned, mit gondol. 🙂
Szia!Szívesen megkérdezném a bőrgyógyászom, de nagyon régimódi:(Idős professzor, aki bármiből kigyógyít, de soha nem jártuk körül mi okozza a dermatitiszt. Ő azon az oldalon áll kissé, hogy pontosan nem tudjuk, összetett, sok tényezős dolog a periorális dermatitisz. Nekem például olyankor jön elő, amikor valamilyen hormonváltozás is van (terhesség után pl.), de az ételek okozta dologban – a magam részéről – nem hiszek. Nagyon igyekszem elsajátítani egy csomó mindent a bőrápolásról, de sajnos a bőrgyógyászom nem az a fajta, aki ebben partner, mármint differin krém anti-aging hatása miatti alkalmazásától, nevetve kiakadt…Az otthoni hámlasztásokról nem nyilatkozott negatívan, de például a szoláriummal kapcsolatban középutas, azaz nem tilt…Szóval ő egy bőrrák specialista és úgy érzem ezekkel a kérdésekkel nem lehet őt megkeresni, másrészt meg egy konzultáció 10000,- forint…:(((ami alatt felír egy már régóta használt gyógyszert és ennyi. Hál Istennek nem sűrűn járok:)Szóval ha van olyan bőrgyógyi, akivel ezekről lehet konzultálni, örülnék, ha közkinccsé tennéd, vagy akár priviben elküldenéd:))))))
Olvasok rengeteget, de – nem tudom más hogy van vele – megtalálok bármit a neten, de annak az ellenkezőjét is…és hát valljuk be a bőrápolás is ilyen terület, lévén, hogy kinek ez, kinek az:))))))))A te cikkeidet viszont imádom, mert forrásokat adsz, ahonnan belemélyülhetek és elindulhatok, egy engem jobban érdeklő témában…így jutottam el egyébként az azelainsavhoz is mint perioralis dermatitiszre alkalmazott szer.
Igazán jó bőrdokit még én sem találtam, de legközelebb Dr. Kolat Zsuzsához fogok menni, a krémmániás csajok bőrdokija, és kifejezetten ilyen esztétikai problémákkal és aknéval is foglalkozik.
Mondjuk azt fel nem foghatom, hogy egy bőrrák specialista hogy nem tiltja a szolit… 19x-es UV sugárzás van egy szoliban. Valszeg ha nekem valaki ilyet mondana, soha többet nem mennék oda. Ahogy nem mennék pl. szolizott kozmetikushoz sem.
Azt hittem már sokat tudok a kémiai hámlasztásról, de hogy siklottam el a PHA felett?
Az anti-aging miatt nagyon sajnáltam, hogy AHA-t nem használhatok, de szuper hír, hogy a PHA-nak is van hasonló hatása!
Az a vicc, hogy azt hittem, tökéletesen kialakult már a bőrápolási rutinom, de most néhány percnyi olvasás után úgy érzem, nem élhetek PHA hámlasztó nélkül! 🙂
Holnap megrohamozok egy gyógyszertárat, hátha sikerül mintát szerezni 🙂
A periorális dermatitisz problémát nálam is a floudmentes fogkrém oldotta meg (emellett arra is figyelek, hogy a szájvízben se legyen ilyen összetevő).
PHA hámlasztója csak a Neostrátának van, Neostrata pedig nagyon kevés gyógyszertárban kapható, de itt van kereső: http://esthetics.hu/hu/gyogyszertar-kereso/ Amúgy én is kipróbálnám, de nem tudom, hova lehetne még beiktatni. 😀
A fluoros cuccokat én is teljesen kiiktattam, és most megihletett a téma, kész is van vázlatban egy cikk a periorális dermatatiszről.
Köszi a keresőt! Anno a bőrgyógyászom felvilágosított, hogy Veszprémben melyik gyógyszertárban lehet Neostrata termékeket kapni 🙂
Én is reggel óta azon agyalok, hogy hogyan illeszthetném be az esti rutinba, mert jelenleg egyik este BHA Lotion, másik este pedig a retinolos Barrier moisturizer van soron. Ha PHA is kellene, akkor valószínűleg háromnapos ciklusokban váltanák egymást.
Anno amikor előjött a periorális dermatitiszem, a bőrgyógyászom cinkport írt fel, azt kellett napi kétszer innom – ha nem is azonnal, de segített abban, hogy hamarabb elmúljon (évekkel korábban is volt, akkor sokkal tovább tartott)
A periorális dermatitiszem magától is elmúlt szerencsére, miután abbahagytam a fluoros fogrkémet.
Én most használok 8%-os AHA-t, 2%-os BHA-t, Skinorent, Differint, szóval nagyon kell figyelnem. Érdekes, hogy a bőröm túlérzékeny lett, amikor csak Skinoren+Differint kombót használtam, viszont úgy, hogy egyik reggel, másik este. Így, hogy mindent csak egyszer-kétszer használok egy héten, valamint egy nap csak egy kezelőt teszek fel, nem kettőt, sokkal szebb lett a bőröm. (A Differint csak egyszer használom anti-agingre.) Érdekes dolog ez, jó sok idő, mire az ember kitapasztalja, mit szeret a bőre, de most egész szép. Persze nyilván kipróbálnék egy PHA-t is. 😀 Ez http://kremmania.hu/kremek/neostrata-bio-hydrating-cream és ez http://kremmania.hu/kremek/neostrata-bionic-face-serum-10-pha tetszik nagyon! 🙂
Én a Bp 2. kerületi Csörsz utcában lévő klinikán vettem a 10%-os Neostatamat (Rózsa domb). (google)
Nagyon kedvesek voltak, és tanácsot is kérhetsz tőlük. 😉
Köszi az infót! 🙂
Én már csak AHA-t használok, egy évig!!! kitartott a kis 30 ml-s minta, most kell újat vennem. Most, hogy olvastam, jó ráncok ellen, még inkább fogom használni, lehet, heti 2* 🙂 Szeretem, hogy egyáltalán nem macerás használni. Mondjuk most pont van rajtam egy ragya, de inkább arra fogom, hogy túl sokat zabáltam édességből, előtte már régen volt.
Nálam is rendkívül lassan fogynak a Paulás cuccok, néha nem is értem, hogy hogyan? Pl. mindennap használom a lemosó géljét, adtam belőle barátnőmnek kipróbálni, és fél év után még mindig megvan a negyede… A BHA hámlasztóból szintén elajándékoztam 30 ml-t, azt is majdnem egy éve vettem, és még mindig van benne.
Eljött az idő! 🙂 Beszerzem a PC-s hámlasztót, szerintem rá is kérdezek az ügyfélszolgálatukon, mit ajánlanak, mivel az arcom pattanásos/mitesszeres ugyan, de ezen elég jól segít az Akneroxid, és inkább az egyenetlen bőrfelszín és pattanás maradványok (piros foltok) zavarnak, ezért alapozok télen. *dilemma*
Éppen lemosót is keresek, mert fogyóban a micellás vizem, és sajnos csak Biodermát tudtam venni, mert a Pease ugye hiánycikk. Viszont most látom, hogy van lemosóból is PC deluxe minta. Mit gondolsz, elhagyható a micellás víz? Mert akkor inkább PC lemosóba fektetnék.
Itt a suli, spórolni kell. :))
Én a PC Earth&Source lemosót használom, és nagoyn szeretem. Kb. lencsényi méret elég, hogy megtisztítsam az arcomat, de ezután még marad valamennyi dolga a micellás víznek. Ha kétszer mosom le az arcomat PC-vel, akkor hozza le teljesen a sminkemet. De nekem több mint fél éve megvan, és még a negyedéig van benne, szóval nagyon takarékos. Ha kétszer mosod át vele az arcodat, akkor is sokáig elég lesz. 🙂
Rávettem magam és belevágtam a hámlasztásba most ősszel, és ez nagyon nagy mértékben a Te cikkeidnek köszönhető. Nemrég kezdtem, de már látható az eredmény. Egyetlen bajom van vele csak: a fél órás várakozási idő arcmosás után kínszenvedés! Arcmosás után eddig mindig azonnal bekentem az arcom, mert húzódik, szinte fáj. Pedig eléggé zsíros a bőröm,főleg a bajos helyeken. Van erre valami megoldás kibekkelni ezt a dolgot, vagy a szépségért tényleg szenvedni kell? 🙂
Arcmosa utan nem kell varni, hanem a hamlaszto utan kell, de ott mindenkeppen,ennyi a hatoideje. Amugy nem normalis,hog így huzodik utana a borod, valts sztem lemosoz.
Majd biztosan jön Ildi is és megmondja a tutit, de addig gondoltam írok én.
Melyik hámlasztót használod? Az írásod alapján gondolom egy folyékonyabb formulát.
Bár nekem nem zsíros a bőröm, de én sem tudok meglenni hdratáló nélkül arcmosás után, ezért a BHA lotiont használom, ez hidratál is, így nincs húzódó érzés
Arcmosas utan huzodik neki. Nem a hamladzto utan. 🙂
Akkor jól benéztem a használati utasítást 🙂 Így már tényleg nem lesz gond. Pancsi, PC-t használok, a liquid verziót, mert gélből mindig kifogynak sajnos.
Szia:)))Kedves Ildikó!
Szeretnék segítséget kérni. 2 hete megvásároltam 2 NEOSTRATA terméket (http://www.eventuspharma.hu/markak/neostrata/neostrata-bio-hydrating-cream:375 és a
http://www.eventuspharma.hu/markak/neostrata/neostrata-bionic-face-cream:377)
Érdeklődnék, hogy véleményed szerint ezek mellett érdemes-e, illetve ha igen hogyan AHA terméket használni (PC-T), illetve retinol szérumot, antioxidáns szérumot?
Eddigi rutinomat szeretném valahogy átalakítani:))))
A termék egyébként egy álom, imádom:))))))))))))))))
Köszönettel
Szia! Sosem használtam Neostrata termékeket. Gondolom, van rajtuk leírás, hogy milyen sűrűn kell/lehet őket használni, de ha nincs, írj szerintem a Neostratanak nyugodtan.
AHA szerintem nem kell mellettük, hiszen ezek hámlasztók, de valamilyen antioxidánsokban, peptidekben gazdag, vagy kis százalékban retinolt is tartalmazó szérumot nyugodtan vehetsz. 🙂
Kedves Ildikó!
Nagyon szépen köszönöm a gyors választ:)))Mielőtt megvásároltam a Neostratat nagyon alaposan utánanéztem:)Természetesen van rajta használati utasítás is, d, de mindezek ellenére szerettem volna kikérni a véleményed:)Sok, alapos utánaolvasásom ellenére mégis a Te “globális” rálátásodra voltam kiváncsi:)
Köszönöm mégegyszer:)))))))
Szia! Azt szeretném kérdezni, hogy ha heti egyszer hámlasztok Paula BHA 2%-kal, akkor esetleg a hámlasztás előtti napon lehet szoláriumba menni? Vagy inkább teljesen felejtsem el a hámlasztás idejere a szolit? Mennyit kell varni hámlasztás utan, h mehessek szoliba? Válaszod előre is köszönöm! Üdv
Nagyon minimum egy héttel a hámlasztás után mehetsz először napra, szoliba, de a biztonság kedvéért várnék 2 hetet, nehogy foltosra égj. De nem értem, minek hámlasztasz, ha utána meg tönkreteszed a bőrödet a szolival úgy is, az egy ráncosító koporsó, brutál sugárzással. Egyébként kétnaponta kellene használni egy BHA hámlasztót, hogy legyen értelme is, és nem ad hoc, hanem folyamatosan. Olvasd el inkább a szoláriumról írt cikkemet. A világ legjobb anti-aging terméke a fényvédő, mindennap kéne használni. Semmi értelme megvenned drága kozmetikumokat, ha szoláriumba mész, minden jó hatást tönkreteszel vele. A napfény felelős 80%-ban a bőröregedésért, hát még szolárium… Sőt, a naptól (Vagyis a fényvédő hiányától) alakulnak ki a napfoltok, májfoltok. Szóval hajrá… Vagy inkább hagyd abba. De szerintem szoli mellett tényleg felesleges engem olvasnod, nem lesz látszata, hiába költesz drága termékekre. Ha egyetlen kozmetikumot használhatnék életem végéig, az a fényvédő lenne, azzal megelőzöd az öregedést, a világ legjobb anti-aging terméke, megelőzöd a foltokat. Bocs, hogy így kifakadtam, remélem, hogy abbahagyod a szolit inkább, és nem azt választod majd, hogy akkor nem is költesz kozmetikumra.
Kedves MsTindigo, és mindenki, akit érint, vagy ért hozzá, bennem felmerült ma egy gondolat: szerintem, és a PC honlapja szerint a Resist testápoló vonal 2 % BHA és 10 %-os AHA hámlasztói használhatók arcra is. Megnézegettem az INCI-ket, szerintem tök rendben vannak, és mivel ezekből a 200 ml-s kiszerelések kerülnek 10 ezer Ft körüli összegbe, csak arcra használva szuperolcsó alternatívának tűnnek a többi PC hámlasztóhoz képest. Szerintetek? Nekem hamarosan elfogynak a Skin Balancing hámlasztóim, és erősen azon tűnődöm, hogy inkább ezeket a Resist cuccokat veszem meg.
Lehet használni arcra is, persze, száraz bőrűeknek szokott beválni, már ajánlottam is. 🙂
Köszi a megerősítést! Mondjuk nekem zsíros bőröm van, de majd egy-egy mintát azért kipróbálok, úgyis éjszakára használom, úgyhogy az nem nagyon izgat, ha kicsit fénylene, kiragyulni csak nem fogok tőlük. 🙂
Sziasztok.
Valaki megtudna mondani hogy ha mar nem hamlasztok mennyi ido utan lehet menni szolariumban?
Elore is koszonom a valaszt!
1-2 hét múlva. De minek hámlasztasz, ha utána szoliba mész?
A kémiai hámlasztás serkenti a kollagéntermelést, vagyis ránctalanít, kisebbnek láttatja a pórusokat, beállítja a faggyútermelést, hidratálja a bőrt, halványítja a foltokat. A szolitól meg ráncos, foltos fejed lesz óriási pórusokkal. Ha esetleg még fiatal vagy, és azt hiszed, nincs igazam, akkor elmondanám, hogy a tudomány nem demokratikus, szóval mindegy, mit gondolsz, és pár év múlva eszedbe jut, hogy bárcsak hallgattam volna Ildire, meg a tudományra… Szerintem ne menj szoliba, és olvasd el ezt a cikket, hátha elveszi a kedvedet tőle.
Szia.
Koszonom szepen a gyors valaszod.
meggyoztel nem fogok szoliba jarni. Most kezdem a hamlasztast. Remelem ferfiaknal is olyan hatasos lesz mint amilyen jo kommenteket olvastam. 🙂
Persze, alapvetően a férfiak bőrének ugyanarra van szüksége, mint a nők bőrének. Az csak marketing bullshit, hogy “férfi” kozmetikum. A tartalomjegyzékben találsz “férfi” részt is, ott bővebb infót is találsz erről. 🙂
Szia MsTindigo, az eBay-en nézelődve találtam egy koreai AHA/BHA tonert, amely ígéretesnek tűnik az angol review-k alapján, de mivel kémiatudásom igencsak felületes, gondoltam, inkább megkérdezlek, érdemes lehet-e megrendelni. (Jelenleg PC-hámlasztókat használok, de nem vagyok teljesen elégedett az eredménnyel, ezért nézelődöm másfelé is.) Az összetevőlistát itt találtam meg: http://cosdna.com/eng/cosmetic_aedf161950.html, a tonik pH-ja a review-k szerint 3,5-ös.
http://jolse.com/product/COSRX-AHA-BHA-CLARIFYING-TREATMENT-TONER-150ml/3396/?cate_no=43 Én meg angolul nem tudok ma este rendesen, vagy nem tudom, mi van velem. 😀 Na nem mintha vegyész lennék. 😀 A pH-ja tök okés, ha 3,5, de jól értem, hogy ha AHA and BHA are each 10% content, (ld. az előbbi linket) akkor mindegyikből 10% van benne? Vagy összesen 10%? Ha össz. 10%, akkor ok, de ha mindegyikből 10%, le kéne szedje a fejedet. Engem egyébként zavar, hogy nem látom, hogy hány % a BHA, és hány % az AHA, külön-külön. Azért egy hámlasztónál ezt fontos lenne tudni. Egyébként az inci-je teljesen ok, minimál inci, irritáló és extra anyagok nélkül, rendben van.
Hm, az az “each” szócska tényleg zavarbaejtő… 😀 De a kis vízcseppes ábra meg inkább arra utal, hogy összesen lehet 10%-os. Ebben a tesztben pedig azt írja a lány, hogy naponta kétszer használják. Gondolom, a 2% fölötti BHA-koncentrációt, pláne ilyen használat mellett, még egy hiperszuper rezisztens bőr sem bírná ki: http://35thofmay.blogspot.hu/2015/02/cosrx-aha-bha-clarifying-treatment.html. De ez nyilván csak spekuláció. Megpróbálok még egy kicsit utánanézni, nem rendelem így meg. És köszönöm a segítséged! 🙂
Nincs mit! 🙂 Egyébként logikusabb lenne, ha össz. 10% De még akkor is erős, heti kétszer is bőven elég lenne használni.
Ilyenről még nem is hallottam hogy a kettőt egy cuccba teszik. 🙂 Ezt miért, és hogyhogy?? 🙂
Pedig Paula is csinál ilyet, a hámlasztó kendőjében aha és bha is van. 😉 És hogyhogyhogy??? 😀
Hát attól még hogy Paula csinálja …. és akkor mivan? 😀 Akkor sem értem.
De jó hogy így egyben van, gyakorlatiasabb a használata… bár ha összesen 10%, akkor az nekem nem elég.
Szia Ildi! Ma jött meg a PC-tól a 10%-os AHA mintám, a RESIST termékcsaládból.
Én eddig úgy tudtam, hogy nem kell x idő után leöblíteni őket, de most ezt olvastam az oldalukon:
” Használd este tisztítás és tonizálás után. Önts egy kisebb mennyiséget egy vattakorongra vagy a tenyeredbe és simítsd át vele az arcodat. Ha érzékeny a bőröd, akkor 10 perc elteltével lemoshatod. Használj utána antioxidáns szérumot és/vagy hidratáló krémet. Azokon az estéken, amikor ezt a kezelést használod ne használj más hámlasztó terméket, beleértve a bőrradírokat is.”
Tehát jól értem, hogy csak akkor kell leöblítenem, ha elkezdi irritálni a bőrőm? Amúgy meg maradhat fent éjszakára, ahogy a BHA is? (persze nem egyszerre a kettőt 😛 )
Illetve a maszkokkal kapcsolatosan mi a véleményed? Maradhat éjszakára? Vagy biztos, ami biztos inkább szedjem le? 🙂 Te használsz/használtál PC maszkot?
Köszönöm!! Szép napot Neked!!
Eszti
Szia Eszti! Ezzel kapcsolatban inkább a PC-s lányoknak kéne írnod, az ő termékük. Szerintem ha abbamarad a csípő érzés pár perc alatt, nem kell lemosni, ha nagyon csípne, akkor meg amúgy is el kell gondolkozni, kell-e Neked AHA. Picit csipeget kb. 2-3 percig, az normáis. Én a 8%-os PC AHA-t használom és a 2%-os BHA-t, amiket sose mosok le. 🙂 (Több PC terméket nem is használok, mert iszonyat drágák.)
PC maszkot nem használtam. Egy agyagos maszkja van zsíros bőrre, azt le kell szedni. A piros skin recovery maszk viszont csak egy zsírosabb hidratálókrém, amit ő maszknak hív, azt csak simán felkened, és kész.
Szia Ildi!
Regota olvasom a blogod, sok jotanaccsal lattal mar el.:)
Most BHA-hoz kapcsolodoan lenne egy kerdesem. 2%-os PC BHA-t hasznalok, 3 napota, es piros kis pattanasok, dudorok jonnek tole a boromre. Eloszor nem akartam elhinni, hogy ettol lehet, de sajnos kesobb bebizonyosodott. Mit tanacsolsz? Hagyjam abba? Vagy ez csak atmeneti?
Szia! Hát ha biztosan a BHA-tól van, akkor persze, hagyd abba. Választhatsz AHA, PHA, vagy azelainsavas terméket is.
Szia Ildi,
szeretném a tanácsodat kérni, mert kezdek egyre kétségbeesett lenni.
26 éves vagyok, egészségesen táplálkozom, az arctisztitásra különösen odafigyelek (amint hazaérek, lemosom az alapozót, ágyba csak letisztított arccal bújok stb…). a Gond az, hogy úgy érzem, egyre pórusosabb a bőröm, reggel össze vannak húzódva, de estére eltömődnek (és igen, kinyomkodom őket… 🙁 ). Közben viszont a bőrfelszínem száraz, néha húzódik, viszont már nem merek szinte semmit sem rákenni, ugyanis félek, hogy még jobban eltömődnek a pórusok. Közben a homlokon egyre mélyebb réncokat látok, valószinüleg a száraz bőrfelszín miatt is.
Kb 1 hónapja voltam lézeres arckezelésen (egy alkalommal, talán ezéert sem vettem észre különösebben nagy változást). Van egy aprócska hegem egy begyulladt pattanás után (már vagy fél éve), és a lézer sajnos nem sokat segitett (nem vészes, de én látom, sötétebb ott a böröm és zavar…). Mire a lézert ismételhetem, legalább októberig kell várnom és nem vagyok benne biztos, hogy érdemes megismételni. Ezért szeretném megkérdezni, hogy vajon az én bőrömre is alkalmas-e a kémiai hámlasztás? A következő lézerig szívesen kipróbálnám. Németországban élek, itt meg tudom rendelni a Paula s Choice termékeit. Melyiket ajánlanád? Milyen erőset? Persze fényvédővel használnám 🙂
Nagyon fogok örülni a válaszodnak, szép napot kívánok 🙂
Julia
Mindenkeppen a bordokoval kell megbeszelned, hogy hamlaszthatsz-e es vissza kene hozza menned. Paualas rutint meg nem allitok ossze, mert ők nagyon profik, es jobban ismerik a sajat termékeiket, mint én. Ha irsz nekik az ügyfélszolgálatra, majd segítenek.
Szia!
Egy kis segítségre volna szükségem.Nagyon sok pattanásom volt az elmúlt 15 évben,/25 vagyok/,korán kezdődtek a problémák,aminek nyomai maradtak,nem vészes,de nem is szép,főleg az alapozó is megül a ragyák helyében, a tág pórusaimról nem is beszélve.Mostanában is pattanásosodom,pedig ápolom a bőröm.Alapozót a tűzfolt elrejtése miatt használok.
Már nem is szeretek társaságba menni.Önbizalmat vesztettem miatta.Ezért szeretném simábbá varázsolni,már amennyire ez lehetséges.Illetve egységessebbé tenni.
Ezek a hámlasztók segíthetnek ebben?
Anyajegy és tűzfolt nem probléma?
Pontosan mit ajánlanál nekem erre ?
Tudom..a bőrgyógyász az első válasz,de ő sem adott olyan tanácsot,vagy szert,amitől javult volna,ezért gondoltam arra,hogy egy kis öngyógyítás az utolsó lehetőség..:)
NAGYON KÖSZÖNÖM A VÁLASZOD ..:)
Szia! Használhatsz hámlasztót. Pontosan semmit sem ajánlok. 🙂 Azt tudom, hogy egy szép bőrápolási rutinnal javulást lehet elérni, de sok idő, (meg sajnos sok pénz,) mire kikísérletezi az ember, mi válik be. Egyébként Téged nem bőrdokihoz küldenélek, hanem góckutatásra, hogy mitől vagy pattanásos, mert ez nem normális dolog. Nekem fertőzés állt a háttérben, és sokkal szebb a bőröm, mióta kaptam rá gyógyszert. (Nem a bőrömre, hanem a betegségemre.) Ettől még a hámlasztó persze jó ötlet, meg a szép bőrápolási rutinra is rábeszélnélek, mert az csak jó, de önmagában valószínűleg nem megoldás.
Szia. Nekem az lenne a kérdésem, hogy én
– Garnier Micellás víz arclemoso
– Cosrx 7% AHA
– PC 2% BHA GEL
kezdek el majd most használni.
A Dm-es sundance 20 és 50 faktoros napkrémem van itthon. Ezek jók?
Szinte egésznap itthon vagyok a babával max csak este szoktunk ki menni, szóval itthonra gondolom nem kell használni.
Az alapozómban is van 10% Fenyvédő (max faktor)
Köszönöm a segítséged 🙂
Szerintem nem kellene hámlasztanod, ha ennyire nem vagyok képben a fényvédelemmel. Szóval A) verzió, nekiállsz olvasni meg videókat nézni a fényvédelemről, és veszel jó fényvédőt, B) verzió nem hámlasztasz. 🙂 Dióhéjban nem tudom ezt leírni, de itt vannak a fényvédős cikkek: http://szepsegreceptek.hu/amitol-a-borod-szep-lesz/fenyvedelem/
Nem mondom, hogy mindet olvasd el, pl. az önbarnítózás nyilván nem releváns neked, de muszáj 100%-ig képben lenned, mielőtt nyáron nekiállnál hámlasztani. Megtudhatod belőlük, hogy miért kell otthonra is fényvédőt használni, meg hogy miért nem számít különösebben, ha van az alapozódban fényvédő.
Sziasztok! 🙂 Segítségre lenne szukségem.Végre rászántam magam a hámlasztásra,csak az a gond hogy Szlovákiába se neostrata se paulas choice-ot nem szállítanaki ki. Nemtudtok valamit ajánlani? Kétségbe vagyok esve,hogy honnan lesz hámlasztom :/ Koszonom!
Az utolsó cikkemben ajánlottam koreai hámlasztókat, szerintem nézd meg azokat, itt találod.
Szia Ildi! Úton van hozzám egy Mizon 8%-os AHA és egy COSRX Blackhead liquid is. Már régebb óta ki akartam őket próbálni, de nyáron nem vitt rá a lélek – na de majd most! Kombinált, régebben nagyon pattis bőröm volt, most úgy néha-néha előjön hormonális alapon. A kérdésem az lenne, hogy rögtön arcmosás után vigyem fel tényleg? Mert már olvastam olyat is, hogy bőr ph-igazító tonikot lenne érdemes először használni, és úgy a hámlasztót. Ez most akkor hogy is van? 🙁 Amúgy a Benton termékeit használom (BHA toner, esszencia, és steam cream, a maszkot kb heti 1x), illetve a Missha time revolution-beleőszülök-mire-leírom-a-nevét-de-állati-jó borabit ampoule-ját. Szóval ebbe a kis rutinba építeném bele, persze szép fokozatosan, ahogy írtad is, és persze fényvédelem használata mellett. 🙂
Elég, ha savas lemosót választasz, de nem kell extrém savas, mint a hámlasztó, jó, ha bőrbarát pH-ja van. Ez a gyakorlatban annyit tesz, hogy ne moss előtte szappannal arcot, meg kifejezetten lúgos kémhatású arclemosóval, de ez utóbbiból kevés van. Én így használom, és nagyon látványosan működik. 🙂 Utána meg kenek magamra minden mást, ahogy szoktam. 😀 Annyi, hogy ha C-szérumod is megvan, akkor azt érdemes reggel, ezt meg este használni.
Lemosónak kivételesen nem koreait használok, hanem egy gyümölcssavas Baleát, csak azt tudnám, hol lehet megnézni a ph-ját? Ebből én nem jövök rá: http://kremmania.hu/kremek/balea-young-soft-care-3in1
A c-szérum pedig az általad adott utolsó lökésnek köszönhetően szintén úton van 😀 Ah, a következő fizu nem ér hozzám elég korán 😛
Kell venni ebayen kis lakmusz papírt, most én is veszek. 🙂 Amúgy ezeknek bőrbarát ph-ja szokott lenni, de amit használsz, az egy csúnya illatos-dörzsis lemosó, tessék kidobni, és vegyél ilyet:http://kremmania.hu/kremek/balea-med-ultra-sensitive-waschgelhttp://kremmania.hu/kremek/balea-med-ultra-sensitive-waschgel
Talán ettől még nem mész csődbe ebben a hónapban. 🙂 Itt látod, hogy lehet pH-t mérni, ha érdekel: http://www.ohmybrush.com/2015/09/alacsony-ph-erteku-lemoso-tonik.html
Köszi szépen! 🙂 Igen, ez egy félmegoldás volt részemről, de ha végre valahára ideérne a csoda-AHA csomagom, akkor ez megoldaná a lemosó cserét, mert azok mellett nem kellene ezt használni 🙂 jajj, alig várom, remélem jók lesznek 🙂 Te mit használsz lemosóként?
Ciracle lemosó masszázskrémet. De ilyen baleám is volt és egész jó, de nem hozza le önmagában a sminket. Én micellás vizet használtam még mellé, a bioderma rózsaszínjét.
Szia! Patikában, gyógyboltokban kapható BHA hámlasztó. A Naturland Szaliciles Cinkpaszta.
Te nem gondolod jónak ezt a terméket?
Ez nem hámlasztó. Nem minden termék az, amiben szalicilsav van. Ez gyulladáscsökkentésre jó lehet.
Kedves Ildi!
Hatásodra hámlasztok, fényvédőzök és a bőröm csodás azóta, szóval ezúton is köszönöm 🙂
Viszont lenne egy kérdésem: most akkor a hámlasztó után kell várni a hidratálóval, vagy nem? Vagy ez BHA és AHA esetében más? Mert én nem nagyon szoktam várni, csak míg beszívódik, és nem tudom, jól teszem-e. Ha jól láttam, valahol írod, hogy nem kell, de előtte meg úgy volt, hogy fél óra, és kicsit elbizonytalanodtam, hogy mi lenne a helyes.
Köszönöm, várom válaszod!
Orsi
Nem kell várni. Igen, régen volt egy ilyen fals infóm még a KM-ről, de Paula vegyészei csináltak egy tök jó videót, amiben elmagyarázzák, miért nem kell várni szóval nyugodtan kenheted utána. Én is csak pár percet szoktam várni, hogy felszívódjon. Örülök, hogy szép lett a bőröd. 🙂
Nagyon köszönöm 🙂
Kedves Ildi!
Gyönyörű a bőröd 🙂 és eszméletlen, mennyi információt tudsz a hámlasztásról! Tágak a pórusaim és itt-ott sajnos vannak pattanás utáni foltjaim is; eddig féltem tőle, de most alig várom, hogy kipróbáljam. Nagyon hasznos az oldal; örülök, hogy rá találtam :)!
Azt hiszem, mások nevében is köszönhetem, hogy a tudásod megosztod velünk.
Csak így tovább!
Üdvözöllek,
Anita
Köszönöm! :*
Szia Ildi! Pattanás utáni piros foltokra melyik hámlasztó a jobb? Tiniként milyen erősségűt használjak? Köszönöm a válaszodat, gyönyörű bőröd van!
Kedves Ildikó!
Szuper az oldal, és nagyon hálás vagyok Neked. Az elmúlt napokban sokat olvastam az otthoni kémiai hámlasztásról. (Még nem próbáltam, de már nem félek tőle, és ez is nagy eredmény a korábbi rossz kozmetikusos, bőrgyógyászos tapasztalataim fényében. Muszáj is lesz hámlasztanom, mert még kamaszkorból maradt csúnya barna patifoltjaim vannak. Arcon már egész OK a helyzet, a hátam kriminális.)
Mindenesetre az olvasottak alapján azt szűrtem le, hogy első körben valószínűleg AHA hámlasztás szükséges, a százalékot nem tudom, de pl. lehet hogy másmilyen kell mondjuk testre és arcra, erről érdemes megkérdezni a Paula’s Choice ügyfélszolgálatát. És persze fényvédő, fényvédő, fényvédő.
+ Nyilván érdemes lenne felkeresni egy bőrgyógyászt, de eddig ilyen téren csak szíváshegyek voltak, úgyhogy ehhez még erőt gyűjtök. :(((
Azt szeretném kérdezni, hogy fényvédőt tudnál-e ajánlani? Ha a fizikai fényvédő szokott ragadós, nehéz fehér krém lenni, akkor mindenképp.kémiai kéne.
Nagyon köszönöm.
Klári
Van egy legjobb fényvédő c. cikk, abban összegyűjtöttem a legjobbakat. 🙂
Kedves Ildi!
Nemrég találtam rá az oldaladra, aminek hatására beruháztam a PC 10% AHA és a 2% BHA hámlasztóira. Ma végre megérkeztek. Alapból nem szoktak pattanásaim lenni túl sűrűn, de most épp van egy pár, illetve mivel kinyomtam őket, van pár seb az arcomon. Azt szeretném kérdezni, hogy véleményed szerint belekezdhetek-e így a kezelésbe, vagy várjam meg, míg “szép” lesz a bőröm újra? Köszönöm a válaszod!
Ildi!
Szerinted lehet egyszerre, használni a Cosrx AHA és BHA hámlasztóját? Nem úgy, hogy felváltva, hanem hogy tenni mindkettőből az arca egyszerre.
Nem.
Kedves Ildikó!
Most szeretném kipróbálni az anaconda 10 %-os AHA-ját. Ne nevess ki kérlek, de egyszerűen csak a kezemmel magamra kenem, 1/2 órán keresztül magamon hagyom és kész? Továbbá úgy olvastam a krémmánián, hogy nem szabad utána hyaluronsavas krémmel kenni a bőrt. Valóban így van?
Igen, és bármilyen hidratálót használhatsz utána.
Szia, arról sehol sem olvasok, hogy mindennapi otthoni hámlasztás mellett lehet-e szaunázni, vagy gőzfürdőzni? Van esetleg ötleted? Köszönöm.
Hát a gőz Paula Beugon szerint nem tesz jót a bőrnek, de mondjuk azt, hogy megoszlanak a vélemények. Otthoni hámlasztás mellett -szerintem- nyugodtan lehet szaunázni, csak ne nagyon dörgöld dörzsikesztyűvel az arcodat, csak itatgasd le róla a vizet.
szia Ildi!
nagyon örülök, hogy rátaláltam a blogodra, hiánypótló! <3 és lassan 10 év után először felsejlett a remény, hogy lehet nem leszek életem végéig heges, csúnya bőrű, és emiatt komplexusos 😀 azt szeretném kérdezni, hogy az ilcsis, ahás gyümölcssavas hámlasztókról mi a véleményed? van bennük annyi kraft, hogy heti 2-3 használat mellett "beváljon"? persze, tudom, hogy a bőrömtől is függ, meg ki kell tapasztalnom, nekem melyik mit okoz, de úgy gondoltam, ezzel kezdenék, mert annó javasolta a kozmetikusom 16-7 évesen, de akkor még annyira gyulladt volt a bőröm, hogy párszori próbálkozás után – meg sem várva az esetleges hosszútávú eredményt – feladtam. a másik kérdésem az lenne, hogy én évek óta dove szappannal mosom le a sminkem, egyszerűen rossz érzés kencékkel leszedni, nekem a szappanos víz ad tisztaságérzetet. ez szerinted lehet para? végigolvasgatva a kommenteket, nem nagyon láttam, hogy bárki is szappanozna, de lehet csak elsiklottam felette:) plusz, nekem arcradírnak a kávézacc vált be, persze óvatosan, mert az azért tud karcolni.
nagyon köszi előre is a segítséget, bármiféle intelmet!
üdv, Lilla
Szia! Nem szeretem az Ilcsi termékeket, és nem is ajánlom őket. De ajánlok több hámlasztót is a blogon. Heti 2-3x ne használj hámlasztót, erről is írtam. Szappan nagyon gáz, erről is írtam, lúgos kémhatása nem jó a bőr savköpenyének. Az arcradír mikrosérüléseket okozhat a bőrön. Kémiai hámlasztás sokkal jobb, hatékonyabb ugyanakkor kíméletesebb.
Szia!
Kémiai hámlasztassal kapcsolatban lenne nehány kérdésem, kominált bőrre AHA-t vagy BHA-t ajánlasz ? T -zónában “olajos” a bőrőm + a hátam… többi bőrfelület általaban nagyon száraz…
Lenne egy termék amin elgondolkoztam, hogy megrendeljem-e vagy sem mert egy picit maceráns lenne vele a hámlasztás feltüntetik, hogy csak hígitva szabad használni, arra lennék kíváncsi, hogy pl. 100ml krémbe vagy 200ml-is krémbe mennyit kell hozzáadni a hámlasztó koncentrátumból vajon, és le kell-e mosni nem tudom próbáltad-e ezt a terméket 🙂
(Engem ugyan nem érint csak kíváncsiságból kérdezném gondolom anyajegyekre és tetovált bőrfelületre tilos kémiai hámlasztó használata)
itt a link az említett termékről : http://www.elemental.eu/hu/669-aha-gyumolcssav.html?search_query=aha&results=5
Nem tudom, puding próbája az evés. Kizárt, hogy ilyen elementálos cuccot ajánljak. Házilag képtelenség jó kémiai hámlasztót csinálni. Figyelni kell nagyon a százalékokra és halál pontosan kell beállítani a pH-t. Ehhez meg kell a labor.
Szia!
Szerinted ilyenkor a nyár közeledtével érdemes belekezdeni ilyen kémiai hámlasztásba, vagy inkább hanyagoljam a dolgot egyelőre?
Van egy videóm a youtubeon kémiai hámlasztás nyáron címmel, azt nézd meg légyszi. 🙂
Rendben, köszi!
Szia! 🙂 Megkérdezhetem, hogy egy cosrx-es hámlasztó neked mennyi idő alat szokott elfogyni, kb hány hónap alatt? 🙂
Nagyon sokáig elég, de nem tudom pontosan, nekem van itthon mindig valamilyen AHA-m, egy BHA-m, és enzimes peelingem is.
Köszi 🙂
Szia!
Még lenne egy olyan kérdésem, hogy az enzimes peeling mellé te milyen tonikot használsz? Vagy egyáltalán muszáj mellé használni tonikot? Én a ziajasat szeretném megrendelni, neked mi a véleményed róla? És szerinted egy héten hányszor érdemes használni?
Semmi, nem próbáltam. Utána a pH visszaállítása a léyneg, arra akármilyen tonik jó. Nekem most a Klairs tonikja van és a COSRX AHA/BHA tonikja.
Szia Ildi!
Lassan egy éve lesz, hogy BHA hámlasztok heti 1 alkalommal a PC CLEAR Extra Strength Anti-Redness Exfoliating Solution With 2% BHA hámlasztójával kisebb nagyobb sikerrel. (Nagyon szuper, mert a 100ml-snek még kb. negyede megvan).
A bőröm a normál típusba tartozik, néha talán kicsit kizsírosodik. Viszont a problémám az, hogy kényszeres pattanásnyomkodó vagyok… Bár most már viszonylag szép az arcom ahhoz képest amilyen állapotban volt régen.
A hegek, foltok miatt szeretnék beiktatni egy PC AHA-t is. Gondolom eltudod képzelni, hogy a nyomkodástól van pár kráteres hegem is… Orvosi mélyhámlasztásra sajnos nincs lehetőségem, ezért az AHA segítségével szeretném kihozni a maximumot az arcomból amennyire csak tudom. Most kicsit szűkösebb a pénztárcám, ezért a 30ml-is kiszerelések között szemezgetek. Jelenleg 30ml-se csak a PC Skin Perfecting 8% AHA Gel Exfoliant-ből van. De attól tartok, a 8% az én arcbőrömön nem lenne túl eredményes… Viszont megláttam a AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution, ami brutális tudom…(olvastam a cikkedet a 24%-os AHA-ról), de ha arra gondolok, hogy ettől a krátereimen, foltjaimon sokkal többet tudna segíteni, mint egy 8%-os, egyből elcsábulok.
Nagyon kikészíteném a bőrömet a 30%-os AHA-val? És ha csak pl. havonta 1x használnám?
Azért nézelődök kizárólag a PC-s termékek között,mert egyrészt egész jó a BHA amit használok, és délvidékiként nem egyszerű nekem a webshopos termékeket beszereznem, é a PC-set talán a legegyszerűbb.
Szia! Barátnőm próbálta ezt a 30-as AHA-t, azt mondta, nem csinált semmit különösebben mint egy 10-es AHA. Igazából a pH-tól meg a formulától is függ, mennyire lesz valami erős. Kényszeres pattanásnyomkodásra pszichológust ajánlok, és nem akarok csalódást okozni, de a kráteres hegeiden csak valamilyen lézer fog segíteni, és abból is kell több alkalom, hogy szép legyen.
Köszi a választ! Tervezem is, hogy majd megyek.
Egyébként még az lenne a kérdésem, hogy az orrom közepén kb. 2 éve kialakult egy közepes pattanásméret nagyságú piros folt, aztán nem tudom mennyi időre rá, jött mellé egy kisebb az orrom oldalán. Elég zavaró, mivel pont az orrom közepén van, folyton korrektorozom. Nem tudom, hogy ezt mivel tudnám eltüntetni, illetve azt sem, hogy miért alakult ki. Lehethogy így reagált a bőröm a nyomkodásra? Ezen az AHA tudna segíteni szerinted?
Hát ha 2 éve nem tűnt el… Inkább erre is a lézert mondanám.
Szia Ildi! Mi a véleményed a Noreva Exfoliac termékekről? Bőrgyógyásznál jártam kémiai hámlasztáson, és Noreva termékekkel dolgozott.
Nem ismerem.