Barion Pixel

Ha relatív olcsó, de jó, és könnyen beszerezhető, és szép összetevőlistás fizikai fényvédőt keresel, akkor leginkább ebbe a két termékbe fogsz beleütközni. Természetesen iherben vagy japán, koreai oldalakon lehet még illat- és denat. alkohol mentes, szép összetevőlistás és olcsó fizikai fényvédőt rendelni, de tudom, hogy sokan ódzkodtok ettől, (meg van, hogy nem tud az ember 3-4 hetet várni, mire megjön,) így ma két olyan terméket szeretnék Nektek bemutatni, amit a legtöbb gyógyszertárban meg tudtok vásárolni.

Miért jó a fizikai fényvédő?

Gyors ismétlés: a fizikai fényvédőkben titanium-dioxid és cink-oxid van benne. Ezek nem szívódnak a bőrbe, ott maradnak a bőrön és visszaverik a káros sugarakat. Babákra, kisgyermekekre kizárólag ilyet lehetne használni, valamint nagyon jó még érzékeny bőrűeknek, rosaceásoknak. Sajnos engem is elkezdtek irritálni a kémiai fényvédők az arcomon, folyt tőlük a könnyem. Ha a kémiai fényvédőtől kipirosodnál, csípne, vagy csak egyszerűen könnyezne a szemed, miután feltetted, akkor sajnos nem bírod, és le kell cserélni fizikai fényvédelemre. Ettől még nem ez az év gonosza, de sajnos sokan nem bírják. Nekik, és a kisgyerekeseknek szeretnék kedveskedveni most ezzel a cikkel, hogy könnyebben tudjatok választani, ha még keresitek az ideális fényvédőt. Ez a két kozmetikum nem tartalmaz nanorészecskéket, szóval a nagyon óvatosak is bátran használhatják magukra, vagy babára.


Milyen a bőröm?

Az arcbőrömről gyorsan annyit, hogy szerintem meghallotta valamelyik L’Oreal reklámot, mely szerint 30 éves kortól máshogy kell ápolni a bőrt. 😀 Viccet félretéve, sokkal szárazabb, mint régen volt, már max. az orrom zsíros, egyébként normál-száraz között mozog, bár ki tudok még mindig fényesedni. Mindenestre hidratáló krémet már muszáj használnom, sőt, jojobaolajat is szoktam. Az aknéra való hajlamom megmaradt, de kordában lehet tartani, szóval nem panaszkodom. Tehát ilyen arcbőrön teszteltem a krémeket, és vegyétek figyelembe, hogy a tesztelés egyrészt mindig szubjektív, másrészt a testen megint csak máshogy működnének.

Uriage Bariesun Mineral SPF 50

Bariésun Mineral krém 50+ faktoros fényvédő krém kizárólag fizikai szűrőket tartalmaz, ezért 1 éves kor alatt is alkalmazható. Finoman kenhető, nem ragad. Vízálló, homokozásálló. 0% Octocrylene, 0% Paraben, 0% illat.

Van benne C és E-vitamin is, persze kis mennyiségben, de mégis jól esik a tudat, hogy extraként van a fényvédőmben némi antioxidáns is. Ez egyben hidratáló krém is, mely hidratálást „Aquasponginokkal” biztosítja, bármit is jelentsen ez. 😀 (De mindig úgy röhögök, hogy a marketingesek miket találnak ki a krémek ígéreteire. 😀 )

Az INCI-ben semmi kivetnivaló nincs, nagyon is szép, denat. alkohol, illatanyag sincs benne.

uriage

Egy nagy adag maradékot, vagy negyed tubust kaptam ebből az Ecsetelő blogos Gigitől, amikor kiderült, hogy nem bírja az arcbőröm a kémiai fényvédőket. Egy sűrű, nehéznek tűnő krém, így a viszonyom felemás volt vele, de végül megszerettem, annyira, hogy a héten meg is vettem a teljes kiszerelést.

Amit szeretek benne:

  • Hidratálja a bőrömet valamennyire, bár én még ennek is aláhidratálók a nagyon könnyű acne.orgos krémemmel. (Persze arra számítok, hogy ha bejön a 40 fok, sokkal zsírosabb lesz a bőröm, mert eddig minden évben így volt.)
  • Ha mindennap használtam, valahogy szebb lett tőle a bőrképem. Nem tudom, hogy csak azért, mert eleve boldog volt a bőröm, hogy fizikaira cseréltem a kémiai fényvédőt, vagy a benne lévő antixoidánsok miatt, vagy csak azért, mert a zinc-oxidnak is van némi gyulladáscsökkentő hatása? Erre nem is fogok már rájönni, de örülök, hogy jóban van ő és a bőröm, és egyértelműen jobb a bőrömnek, mint a Bioderma.
  • Nagyon komfortos a bőrömnek érzetre, és nem zsírosodik át tőle a bőröm. Normál bőrfénye persze marad, matt hatást ne várjatok tőle, de nekem ez rendben van.
  • Nem okozott pattanásokat.

Amit nem szeretek benne:

  • Fehér réteg! 🙁 Hiába, ez az a fizikai fényvédő, amit nem lehet 100%-ig eldolgozni a bőrbe, legalábbis nekem sosem sikerült. (De fényvédőből nem szabad keveset tenni, mert akkor nem hat.) Jó, azért ne úgy képzeljétek el, hogy gésának néztek ki utána, mint néhány drogáriás darab esetében, de még órákkal később is felfedezek az arcomon itt-ott egy fehéresebb foltot. Persze én nagyon fehér vagyok, rajtam ez nem olyan feltűnő. A szemem redőibe beleül fehéren, és a szemöldökszálaim között is mindig felfedezek egy-két fehér kis darabkát. Sőt, ha csak átfutok az arcomon egy kis púderalapozóval, és nem figyelek oda nagyon-nagyon, még akkor is szokott maradni egy-egy fehérebb rész, és olyankor a párom megkérdezi: fényvédő van rajtad? 😀
  • UPDATE: kifejezetten irritált nyár végén, csípett, nem tudom, miért. 🙁 Szóval elengedtem. De ez biztosan valami egyéni érzékenység, szóval emiatt még vegyétek, ha úgy érzitek. Testemen egyáltalán nem irritált.

Bioderma Photoderm Mineral Spray SPF 50

Maximális fényvédelmet biztosít az érzékeny, kémiai szűrőkkel és illatanyagokkal szemben intoleráns bőrnek. 6 hónapos kortól használható, mivel kizárólag ásványi szűrőket tartalmaz.

A fenti leírás abszolút stimmel, INCI itt elég minimál, de kímélő, denat. alkohol, illatanyag nincs benne.

biodermainci

Amit szeretek benne:

  • Nagyon könnyű fluid állaga van, mondjuk a sprays flakonból más nem is nagyon jönne ki.
  • Bár felkenés után egy ijesztően kékesfehér arc néz rád vissza a tükörből, (nagyon para :D) ez a réteg eltűnik, és tényleg nem hagy maga után fehér kozmetikai réteget, ami ebben az árkategóriában szinte hihetetlen. Nem kell hosszan a bőrbe masszírozgatni sem ehhez. Ezért az elején nagyon-nagyon szerettem, és elnéztem neki minden mást, és nagyon szerettem volna hosszú-távon is szeretni. (De nem jött össze.)
  • Nem okozott pattanásokat.

Amit nem szeretek benne:

  • Nincs benne vizes rész egyáltalán, és szerintem emiatt olyan, mintha a fejemre olajat kennék. (Jojoba olajat csak éjszakára szoktam tenni.) Érzetre, és hatásra is. A bőrömet azonban nem hidratálja, csak zsírosítja.
  • Nagyon-nagyon átfényesedek vele, miközben a vízhiánytól húzódik a bőröm. Ezt ki lehet küszöbölni, ha használsz alá valami vizes tonikot, szérumot, és egy vizes hidratálót, de akkor meg talán még jobban átfényesedek vele. A pórusaim is tágabbnak tűnnek vele, de ez csak azért van, mert az olajos réteg ül utána az arcomon, és pár óra után még rosszabb a helyzet.
  • Púderalapozót erre is próbáltam, de itt sem hozott igazán jó megoldást. (Bár biztosan van olyan púderalapozó, ami sokkal mattít, mint az enyém, aminek egyébként is bőrfénye van.) Végül el is adtam.
  • Tesztelnek állatokon.

Kinek ajánlom az Uriaget?

  • Akinek hasonló a bőre, mint nekem.
  • Aki örül, hogy van némi antioxidáns is a fényvédőjében.
  • Aki fehér bőrű és/vagy nem zavarja egy kis fehér kozmetikai réteg itt-ott.
  • Aki szeretné, hogy a bőrét ápolja is a fényvédője. (Bár lehet, hogy csak én éreztem ápoló hatást, azért ez szubjektív is lehet.)

Kinek ajánlom a Biodermát?

  • Aki testre akar egy könnyen elkenhető fizikai fényvédőt.
  • Bár gyerekekre bármelyiket lehet kenni, a Bioderma lehet, hogy jobb, mert tényleg könnyű elkenni. Pl. hiú kislányokra, akik nem akarnak fehérek lenni a fényvédőtől, jó lehet. Viszont érzetre az Uriage jobb, az olyan krém állagú.
  • Akinek nem zsíros kifejezetten a bőre, mert nagyon át tud vele fényesedni a bőr. (De pl. ilyesmi jó kis matt púderrel lehet orvosolni ezt a gondot szerintem.)
  • Száraz, vízhiányos bőrűeknek alá kell hidratálni mindenképpen, mivel ez vízmentes fényvédő, de el tudom képzelni, hogy azon száraz bőrűeknek bejönne, akiknek nem szokott átfényesedni a bőre.

Hol és mennyiért lehet kapni?

  • Mindegyik 100 ml-s, és árban is egyformák szinte, a Bioderma 6.000 körül van, az Uriage meg 5.600 körül.
  • A legtöbb gyógyszertárban kapható

 

További szép bőrt,
Tindigo