Már egy jó ideje gondolkozom azon, hogy készítek Nektek egy best of válogatást fényvédőkből, de ha csak állatkísérletmentes termékeket tettem volna bele, akkor nem sok terméket sikerült volna beletennem. Megírtam az új „animal testing policy”-t, mely szerint mostantól ajánlok nem állatkísérletmentes termékeket is, azonban mindig fel fogom tüntetni,hogy az, vagy sem, így Ti magatok döntitek el, hogy megvásároljátok-e. A kíméletes INCI volt a legfontosabb szempont, emellett figyeltem a krémmániás véleményeket is. Ennek a válogatásnak télen is hasznát tudjátok venni, ugyanis a fényvédelem télen is kötelező a káros UVA sugárzás miatt! Ez most egy hosszú bejegyzés, de sok pénzt megspórolhat azoknak, akik már rengeteg pénzt dobtak ki rossz fényvédőkre, és még keresik az igazit. 🙂
Kémiai vagy fizikai fényvédőt válassz?
A fizikai fényvédők nem szívódnak fel a bőrbe. A titanium-dioxid és a cink-oxid tartozik ide. Nano-formátumú részecskékről itt írtam bővebben. Gyerekeknek, érzékeny, rosaceás bőrű felnőtteknek és szem környékére fizikia fényvédő ajánlott. Mivel még a bőrbe sem szívódik fel, így nem kell azon aggódni sem, hogy rákot okoz, én a fényvédőktől parázóknak is ezt ajánlom.
A kémai fényvédők ellentétben a közhiedelemmel nem fognak rákot okozni, azonban ha nem használsz fényvédőt, akkor a napsugárzás jó eséllyel okoz melanómát, vagyis bőrrákot. Ha mégis ettől félsz, akkor, ahogy már írtam, válassz fizikia fényvédőt, ami fel sem szívódik, így tutira nem kell ezen aggódnod. Kémiai fényvédők között is vannak kíméletesebbek, és kevésbé kímélőek, nézd mindig az INCI-t a krémmánián! A kémiai fényvédők beszívódnak a bőrbe. Sajnos sokan nem bírják a kémiai fényvédőket, pl. könnyezik tőle a szemük, vagy épp allergiásak rá, ilyenkor fizikai fényvédő jöhet csak szóba. (Ha ez a gond, attól még testre választhatsz kémiai fényvédőt.) A kémiai fényvédőnek hátránya, hogy irritálhatnak, ezért sem ajánlott gyerekeknek. Annyi előnye azonban van, hogy –mivel felszívódik – nem lehet „csak úgy” ledörzsölni a bőrről, így fürdéshez, sportoláshoz kifejezetten jó döntés felnőtteknek. A kémiai fényvédőknek kb. 15 perc kell, hogy kifejtsék a hatásukat, így ennyivel a napra menetel előtt mindenképpen kend fel!
Fontos infók a választáshoz
- Semmiképp ne válassz olyat, amiben denat. alkohol van. Sajnos a drogériás és natúr naptejekben 10-ből 9x van. Gyorsítja a bőröregedést, károsítja a bőrt, itt olvashatsz erről bővebben.
- Az illatanyagok pedig nem csak allergének, hanem fényérzékenységet is okozhatnak. Így aztán ha illatos a fényvédők, sokkal nagyobb eséllyel alakulhat ki pigmentfolt, vagy kreolabb bőrűeken májfolt. Nem azt mondom, hogy halálos bűn az illatos fényvédő, de lehetőség szerint ebből válasszunk illatmenteset.
- Ha nem sok mindent tudsz a fényvédelemről, ezt olvasd el mindenképpen!
- Szerettem volna natúr, és bio termékeket is ajánlani, de csak egyetlen egyet találtam, ami megfelel a fenti kritériumoknak, ld. alább.
A legjobb kémiai fényvédők
Az alábbi válogatásban olyanokat mutatok be, melyek tartalmaznak kémiai fényvédőt. Van, amelyik emellett tartalmaz még hibrid vagy fizikiai fényvédőt is, de egyik sem tisztán fizikai fényvédő, így gyerekeknek, és nagyon érzékeny bőrűeknek nem ajánlom őket, ld. fent.
Ahhoz, hogy egy fényvédő valóban védjen, ne spórolj vele! Ha vékonyan kened, a töredéke lesz csak a fényvédő hatása! Arcra elvileg 1,2 gramm kell, ami elég sok… Bővebben itt>>
Bioderma Photoderm Spot SPF 50
http://kremmania.hu/kremek/bioderma-photoderm-spot-50
Kémiai és hibrid fényvédős, és nagyon-nagyon jól véd. Azoknál, akik valamilyen fényérzékenységet okozó terméket, hámlasztót vagy aknéellenes kezelőt használnak, kiemelten fontos, hogy az arc 100%-ig védve legyen, és semmit se barnuljon. Ugyanis nem fog barnulni, max. foltosra tud égni ilyen kezelések mellett. Ilyenkor ez egy jó választás. A Annyi hátránya van, hogy ebben még van octocrylene, ami elősegítheti a káros szabadgyökök keletkezését, viszont ez tényleg annyira megbízható fényvédő a legnagyobb napsütésben is, hogy úgy éreztem, itt a helye.
Bioderma Photoderm Max Ultra Fluid SPF50+ -et rendszeresen akciózzák, és csomag részeként kínálják, de az olyan szintén nehéz és zsíros, hogy kizárólag nagyon száraz bőrűeknek ajánlom. Én majdnem megőrültem tőle, úgy csillogott a fejem. Nem annyira ajánlom, de meg akartam említeni.
Bioderma Photoderm Kid Spray SPF 50
http://kremmania.hu/kremek/bioderma-photoderm-kid-spf50-spray
Ezt is nagyon szerettem, testre használtam. Egy pici fehér réteg a hajlatokba megülhet, mert ez inkább hibrid fényvédős. De ez nem vészes. Szuper jól véd, tengerparton ezzel kentem magamat egyfolytában. Akár arcra is lehet használni amúgy, de a zsíros bőr nagyon csillog tőle, bár aknét nem okoz. Gyerekekre inkább fizikai fényvédőt javasolnék. Az ára 6.800 Ft/250 ml, de pl. idén minden gyógyszertárban fél áron láttam, a dermaonline-on is akciós! (Szőrös testen és borostás arcon azért fehér marad.)
http://kremmania.hu/kremek/bioderma-photoderm-kid-tej-spf50 INCI-je szerintem annyira nem szép, hogy egy gyerekre kend, a spray összetevői jobbak. Extra benne az, hogy felkenés után rövid ideig kék, így látod, hol kented be a gyereket, de én a gyerekre ezt nem kenném octocrylene tartalma miatt, csak felnőttre.
Bioderma Cicabio SPF 50
http://kremmania.hu/kremek/bioderma-cicabio-nyugtato-regeneralo-fenyvedo-krem-spf50
Sebgyógyító hatású, SPF 50-es cicaplast, kémiai fényvédővel, réz- és cink-szulfáttal.
Bioderma Photoderm LEB napallergia elleni spray SPF 30
http://kremmania.hu/kremek/bioderma-photoderm-leb-napallergia-elleni-spray-spf30
Imádom! Egyik nagy kedvencem. A legmodernebb, legbiztonságosabb és legkevésbé irritáló tinosorb fényvédő összetevőket tartalmazza. 30 PPD, tehát ugyanolyan jól véd az UVA sugarak ellen, mint az UVB, tehát nagyon magas a fényvédelme. Gyorsan felszívódik, nem hagy zavaró réteget, ezt még akár arcra is meg lehet próbálni. Érzékeny bőrű felnőtteknek szuper, és nagyobb gyerekeknek is biztonságos a véleményem szerint. (Babákra, kisgyermekekre csak fizikai fényvédőt!)
Uraige Bariésun Illatmentes Spray SFP 50
http://kremmania.hu/kremek/uriage-bariesun-illatmentes-spray-spf50
Nagyon korrekt fényvédő. Van benne egy kis pigment, amitől sárgás, és nem hófehér, de ez épp csak annyit tesz, hogy egyáltalán nem leszel tőle fehér. Nem csillog, nem ragad, még a pasim is imádja, az arcára is ezt használta. Felnőtteknek, szőrös férfiaknak és akik bírják a kémiai fényvédőket, szívesen ajánlom. Testre én is szeretem nagyon.
Uriage Bariésun Illatmentes Arckrém SPF50+
http://kremmania.hu/kremek/uriage-bariesun-illatmentes-arckrem-spf50
Nagyon kíméletes, elsősorban hibrid fényvédős, kevés kémiai fényvédőt tartalmazó megbízható termék. Hasonló az INCI-je, mint a Bioderma Kid-nek. A vélemények szerint nem okoz pattit és mitesszert, nagyon könnyű, és zsíros bőrre is megfelelő, arcra való fényvédő. Ára: 4.370 Ft /50 ml
Uriage Bariésun Kid Gyerek Spray SPF 50+
http://kremmania.hu/kremek/uriage-bariesun-kid-gyerek-spray-spf-50
A vélemények szerint klassz fényvédő, az INCI nagyon szép, és nagyon hasonlít a Bioderma KID spray INCI-jére, tinosorb van benne, nagyon biztonságos. A tej verziójáról is ugyanezt tudnám írni, az is nagyon jónak tűnik: http://kremmania.hu/kremek/uriage-bariesun-kid-gyerek-tej-spf50
Az Uriage is tesztel állatokon.
Belico fényvédő 50 SPF
http://kremmania.hu/kremek/belico-sun-care-i-spf-50
Kémiai, hibrid és fizikai fényvédőt egyaránt tartalmaz. Nem próbáltam, de a vélemény szerint folyékonyabb állagú, és aknés bőrre is megfelelő lehet. 100 ml kb. 10.000 Ft-ba kerül, Belico-s kozmetikusoknál elérhető.
Egyéb kémiai fényvédők
A Vichy és a La Roche Posay fényvédők jellemzően tartalmaznak denat. alkoholt, és sokszor még parfümöt is, így nem szívesen ajánlom őket. A DM, Rossmann, Müller, Aldi, Lidl saját márkás termékeire ugyanez igaz. Lehet találni pl. Garniert, aminek nem rossz az INCI-je, de annyira nem is jó, mint a fentieké.
Szoktátok még kérdezni az állatkísérletmentes Paula’s Choice Extra Care Non-Greasy Sunscreen SPF 50-et, ami kémiai fényvédős. Egyáltalán nem rossz, elvileg nem okoz aknét, lehet használni zsíros bőrön. Viszont tehetett volna bele szerintem Paula szebb fényvédőt is, így nem nr. van nálam. http://kremmania.hu/kremek/paula-s-choice-extra-care-non-greasy-sunscreen-spf-50
Ajakápolóból nekem ez a kedvencem, illatmentes, és jól hidratál: http://kremmania.hu/kremek/annemarie-borlind-sun-care-ajakbalzsam-spf20
Fizikai fényvédők
Jó fizikai fényvédőt nagyon nehéz találni. Sajátosságuk, hogy irdatlanul fehérre tudnak meszelni, és nagyon nehezek, amit meg persze mindenki utál. Nanorészecskékkel ki lehet ezt küszöbölni. Felmerült a gyanú, hogy ezek beszívódnak a bőrbe, de tudni kell, hogy nanon belül is óriási különbségek vannak a szemcseméretben, és értelemszerűen akkor tudja egy fényvédő a fényt visszaverni, hogy ha nem szívódik be a bőrbe, így ezen én nem aggódok.
A fizikai fényvédő éppen attól fizikai, hogy nem szívódik be a bőrbe, hanem ott marad a bőrön, és fizikailag lesz egy UV-sugárzást visszaverő réteg. Gyerekeknek, főleg kisbabáknak és érzékeny bőrű felnőtteknek abszolút ez való. Sajnos van, amelyiknél marad egy kellemetlen fehér kozmetikai réteg is, de igyekeztem ide a legjobbakat kiválogatni.
Bioderma Photoderm Mineral SPF 50 Spray
http://www.bioderma.com/en/our-products/photoderm/mineral-spf-50
Minimál, de nagyon szép INCI. A fizikai fényvédők nehéz, sűrű krémek szoktak lenni, de itt a sprays flakon nagyon ígéretes nekem. Nem tartalmaz vizes részt, nagyon olajos érzetű, zsíros arcbőrre semmiképpen nem ajánlom. Testre jó lehet, vagy gyerekeknek.
Uriage Bariesun Mineral Krém SPF 50
http://kremmania.hu/kremek/uriage-bariesun-mineral-krem-spf50
Fehéres réteget hagy, de ez pár perc alatt eltűnik, bár néhol marad belőle sajnos. Nyárra picit nehéz lenne talán, de amíg hidegebb van, örömmel használom. Normál, száraz bőrre nagyon jó fényvédő, zsíros bőrre lehet, hogy sok. Aknét nem okoz(ott nálam), és árban nagyon jó, 5.600 Ft körül van a 100 ml.
Összehasonlító teszt az Uriage és a Bioderma Mineralról a blogon itt>>
Innisfree The minimum sun cream SPF25 PA++
http://kremmania.hu/kremek/innisfree-the-minimum-sun-cream-spf25
Ez egy koreai illatmentes fényvédő. Nagyon kellemes az állaga, hamar felszívódik, és nem is ragacsos, hidratáló formula. Ára nagyon kedvező. Egy ideje riogatnak, hogy kivonják a forgalomból, de ebayen rengeteg helyen lehet még találni.
Image Skincare Prevention Daily Hydrating Moisturizer SPF 30
Tisztán fizikai fényvédő, ahogy a nevében is benne van, hidratáló formula. (Egyébként nagyon hasonlít az Innisfree The Minimum fényvédőjére, csak ennek magasabb a fényvédelme.) Imádom! Nem okoz aknét, nem irritál, hidratál, itt írtam róla bővebben INCI-vel>>
Clinique City Block Sheer Oil-Free Daily Face Protector SPF 25
http://kremmania.hu/kremek/clinique-city-block-sheer-oil-free-daily-face-protector-spf-25
Nagyon megbízható, kellemes viseletű, színezett fizikai fényvédő minden bőrtípusra. A színezés miatt nem lesz fehérre meszelt tőle az arc, de nincs igazából fedése. 7.000 Ft/40 ml.
Az Avene, az Uriage, a Bioderma és a Clinique tesztel állatokon.
Egyéb Clinique fizikai fényvédők csodás INCI-vel:
http://kremmania.hu/kremek/clinique-spf50-mineral-sunscreen-fluid-for-face
http://kremmania.hu/kremek/clinique-spf-30-mineral-sunscreen-fluid-for-face
http://kremmania.hu/kremek/clinique-pep-start-daily-uv-protector-broad-spectrum-spf50
Ez a testrevaló, nem tudom, lehet-e kapni Magyarországon, de hátha: https://www.clinique.com/product/1661/41141/sun/sun-protection/spf-30-mineral-sunscreen-lotion-for-body
Paula’s Choice Resist Super-Light Daily Wrinkle Defense SPF30
http://kremmania.hu/kremek/paula-s-choice-resist-super-light-daily-wrinkle-defense
A krémmánia egyik kedvenc arcra való fényvédője. Ez is enyhén színezett, hogy ne legyen fehér tőle a bőr, de nincs fedése. Én is próbáltam, soha nem volt még ilyen matt finishű fényvédő rajtam. Amire panaszkodnak néhányan, hogy szárítja a bőrt, ezt én is tapasztaltam, ennek ellenére van néhány száraz bőrű is, akinek bevált. Elsősorban zsíros, érzékeny bőrűeknek lehet megváltás ez a termék. 11.200 Ft/60 ml
Paula’s Choice márkának van még jó néhány szép összetevőlistás nappali arckrémje 30 SPF-fel. Őket itt találod: http://paulaschoice.hu/arcapolas/hidratalok-fenyvedovel.html
Ha pedig PC termékek kapcsán nem tudsz dönteni, nézd meg első körben a krémmániás véleményeket, és/vagy velük vedd fel a kapcsolatot! http://paulaschoice.hu/ugyfelszolgalat.html
Kiss My Face Sunscreen With Hydresia SPF 40
Iherben rendelhető olcsó és jó fényvédő. 15 dolcsi körül van a 88 ml. Szép összetevőlistás, antioxidánst is tartalmazó fizikai szűrős fényvédő.
http://kremmania.hu/kremek/kiss-my-face-sunscreen-with-hydresia-broad-spectrum-spf40
Ha tudtok illat- és denat. alkoholmentes, szép INCI-jűt fényvédőt, írjátok meg nekem, és örömmel teszem bele a listába! 🙂
UPDATE: Vikinél találtok még egy fényvédő válogatást, japán illatmentes fényvédők, melyeket e-bayen lehet rendelni.
Nektek mi a kedvenc fényvédőtök?
További szép bőrt! 🙂
Tindigo
Én most az Uriage illatmentes fényvédőjét használom arcra és nagyon elégedett vagyok vele. Ici-picit fénylik csak tőle a bőröm, de eddig ez vált be a legjobban. Előtte PC Super-Light-ot használtam és bár érzetre, kinézetre szuper volt, elég sok mitesszert okozott és néhány pattit is. Viszont az Uriage fizikai fényvédője nagy csalódás volt. Nagyon fehér voltam tőle, arcra nem is mertem kinni. Mielőtt elmentünk a strandra bekentem magam vele és másnap vettem észre, hogy össze-vissza kentem vele az autót, ahol a karommal, lábammal hozzáértem mindenhol fehéres-kékes foltok lettek rajta.
Sajnos szerintem a nem színezett fizikai fényvédők mind ilyenek, kivétel, amik meg nano-sak. Úgy tudnak megvédeni, hogy egy réteget képeznek a bőrön kívül, nem szívódnak be. Nem tudom, olvastad-e a nano fényvédőkről szóló cikkemet, én nem vagyok benne biztos, hogy szívesen ajánlanám. Aki viszont allergiás a kémiai fényvédőkre, azoknak nincs sok alternatíva. Viszont vannak kíméletesebb kémiai fényvédők, mint az általad kedvelt Uriage, vagy a Bioderma Kid, ezek jók lehetnek, ha valaki csak egy-egy kémiai fényvédőre allergiás.
Igazándiból nem vagyon allergiás a kémiai fényvédőre, csak pajzsmirigy alulműködésem van és még régebben olvastam, hogy egyes kémiai fényvédők károsak a mirigyrendszerünkre, ezért kerestem régóta egy jó fizikait, de nem jött össze.
Őszintén szólva ez így nem túl meggyőző, hogy egyes fényvédők? Mely fényvédők? Van erről tudományos kutatás? Ha igen, linkeld be légyszi! Ebben az Uriage-ban a legkíméletesebb kémiai fényvédő van, és tinosorbos, ami meg hibrid, és szintén nagyon kíméletes.
Amúgy próbáltad az itt ajánlott PC és Clinique fizikai fényvédőket? Azokat nagyon dícsérik. Meg mindjárt beleteszem a listába azt a Clinique-et, amit Gigi írt.
Hasznos cikk, de már annyira körül jártam a témát előről – hátulról, hogy sajnos már nem sok új terméket találtam nálad. Mondjuk úgy, hogy fanatikus vagyok. Amivel én állandóan szemezek, de mindig lemondok róla, az a Clinique idén piacra dobott fényvédője: http://kremmania.hu/kremek/clinique-even-better-dark-spot-defense-spf45
De ez csak 30ml és 7400 Ft-ba kerül. Hajt a kíváncsiság, de akkor inkább Paula, mert az 60 ml, és még antioxidánsok is vannak benne, bár ezek híján is kétségtelen, hogy szép a Clinique INCI -je is, fizikaiból meg nehéz ilyet találni… Amúgy van színezett és sima verzió is!
Az Uriage feladta nekem a leckét, először nagyon nem szerettem, aztán miután rájöttem, hogy hagyni kell kb. 10 percet beszívódni ( bár ha a fizikai fényvédő nem szívódik fel, akkor ezt a részét nem annyira értem), rájöttem, hogy még sminkelni is lehet rá. 🙂 Ezekre még mindig tart az akció (aug 31.), hogy ha egy napozó terméket veszel, mellé bármilyen másik termék féláras.
A fizikai fényvédőt úgy értem, hogy maga a fényvédő anyag nem szívódik fel a bőrbe, vagyis a cink-oxid, meg a titanium-dioxid. De a többi összetevő természetesen beszívódik, mint egy hidratáló krémben. 🙂
Amúgy meglepődtem volna, ha újat mondok neked ezen a téren. 😀
Amúgy még mindig sikerül megbotránkoztatnom az embereket a fényvédő mániámkal, komplett hülyének néznek, ha csak szimplán megemlítem, hogy minden nap kenem magam… Legtöbbször pedig a D vitamint hozzák fel érvként, hogy meggátolja a fényvédő a kialakulását. Illetve a tv-ben is az megy, hogy nem véletlen, hogy a déli országokban sokkal kevesebb a depressziós megbetegedés, a skandinavoknal, ezert igenis menjünk napra, szerintük… Ennek a D vitamin témának meg utána kell néznem mindenképpen, mert már nagyon érdekel mennyi igaz abból amit mondanak.
Engem is hülyének néznek, de annyira nem érdekel. Voltam strandolni hétvégén, én voltam a legfehérebb. 😀 De eredetileg fehérbőrű, rákvörösre égett embert láttam sokat.
Szerintem ez hülyeség, hogy a déli országokba azért nem depisek, mert magasabb a D-vitamin szintjük. Én voltam déli országokban, tök lazák az emberek. Nálunk egyáltalán nem süt keveset a nap, a magyarok úgy általában mégis tök negatívak… Északon sokkal vidámabbak nálunk. VAgy voltam Svájcban, ott sincs jobb idő, mint itt, és mégsincs annyi depis ember. Persze mindig lehet találni összefüggést, ha valaki nagyon keres. 😀 Amúgy valamennyi nap ér ám minket fényvédővel is. 🙂 Pl. a kezem már nem hófehér. Nyilván nem lett barna, az fura lenne. 😀 A lábamat pedig nem szoktam fényvédővel kenni az utcán, ott is ér nap szabad bőrfelületet. Az arcomra nyilván nagyon vigyázok, azon mindig van elég fényvédő, de az egy kicsi bőrfelület az egész testhez képest viszonyítva.
Ez egy jó kis cikk szerintem: http://www.paulaschoice.com/expert-advice/sun-care/_/vitamin-d-the-sunshine-vitamin
Elvileg nyáron így kapok elég napot, télen meg szedek D-vitamint. Szoláriumba menni soha nem fogok, az egy ráncosító-rákosító koporsó…
Na meg ha barnulsz a fényvédő mellett, akkor miért ne termelődne a D-vitamin? Azt végképp nem értem, hogy lehet, hogy egyesek fényvédő nélkül napoznak. Jah, és nincs fényvédő, ami 100%-ra megszűri az UV sugárzást, és pláne nem használunk elég mennyiséget ahhoz, hogy az elvi védelmet megkapjuk.
Köszi a cikket, elolvasom. Én eddig meg voltam elégedve fehérségemmel, de idén vhogy mindenáron önbarnítózni akarok. Mindig lebeszéltem magam, de most, hogy nálunk is kapható mar Paula féle barmilyen krémbe keverhető koncentrátum, hát nagyon vágyom rá… 🙂
Nem napi szinten, de 1-2 éve követem dr. Szendi Gábor honlapját, onnan a link http://www.tenyek-tevhitek.hu/csaktagoknak/mi-rosszabb-napvedoszerek-vagy-leeges.php . Mindig hivatkozik kutatókra, tanulmányokra, számomra elég hiteles, pl. már évekkel ezelőtt mondta, hogy kevés a Magyarországon ajánlott napi 400 egységnyi d-vitamin, több ezer egységgel kéne szedni naponta, de mindig lehülyézték, míg talán tavaly óta mégis változott a hozzáállás, most már a hivatalos szervek is egyetértenek vele, így végre lehet kapni 2000-es d-vitamint is. Tudom a naptejjel kapcsolatban nem fogsz egyetérteni vele, én sem vagyok fanatikus, próbálom kikerülni a rossznak mondott összetevőket, de nem mindenáron.
Szendi rengeteg hülyeséget is ír, pl. az egész paleo féligazságokra épül. Sajnos azok a legveszélyesebbek, akik féligazságokat írnak. Pl. egyetértek, hogy nagyon sokszor feleslegesen írnak fel nyugtatót, meg antidepresszánst, de vannak olyanok, akiknek tényleg szüksége van rá. VAgy a Paleo étrend is egy rakat féligazságra épül. http://alimento.blog.hu/tags/Szendi_G%C3%A1bor
Nálam utoljára a szódabikarbónája tette végképp nevetségessé: http://alimento.blog.hu/2014/03/30/fabol_vaskarika_179
Olvasd el ezeket. Amúgy nem mondtam, hogy nem értek vele egyet. Hanem azt, hogy rengeteg kémiai fényvédő van, és ez az általánosítgatás nem az én világom. 😉 Mindig konkrét összetevőkre kell hivatkozni. Ha valahol nem találok 100%-ig egyértelmű kutatást, azoknál is megírom Nektek, hogy ez nem 100%, ahogy pl. utoljára a nano-részecskék kapcsán írtam.
Igen, Szendi hulyesegeket ir. Szerinted. Viszont o orvos, te meg nem, uh nem all jogodban biralni a szavait.
Eleg sok orvos is bírálja, szerintem nem veletlenul. Parttalan vitáknak azonban nincs itt helye, nem akarlak egyáltalán meggyőzni, azt hiszel, amit akarsz.
Na elolvastam a cikket is. Őszintén szólva nekem mindig gyanús, mikor egyetlen orvos megpróbálja bebizonyítani, hogy az összes többi egy hülye, és direkt meg akarja gyilkolni a népet mindenféle mérgekkel… Én rengeteget olvasok ebben a témában, és számtalan kutatás kimutatta, hogy a nap DNS kárt és melanómát okoz. És nem, nem a fényvédő okozza ezt. Ha 99 helyen ezt olvasom, és ezt támasztják alá tudományos kutatásokkal, akkor inkább hiszek nekik, mint ennek az egynek. Plusz darabokra tudom szedni a cikkét. Pl. A napozás biztonságos volt, és a bőrrák ritka. Hát régen nem tudták az emberek, hogy miben haltak meg, és volt az átlagéletkor 30 év… Ki ez a Dr James Chestnut? Egyáltalán létezik? hivatkozik egy 2008-as tanulmányra. De hogy ott hány embert vizsgáltak, milyen körülmények között, minderről nem tudni. Lehet, 10 emberről beszélünk. Aztán sokszor igaz, hogy valami káros, vagy irritáló, vagy hormonrendszert megzavaró, de ha jobban utánaolvasol, akkor kiderül, hogy ahhoz olyan mennyiséget kéne bevinni belőle, ami egyszerűen képtelenség. Még a víz is lehet káros, ha egy nap 2-3 liter helyett 20-30 litert próbálnál meginni. A parabénekről írt cikkemnél megnéztem a konkrét kutatásokat, és ott ilyesmiket találtam. 🙂 Egyszerűen túl keveset viszünk be ahhoz, hogy bármi bajunk legyen tőle. Ráadásul a bőrön át nem kerülnek be a véráramba az összetevők. Vagy a nanorészecskék sem kerülnek be a véráramba, erről is néztem kutatást, és azért nem ajánlom, mert sérült bőrön nem történtek még kutatások, csak ép bőrön. Szóval ezek itt mind óriási féligazságok, amik nagyon veszélyesek.
Gigi, nagyon jó a Clinique-nek ez az új fényvédője, én most azt használom…sokkal jobban tetszik mint a PC Super Light. Nekem azzal az volt a bajom h egyrészt szárította a bőrömet (bár még télen, tavasz elején használtam), másrészt valahogy “rátapadt” az arcomra, egész nap éreztem h ott van..ez a Clinique meg tényleg mint egy szuper hidratáló..abszolút nem fénylik tőle az arcom, de nem is szárít mint a PC, nem érzem, hogy rajtam van, hidratál, de nem annyira, hogy “megcsússzon” rajta a smink, mint egyes fényvédőknél. Nekem eddig ez vált be a legjobban.
Mindig úgy örülök, amikor életjelt adsz magadról. 🙂
Nálam a PC Resist Super-Light SPF30 az abszolút favorit 🙂
Bár én aláhidratálok a Skin Recoveryvel vékonyan, így nem szárít és nagyon bevált. Mostanában nem is használok fölé semmit, ennyi smink bőven elég a munkába is.
Testre idén Biodermát használok, amennyit kint vagyok fedetlen testtel mostanában, kitart nyár végéig. Jövőre valószínűleg rendelek majd iHerbről valamit (testre jó a kémiai, ott nem bántja a bőröm)
NAgyon szép lehet a bőröd, ha ennyi smink elég is, gratulálok! 🙂
Nekem megfelel a Photoderm AKN MATT. Egész nyáron kitart. Mondjuk biztos többet kellene belőle használni.
Azért ezt az állatkísérletet (és humánt) nagyon alaposan olvasd át: http://www.science.unideb.hu/media/document/091014_drkissborbala.pdf
Én nem kenném magamra még ezt sem. Köszönhetem az állatkísérletnek (is) – sajnos, de ez van.
Az állatkísérletmentes termékben pedig nem lehet TiO2.
Nos?
Most ez jó vagy nem?
Ez a kutatás, amit küldtél, a mikronizált, nem a normál méretű TiO2 részecskékre vonatkozik, 100 nm-nél kisebb részecskékről beszél a tanulmány. Állatkísérletmentes terméken is van titanium-dioxid, ezt honnan veszed, hogy nem lehet? A legbiztonságosabb fényvédő a titanium-dioxid és a cink-oxid, csak nem nano-részecskék formájában, és teljesen más, ha a bőrödre kened, és más, ha belélegzed. Ítt is arról ír, hogy belélegezve gáz, ami így is van. Máshogy működik a tüdőd, és máshogy a bőröd. Igazából nagyon újdonság nekem nem is volt benne. A nanorészecskékről itt írtam.
Ez most egy teljesen speciális téma, amit feldobsz itt az állatkísérletek kapcsán, egyáltalán nem általános. A nanorészecskék úgy általában még nagy újdonságnak számítanak, és nem kifejezetten kozmetikai célból történnek ezzel kapcsolatban állatkísérletek. Nem véletlen, hogy az EU teljesen betiltotta a kozmetikai célú állatkísérleteket, és ez azért van így, mert semmi szükség nincs már rájuk, vannak rá alternatívák. Nem összekeverendő a gyógyászati célú kísérletekkel, a nano-részecskék miatt meg sokféle kísérlet folyik, gyógyszerek és egyebek kapcsán is. Az állatkísérletek nem jók, de néha szükségesek, viszont nem kozmetikai célból. Az, hogy most találtál egyetlen nagyon speciális szegmenst, ahol valóban van némi összefüggés, teljesen más kérdés. Kozmetikai céllal azonban nincs már erre szükség szerencsére, lehet in vitro teszteléseket is csinálni. Remélem, így tiszta most a számodra is.
Most ilyenem van, http://kremmania.hu/kremek/avon-sun-hidratalo-napvedo-krem-spf30, nem nezz ki valami jol az inci-je,testre meg elkenem,de a szaraz arcboromre ugye meg se probaljam?
Szia Linda! Végülis annyira nem gáz, legalább denat. alkohol nincs benne. Ha nem vagy érzékeny a kémiai fényvédőkre, illatanyagokra, és nincs rosaceád, akkor végülis megpróbálhatod arcra is. Bár én is egyetértek Veled abban, hogy nem a legszebb INCI, és én se szívesen kenném az arcomra, de testre azért elmegy.
Most nezzem a Dermaonlinon a Bioderma mineral spf50-re sajnos nincs akcio,a kid spray spf50-est hasznalhatom-e a 6 eves fiamon is,mert olyat vennek amit mindketten hasznalnank?
Az Uriage-nak van jó áron jó fizikai fényvédője. A Bioderma Kid SPF 50 hibrid fényvédős, végülis 6 évesen az már elmegy szerintem. A tinosorbról mindenhol azt olvastam, hogy nagyon biztonságos, de egy viszonylag új fényvédő. Viszont a fizikai fényvédő nem szívódik fel a bőrbe, így azon nincs mit gondolkozni, hogy biztonságos, vagy sem, egyértelműen az, így a biztonság kedvéért szoktam azt ajánlani gyerekeknek.
Hol lehet kapni, vagy rendelni?
Az Uriage-t? Gógyszertárban. Ha nem erre gondoltál, írd meg, mire! 🙂
Ah,koszi erre,csakhogy en sajnos nem Magyarorszagon elek,ugyhogy nekem ezek kicsit ujjak es a legtobb termeket nem is igazan ismerem,azt meg meg annyira se tudom,hogy nalunk lehet-e kapni 🙁 Online nem lehet rendelni?
Hűűű, nem tudom. Esetleg iherben érdemes keresned akkor, ott vannak fizikai fényvédők jó áron! Pl ezeknek nagyon szép az INCI-je.
http://www.iherb.com/Alba-Botanica-Very-Emollient-Sunscreen-Sport-Mineral-Protection-SPF-45-4-oz-113-g/58535#p=1&oos=1&disc=0&lc=en-US&w=sunscreen%20mineral&rc=205&sr=null&ic=7
http://www.iherb.com/Jason-Natural-Sun-Mineral-Sunscreen-SPF-30-4-oz-113-g/25273#p=1&oos=1&disc=0&lc=en-US&w=sunscreen%20mineral&rc=205&sr=null&ic=6
De találsz még bőven, ha beírod a keresőbe, hogy “mineral sunscreen”. 🙂
Koszi,majd keresgelek. 🙂
Ildi, erről mi a véleményed:
http://kremmania.hu/kremek/bioderma-photoderm-spf30-napozo-spray
Tudom, h sajnos nem parfüm-mentes, de a Te hatásodra/írásaidra szeretném én is beépíteni a fényvédőt a napi bőrápolási rutinomba 🙂
Ma voltam a gyógyszertárban, ahol egy csomagban kaptam a belinkelt terméket, az általad ajánlott Bioderma Photoderm Kid SPF50+ Spray-vel.
Mivel sajnos pattikra hajlamos bőrőm van, ezért szeretném kizárni azt ami esetleg komedoképzős lehet. Tudnál nekem abban segíteni, hogy a kettő fényvédő közül melyiket használjam inkább, illetve az első Bioderma termék INCI-je mennyire vészes? 🙂
Előre is köszönöm a segítséged!
Eszti
Én mindegyiket használtam arcon is, és egyiktől sem lett pattim. De sajnos ez nem ilyen, hogy akkor tutira neked sem lesz, mert változó, ki hogy reagál ezekre a termékekre, nincs ám annyira szabály rá. A parfümöt leszámítva az első INCI-je sem gáz, de tudod, hogy én parfümmentes termékeket ajánlok csak jó szívvel, főleg arcra. Amúgy arcra én nem szerettem őket, mert nagyon nehéznek éreztem mindegyiket, és nagyon csillogtam tőlük.
Sziasztok.Én végülis ezt http://kremmania.hu/kremek/bioderma-photoderm-kid-spf50-spray vettem meg,nekem bevált arcra,pattikat nem okoz,igaz picit csillogok úgy 10 percig, aláhidratálok is,de aztán minden rendben.Télire lecserélném valmi SPF 30-ra,csak még mindig vacilálok,nem tudom milyet is vegyek ami illat és alkohol mentes is….jó lenne a kedvenced, a Kiss my face,csakhogy még nem rendeltem külföldről és nem igazán tudom,hogy is kell.
Iherbről nagyon egyszerű rendelni, ne félj tőle. Step by step ír majd mindent, lehetetlen elrontani. Postázáshoz a legolcsóbbat válaszd, asszem, a 4 dolcsis, nem éri meg a drágább. De ha beírod a Google-be, hogy iherb rendelés, ki fog dobni jó pár részletes leírást, amit már más bloggerek jól megírtak. Amit fontos még tudnod, hogy csak bankkártyával lehet fizetni.
Szia Ildi, megírnád kérlek, hogy mi a véleményed az alábbi HIPP naptejről. Felnőtt és gyerek részére egyaránt érdekelne. Nagyon köszönöm!
http://kremmania.hu/kremek/hipp-babysanft-naptej-spf50
Mivel kémiai fényvédős, ezért babáknak nem ajánlom. Felnőtteknek mehet, ha nem rosaceásak, vagy ekcémásak, és nem is allergiásak a kémiai fényvédőre.
Kedves Ildi!
Erdeklodnek, hogy kemiai fenyvedot mikortol lehet hasznalni? Csomo cegnel latok ilyen kremeket, amelyet 1 eves kortol ajanlanak (pl Biodema). Kisfiam masfel eves.
Koszi elore is:)
Konkrétan évet nem mondanék. Erre szabályozás nincs. Egész egyszerűen csak a fizikai fényvédőknél nem lép fel irritáció, a kémiainál felléphet. Melyik anya akarná ezt megrizikózni? Én biztos jó pár éves korukig fizikai fényvédővel kenném őket. Egyébként a Biodermának és az Uriage-nak vannak hibrid fényvédői, a kid sorozatban, azok pont a kettő között vannak, mondjuk azt iskolásokra már rákenném, de nagyon picikre, mint a Te gyereked, inkább azt se. De ez inkább privát vélemény. 🙂 Én épp most próbálok a saját bőrömön is fizikai fényvédőkre átállni. Mivel mindennap használok fényvédőt, fontos, hogy gyengéd legyen.
Szia Ildi!
Eddig nem használtam fényvédőt, sőt szoláriumba is jártam (igaz mindig csak késő tavasszal, és mértékkel, hogy nyárra legyen egy kis színem) Szerettem a barnaságot, és egyáltalán nem törődtem vele, hogy mi lesz a bőrömmel. Ahogy elmúltam 30, valahogy egyre fontosabb számomra, hogy óvjam a bőröm és kímélő INCI-vel rendelkező termékeket használjak. A PC termékekről is a Te blogodban olvastam először. Sok olvasgatás és hezitálás után az általad is említett PC fényvédőt rendeltem. Kombinált a bőröm, az orcákon normál a T-vonalon zsíros. Hajlamos vagyok a mitesszerekre és az állam vonalában a pattanásokra is. Ettől a fényvédőtől valahogy üdébb a bőröm viszont a normál részeken nekem kicsit szárít.
Igen, írják a KM-es véleményekben, hogy szárít picit, meg pont most írta egy másik olvasóm is. Hidratálj alá pluszban a száraz részeken, és szerintem úgy jó lehet. 🙂 Hidratáló hatása ennek a fényvédőnek nincs, inkább mattító hatása van.
http://kremmania.hu/kremek/lush-the-sunblock-szilard-napvedo-spf30
Szia!
Szerinted ő jó? 😮
Nem. Illatanyag van benne, (amit Te is könnyedén meg tudsz nézni a krémmánián,) és ráadásul olaj (zsír) alapú, erről itt írtam, hogy miért gond.
Szia!
“Lehet találni pl. Garniert, aminek nem rossz az INCI-je, de annyira nem is jó, mint a fentieké.”
Ha az alábbi mondatod jól értelmezem, akkor ha nem is jó szívvel, de valamennyire mégis “ajánlod” a Garniert??? Ez tartalmaz alkoholt. Krémmánián nincs feltüntetve az INCI-jében.
http://kremmania.hu/kremek/garnier-ambre-solaire-naptej-erzekeny-borre-spf-50
Venni akartam, de még jó hogy elolvastam az összetevők listáját a drogériában, mert alkoholt tartalmaz. Tudsz erről? Ha igen, akkor szerinted ez mégis használható? Mert elég jó értékelést kapott, kipróbálnám, de így már nem mertem megvenni. Várom a tanácsod. Köszi
Üdv.: Timcsi
Én csak olyat ajánlok, aminek kifogástalan az inci-je. Amit utoljára néztem Garniert, az olyan volt, amiben alkohol nem volt, de illatanyag igen, viszont én ilyet sem ajánlok. Nincs ilyen, hogy valamennyire, valamit vagy ajánlok, vagy nem. 🙂 Egyébként simán alkohol, denat. alkohol, vagy cetyl-alkohol, cetearyl alkohol van az INCI-ben? Előbbi kettő gáz, akkor ne vedd meg, utóbbi kettő viszont zsíralkohol, ami hidratál, és teljesen jó összetevő.
Csináltam legjobb fényvédő válogatást: http://szepsegreceptek.hu/amitol-a-borod-szep-lesz/a-legjobb-fenyvedok-nem-csak-nyarra/
Szóval ha más nem, ott biztosan találsz jót.
Nem emlékszem milyen alkohol, csak az alkohol szó maradt meg… Legközelebb alaposabban megnézem 🙂
Szia!
Már régóta keresek a kisfiamnak (9hónapos most) fényvédőt nyárra, meg úgy általában mindennapos használatra, sajnos világos bőrűek vagyunk, azonban teljesen belekeveredtem, tudnál segíteni, hogy mit válasszak?! Előre is köszönöm!!!
B.
A kisfiadnak fizikai fényvédőt, ezt írom a cikkben is. Ami nálunk kapható, relatív olcsó és jó, az az Uriage mineral, és a Bioderma Mineral fluid. Ez utóbbit könnyebb elkenni, de az előbbit én speciel mégis jobban szeretem, de ezek ilyen szubjektív dolgok. Magadnak meg akármelyiket megveheted, ha nem vagy allergiás a kémiai fényvédőre. Én sajnos az arcomon már nem bírom, így oda fizikait használok, (az uriage és a bioderma mineral is megvan,) testre meg kémiait használok, tavaly a Kiss My Face Sun Lotiont használtam, idén meg a Bioderma Kidet vettem újra. Egyébként mindegyik jó, ami ebben a felsorolásban van, különben nem kerülhettek volna be ide. Hogy ki mit szeret, az meg erősen szubjektív is.
Szia!!!
Nagyon szépen köszönöm a választ! A gyógyszertárban is az Utiage-t ajánlották, arra is kerestem rá, így találtam ide, de mostanra már annyi információ volt az agyamban, hogy képtelen voltam egyedül dönteni. Még egyszer köszönöm! Üdv. B.
Nincs mit. Amúgy a Bioderma annyival jobb, hogy könnyebb elkenni. 🙂 De én mégis az uriaget szeretem jobban.
A tippped alapján beszereztem egy spray-s bioderma kidet még a féláras pakkból és gyönyörűen muzsikál, nem csinált pattanásokat, és egyáltalán nem égek vele, a “kilógó részeim” (ing+rövidnadrágban dolgozom) pedig csodaszépen, lassan, de egyenletesen barnulnak. Szóval köszönöm az ajánlást, idén megúsztam ezzel a nyár eleji “legalább háromszor rákvörösre égek mire elég barna vagyok a naptejekhez”-kört. 🙂
Emmeline, ha barnulsz vele, keveset kentél fel. 98%-ot kiszűr egy 50 faktoros, ha az elvi mennyiséget felteszed. Ezt ugyan nem tesszük fel, de azért ha bőségesen kened, ez nem enged barnulni. 3 hét tengerparti nyaralás után is hulla fehér voltam ezzel a fényvédővel. A barnaság már a bőrkárosodás jele. Láttad a fényvédős videómat? Abban beszélek ilyenekről.
Igyekszem elég vastagon kenni, de csak munkakezdéskor reggel 7-kor, meg délben van erre lehetőségem, és egy idő után úgy éreztem, hogy kezdi “elveszteni a hatását”, ilyen van amúgy?
Persze, ezért is van rajta a csomagoláson, hogy két óránként újra kell kenni. Ennyi idő alatt bomlik le a kémiai fényvédő a sugárzástól. De természetesen ezt napfényre értik, és az irodában azért lényegesen kevesebb sugárzás ér minket, mint a szabadban.
Szia!
Találtam egy nagyon jónak ígérkező fényvédőt, mégpedig ezt: Herbária Herbakids Naptej SPF50 http://kremmania.hu/kremek/herbaria-herbakids-naptej-spf50
Elég jók szerintem az összetevői, és szeretném a tanácsodat kérni, hogy szerinted is? Ugye nincs benne sem alkohol sem kifejezett illatanyag (csak a vége felé narancs olaj… de mivel ez egy erős fényvédő, ezért talán ez nem probléma?) És ami miatt nagyon tetszik, hogy írtó könnyed állagú (!!!), és csupán 1900 Ft (200 ml). Én arcra használnám. Eddig a Bioderma Kid spray spf50-et használtam arcra, de nyáron kezd kissé fullasztó lenni, ezért is gondoltam erre váltani. Az Octocrylene benne a legelöl szereplő összetevő. Ezt sok fényvédőben van…
Szóval szerinted érdemes lenne váltanom (könnyedsége miatt)? (Az általad javasolt Kiss My Face is szimpatikus nagyon, de iherbről még nem rendeltem, és 4dolláros szállítási költséget sokkallom (ebayes ingyenes szállításhoz szokva :-)).
Előre is köszi a véleményed!
Kata
Nem javaslom, nem csak arcra, de testre sem, és hogy miért, le is írtad. A narancsolaj ráadásul fényérzékenyít. Az octocrylene kémiai fényvédő, ha nem vagy rá allergiás, érzékeny, akkor ok. Egyébként csomó könnyed állagú fényvédő van, itt a cikkben is jó néhányat felsoroltam.
Hát, köszi a véleményed… Igazából nehéz kérdés ez a fényvédőválasztás, mert majdnemhogy minden fényvédőbe bele tudna köti az ember INCI alapján. Most ezt nézem: http://kremmania.hu/kremek/innisfree-eco-safety-no-sebum-sunblock-spf35 Ebbe is, pedig ez még mattítana is. (Iherb meg nem pálya…)
Kata, igazából nem értelek, mert felsoroltam egy csomó kifogástalan összetevőjű fényvédőt itt a listába, amikbe igen nehéz lenne belekötni, erre jössz azzal, hogy nem találsz semmit. Pedig igazán nem csak iherbesek vannak benne, sok van köztük, amiket gyógyszertárban meg tudsz venni. Pl. a Bioderma Aquafluid nagyon könnyed állagú, bár csak a kézfejemen próbáltam, mert ugye a kémiai fényvédőket nem bírom, a PC itt felsorolt színezett fizikai fényvédője meg kifejezetten matt, azt személyes tapasztalatból is tudom. De ezenkívül is van még bőven miből válogatni.
Jaj, ne haragudj, azt “elfelejtettem” hangsúlyozni, hogy viszonylag olcsó terméket keresek, mert nem vagyok eleresztve anyagilag. Még ami belefér nekem az a Bioderma Kid spf50 spray, ami a 200 ml-erjével 3000-ért vettem arcra… na ez megérte, csak nyáron túl zsíros a bőrömnek.
A PC színezett fényvédője csak álom. 😀
Amúgy jó a válogatásod, de tényleg. 🙂
Szerintem érdemes külön venned egyet arcra. NEm tudom, merre vagy, de most ebben a gyógyszertárban http://www.danubiuspatika.hu/ 3.000 Ft körül van a Bioderma Aquafluid, és okés, nem nagy kiszerelés, de csak arcra azért sokáig elég. 🙂 Nekem most is külön van arcra, meg testre, különben nem bírnám anyagilag az igényeimet én sem. 😀
Köszi a tippet!
Jaaaaaj, most küldte az olvasóm! Szép inci és nagyon olcsó! 🙂 http://kremmania.hu/kremek/sun-ozon-sonnenmilch-fur-allergische-haut-30
Szia!
Nagyon jó ez az összefoglaló amit írtál 🙂
Nekem sajnos két problémám van, egyrészt nagyon fehér a bőröm, nagyon hamar megég és anyajegyes is, másrészt a költségvetésem korlátozott, nem telik 4-10ezer forintos napvédőkre. Igyekszem nagyon nagyon kerülni a napot, ha tehetem ki sem megyek, csak ha már lement.
Eddig ezt vettem, tudom, nem egy Kiss my Face, de eddig nem volt vele semmi gondom, nem irritál, nem is égek le vele ha nem vagyok kinn egész nap a napon: http://kremmania.hu/kremek/hawaiian-tropic-satin-protection-ultra-radiance-sun-lotion
Mi a véleményed róla? Igen tudom, hogy van benne parabén, és parfüm, de hát alacsony árkategóriában ez elkerülhetetlen kb, viszont alkohol nincs legalább, az is vmi.
Pont az a véleményem, amit írtál. Egyébként ezt úgy nehéz elhinnem… Ez sem egy annyira olcsó naptej. Én a Bioderma Kid SPF 50-eset vettem idén 3200-ért, meg nézem az ilyesmit a Krémmánián is, ott is lehet olcsón lőni, szóval egy évben egy jó naptej csak beleférhet. 🙂 Persze tényleg nem ismerem a pénztárcád tartalmát, csak ilyesmi összetevőjű, mint a hawaiian tropic akár olcsóbban is van akkor már. Árérték arányban az egy drága naptej.
1600ért vettem most, így nem drága, olcsóbbat nem találtam olyan amiben nincs alkohol, illetve nem okozott pattanásokat sajnos tapasztalat alapján :S elég szerencsétlen egy bőröm van. De lehet beruházok egy kiss my face-re, most néztem h iherb-n le van akciózva. 🙂
Köszi a választ!
Jaaaaaj, most küldte az olvasóm! Szép inci és nagyon olcsó! 🙂 http://kremmania.hu/kremek/sun-ozon-sonnenmilch-fur-allergische-haut-30 UPDATE: mégse, van benne alkohol. 🙁
Szia!
A tanacsaid alapjan szoktam mostanaban kremeket vasarolni. A minap belebotlottam egy oldalba, regelni kell, hogy el lehessen olvasni a teljes cikket, belinkelem, remelem latod: https://gallery.mailchimp.com/9003790cc72595698fc1bfb84/files/Zoldgondoskodas_hu_Baba_s_gyerek_naptej_teszt_2015.pdf?utm_source=Baba+és+gyerek+naptej+teszt&utm_campaign=92b17d0e04-&utm_medium=email&utm_term=0_ff394f910b-92b17d0e04-129735501
Mi a velemenyed az altaluk emlitett, kerulendo anyagokrol?
Amugy a vicc az egeszben, hogy pont az illatanyagot es a denat alcoholt sehol nem emlitik. Sot az utolso Hippnel, amit javasoltak, konkretan 3. helyen all!! Nem birtam ki, megirtam nekik, h gaz, es ez a valasz erkezett ra: “Alkohol természetesen káros anyag, ám azért bőven elpárolog a bőrről és olyan sok nem szívódik fel a bőrről. Egy sima almalében, főleg ha természetes van fél % alkohol, azaz azzal több jut a gyerek szervezetébe. ” Ez vicc!! 😀
Nem olvasok ilyen oldalakat, ahogy antalvalit sem. Rengeteg időmet elveszik a kozmetikai vegyész fórumok, a smartskincare és a future derm olvasgatása is, ahonnan értelmes infókat kapok. Nekem erre tényleg nincs időm a blog mellett, és hittérítő tevékenységet sem folytatok, akinek rám van szüksége, úgy is megtalál. Sóval ilyesmivel egész egyszerűen nem törődök, mert nincs rá többletem. 🙂
Szerintem erzodott a kommentemen, hogy komolytalannak talalom az oldalt. Szoval nem azert tettem be, mert jobbnak tartanam a te blogodnal. Csak tenyleg erdekelt volna a velemenyed az emlitett anyagokkal kapcsolatban (OCTOCRYLENE, RETINYL PALMITATE, HOMOSALATE). Na mindegy.
Hát akkor miért nem ezt kérdezted? 😀 A retinyl palmitate a leggyengébb a-vitamin származék, de igazából tényleg nem jó nappalra használni semmilyen termékben, nem csak fényvédőben. Éjszakára kéne. Bár Paula azt írja, ha használsz fölé fényvédőt, nem gáz, de én inkább kerülöm nappalra. A kémiai fényvédőknél felmerült, hogy elősegítik a káros szabadgyökök képződését, de az még mindig kutyafütt a nap káros és bőröregítő hatásához képest. A legbiztonságosabb valóban a fizikai fényvédő, azért is azt ajánlom gyerekeknek, babáknak, terhes nőknek és nagyon érzékeny bőrűeknek. De azért nem kell halálra rémülni a kémiai fényvédőktől. 🙂
Szia Ildi!
Mostanában igyekszem sokkal jobban figyelni a fényvédelemre, (mivel nagyon pattanásokra hajlamos a bőröm és már így is tele van foltokal) ezért megvettem az Uriage fizikai fényvédőjét ( a pénztárca kímélése céljából). Viszont azóta fehérre vagyok meszelve és nagyon nem szép sajnos 🙁 A fényvédő amúgy nagyon jó, kidobni biztos nem fogom de ezzel kezdenem kéne valamit mert így nem mehetek emberek közé, még ha keveset kenek is belőle, olyan, mintha beleestem volna a festékesbödönbe. Szerinted összekeverhetem egy kis fényvédős alapozóval? Mert túl sok alapozót úgysem szeretnék, tehát nem szeretném csak simán használni, hidratálókrémmel amúgy is összekeverném de azt meg nem akarom a fényvédő fölé kenni mert elkenem meg leszedem az egészet. Plusz három réteg valamit nem is szívesen kennék már a bőrömre…
Köszönöm a válaszod ész napot!
Orsi
Szia! Nem lehet keverni, mert úgy nem véd meg. Szerintem púderalapozóval működik nagyon szépen, keress rá, ha nem tudod, mi az. 🙂 Kapásból a The Body Shop vagy a Bare Minerals Originals púder alapozója jutott eszembe, amik jók. Ettől nem lesz 3 réteg érzésed, és nagyon jól együttműködnek az ilyen meszelős fényvédőkkel. 🙂 Plusz gigamega adagok, nagyon sokáig elég, mert sokkal kevesebb kell belőlük, mint alapozóból. Itt van egy jó kis teszt, nekem ugyanilyenem van, ugyanebben az árnyalatban, bár csak az önbarnítózott színemhez passzol a fairly light, amúgy a normál színemhez eggyel világosabb kéne. Ettől tuti pattis sem leszel.
Köszönöm a választ 🙂 Az a gondom a pderalapozóval, hogy már az uriage is kiemeli a szárazabb foltokat az arcomon, pedig mostanában már krémezek rendesen, de ahol pattanást kinyomok stb. annak azért látszik a helye… a másik bajom meg a színválasztás mert ahány monitor annyiféle és erős a gyanúm (nézegetve a videóidat) hogy nekem is sötét lesz a fairly light… és utána kicsit tartok tőle, hogy ott állok egy méregdrága és gigaadag kencével amit nem tudok elhasználni…Na mindegy, még kitalálom de az ötlet nagyon megfogott, azóta fontolgatom :):)
Most még csak BHA hámlasztóm van, ha lesz AHA is akkor lehet, hogy ez a probléma is megoldódik 🙂
Köszi mégegyszer, megyek és olvasom tovább a blogot 🙂
Orsi
De miért vannak száraz foltok az arcodon? Tessék venni AHA-t is. 😀 Pattit ne nyomkodj, mert persze, hogy utána lifeg a bőr… Max. ha tényleg nagyon muszáj, és akkor így, ahogy leírtam>>
Most akkor száraz a bőröd, vagy csillog? Megzavarodtam. 😀 Száraz bőrűek szeretni szokták a jó sűrű krémeket. 🙂 Színválasztáshoz viszont itt egy segítség: https://instagram.com/p/3Y0LwdGqPd/?taken-by=tindigo A 2. képen lévő szín az önbarnítozott, ahhoz jó a fairly light. Amúgy van annál eggyel világosabb is, szóval tudod azt is venni, az lenne jó az előtte képhez. Én nagyon megszerettem, alapozó fölé is jó, szóval én gondolkozom, hogy megveszem eggyel világosabb színben is, ha épp akkor lesz rá akció, amikor van ilyen “hülyeségre” pénzem. 😀
Igen, most már vettem (koreai az is 🙂 ) és nagyon jó, azóta már elmúltak a hámló foltok. A bőröm szerintem nem száraz csak vízhiányos (a pattanások is inkább akkor jönnek ki, mikor nem iszom elég folyadékot) viszont alapból nap végére átfényesedik nem is kicsit. Illetve a hámlasztók óta már ez is jobb úgyhogy nem tudom…Megvettem végül az eggyel világosabbat és imádom, mert a bőröm gyönyörű lesz tőle, bár tény, hogy azért látszik, hogy rajtam van valami. Nem nagyon, de egy kicsit 🙂 Szóval összességében köszi a tanácsot :):)
Szuper! 🙂 Amúgy én is pont most rendeltem meg a BareMinerals Originals legvilágosabb árnyalatát. 🙂 Nagyon várom és eléggé izgulok, hogy jó lesz-e a szín.
Szia Ildi!
Megnéztem a Kiss My Face Sunscreen With Hydresia SPF 40 -et már nem gyártják…tudnál ajánlani a Kiss My Face márkától egy másikat ami jó rosaceás,zsíros börre vagy valamit ami hasonlóan kedvező árú és nem tesztelték állatokon…
Kösz:
Regi
Ne haragudj de nincs többletem egyesével utánajárni az egyes márkáknak, szóval nem tudok. Ami itt van a cikkben, azok között körülnézhetsz, hátha valamelyik nem tesztel, pl. a koreai cuccok között, de én már nem tudok utánajárni.
Szia!
Persze megértem,én is napok óta keresem:))),gondoltam hátha beugrik neked valami…
Köszi!
Sziasztok, talan tudok segiteni a 2016-os naptej valasztasban egy linkkel, igaz nemetul van, de ertheto, mert a markak biztonsag szerint vannak felsorakoztatva:
http://www.gewuenschtestes-wunschkind.de/2014/04/sonnenschutz-von-kind-und-baby-welches-ist-die-beste-sonnencreme-und-beste-sonnensegel-sonnenschirm.html
Az osszetevok persze evrol evre valtoznak, tehat az szamit, ami ra van irva.
Én nem nézem az ilyesmiket. A parabéntől kiborulnak, de azzal semmi gondjuk, hogy valamiben természetes illatanyagok vagy denat. alcohol van…
Uh, akkor ez hiba volt. Meg tanulnom kell. Mindenesetre az ECO Baby – Kids SPF 50 eleg jonak tunik, kisbabanak gondoltam:
INCI: Titanium Dioxide, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Aqua, Glycine Soja Oil*, Caprylic/Capric Triglyceride, Butyrospermum Parkii Butter*, Glycerin, Olea Europaea Fruit Oil*, Olea Europaea Leaf Extract*, Punica Granatum Extract*, Glyceryl Oleate, Canola Oil, Hippophae Rhamnoides Oil*, Rosa Moschata Oil*, Oryza Sativa Bran Oil, Mica, Glycyrrhiza Glabra Extract, Simmondsia Chinensis Oil*, Magnesium Sulfate, Oenothera Biennis Oil*, Lecithin, Macadamia Ternifolia Oil, Tocopherol, Bisabolol, Tocopheryl Acetate, Stearic Acid, Alumina (Corundum), Parfum
Arcra meg magamnak talaltam egy ilyet: Piz Buin Allergy Face Cream SPF 50
INCI: Aqua\Aquatau, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Ethylhexyl Salicylate, Cetyl Ricinole-Ate, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Butylene Glycol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ppg-51 /Smdi Copolymer, Octocrylene, Cetyl Esters, Dimethicone, Methyl Gluceth-20 Glycereth-26, Butyloctyl Salicylate, Glyceryl Stearate, Propanediol, Peg-1 00 Stearate, Behenyl Alcohol, Olea Europaea (Olive) Fruit Extract, Citric Acid, Sodium Hyaluronate, Ergothioneine, Glycyrrhetinic Acid, Trehalose, Lecithin, Hydrogenated Lecithin, Palmitoyl Hydroxypropyltrimonium Amylopectin/ Glycerin Crosspolymer, Cyclodextrin, Nordihydroguaiaretic Acid Ascorbyl Tocopheryl Maleate, Sodium Hydroxide, Dictypteris Membranacea Extract, Hydroxcitronellal, Citronellol, Benzyl Salicylate.
Az AUBREY Organics Kids Natural Sun Sunscreen Spf 30-at Te is ajanlottad, sajnos az iHerben nincs, mashol meg nem talaltam. En mar most nezem, mit fogok venni a gyerekeknek.
Nem szoktam parfümös vagy egyéb illatanyagokat tartalmazó kozmetikumokat ajánlani.
Az utobbit lepontoztak sokan, tobb gyerek megis leegett. Talan ezert vontak ki a forgalombol.
Az ewg oldalan ezt a napozot is dicserik: http://www.ewg.org/2015sunscreen/about-the-sunscreens/617340/Goddess_Garden_Kids_Natural_Sunscreen_Lotion%2C_SPF_30/
Az az iHerb-en is kaphato. Nekem ez a nehezen kenhetoseg annyira nem tetszik, majdnem minden fizikai fenyvedonel irjak. De hat ha a gyerekeknek ez a jo, megiscsak fizikait kell valasztani.
Kedves Ildi, a legutobbi mondatodat melyik fenyvedore ertetted?
Az AUBREY kids-re ertetted?
Mindegyikre.
Talaltam egy blogot, ahol egy kozmetikumokkal foglalkozo lany letesztelte a BIODERMA fenyvedoket.
A Bioderma Photoderm MAX Creme SPF 50+et hozta ki nyeronek, ezt talalta egesz napra kenyelmes viseletnek.
O is sok remenyt fuzott a Bioderma Photoderm MAX Aquafluide SPF 50+hez, ami mivel nincs meg forgalomban, kulfoldrol szerezte be, de nagyon csalodott, mert igen lassan szivodik be, es nem marad matt.
Osszesen 8 termeket hasonlit ossze ebben a cikkben, hat igen, ez is nemetul van…
https://skincareinspirations.com/2015/06/26/meine-bioderma-sammlung/
Ezt itt fentebb a cikkben ajanlottad:
Aubrey Organics, Kids, Natural Sun, Sunscreen, Unscented, SPF 45, 4 fl oz (118 ml)
Az előző sprays naptej krém változata, némileg magasabb fényvédő értékkel, hasonló és szép összetevőkkel. Vélemények még nincsenek róla.
http://www.iherb.com/Aubrey-Organics-Kids-Natural-Sun-Sunscreen-Unscented-SPF-45-4-fl-oz-118-ml/59164#p=2&oos=1&disc=0&lc=en-US&w=mineral%20sunscreen%20kid&rc=473&sr=null&ic=44
Egyebkent a Bioderma P. MAX-ot megvettem, tenyleg szepen beszivodik, nem fenylik, klassz.
Szuper! 🙂 A rendelésed viszont nem jött át. Vagy rendeld meg újra, vagy írjál nekünk a kapcsolat menüpontban lévő elérhetőségekre légyszi.
Haaat, ez a Bioderma sem matt, ha utcara megyek, bizony fenylik. En nem szeretem az alapozokat, tudnal vmi jo pudert ajanlani?
Nekem a púderem is bőrfényű.
Kerdezni akartalak, aztan utananeztem magam, talan info masnak is: ha otthon vagy munkahelyen vagyunk, tehat bent egesz nap, vedve vagyun-e a napsugaraktol. Az ablakuveg csak az UV-B sugarat szuri le. Jo tudni…
MEgírtam ezt az infót a blogon és a könyvben is.
Ildi, bajban vagyok. A babám 3 hónapos, és minden fényvédőt (a fizikaiakat is) 6 hónapos kortól ajánlják. Mit tegyek? Ma is már olyan erős napsütés volt, hogy alig győztem takargatni, de még ha nem is megyünk a napra a legnagyobb napsütésben, muszáj kimozdulnunk a következő 3 hónapban, míg betölti a 6 hónapot, és végre kenhetek rá fényvédőt. Szerinted?
Beszélj egy bőrgyógyásszal.
Szia!
Fentebb még a hozzászólásokban előkerült, hogy nem jó hígítani a fényvédőt, mert akkor nem véd. De hogy ha két fizikait keverek össze? Pontosabban a PC Super-Light-ot az Uriage fizikaival? Mint itt: http://www.kremesenszepazelet.hu/random-kedvencek/ Így akkor nem véd megfelelően? 🙁
Előre is köszi a választ!
Azt lehet. 🙂
Uhuh, szuper jó hír! Köszi szépen 🙂
Szia!
Még teljesen kezdő vagyok arcápolás terén,igyekszem olvasni az oldaladat :). Az lenne a kérdésem habár most olvastam el a fényvédős cikkedet,de nem fog az agyam,hogy ha problémás a bőröm pattanásos,mitesszeres akkor kémiai fényvédő a legjobb? Illetve BIODERMA PHOTODERM MAX AQUAFLUIDE SPF50+/UVA24 ez a termék megfelelő arcra? A másik amit néztem az a kid fajta. Igazából azért ezeket néztem ki,mert anya is biodermát használ és nem panaszkodott rá.
Ui. : ma voltam annál a kozmetikusnál akiről egy régebbi cikkben beszéltél. És nagyon hálás vagyok,hogy írtál róla! Köszönöm !
Domi
Nem tudom, melyik fényvédő a legjobb, én fizikait használok. Puding próbája az evés. 🙂
Octinoxate nevezetű fényvédő összetevő biztonságos? (KM-en azt írják, hogy felvetődött, hogy kedvez a szabad gyököknek)
Eddig a Bioderma Photoderm Max Cream SPF 50+-t használtam, mire rájöttem, hogy az egy bűn..
Idén kezdett el érdekelni igazán a kémiai hámlasztás és ezzel együtt a fényvédelem, (nem mellesleg így találtam rá erre a csodálatos blogra <3 )ebben az évben ugyanis rengeteg stressz hatás ért és így 21 évesen elkezdett olyan rondává válni a bőröm, ami nekem 14 éves korom óta nem volt, pedig világ életemben kombinált volt a bőröm, mitesszereim mindig voltak, zárt komedóim is de ennyi és pattanások tényleg nagyon ritkán. Emellett a bőröm hegesedésre és pigmentfoltokra is hajlamos, tehát szép az élet. Nagyon örülök mellesleg, hogy pont nyáron, amikor bőrmutogatós szezon van és a 12 hetes szakmai gyakorlatomon jött rám, amikor otthon sem tudtam maradni elbújva a világ elől.
Lényeg a lényeg, ez volt életem első fényvédő kréme arcra. KM-es vélemények jók voltak róla és azt ígérte a termék, hogy kíméletes a problémás bőrrel szemben, hát nekem nem volt az. Egyszer csak feltűnt, hogy a bőrömön 2x annyi zárt komedó van, és patti is pedig hámlasztok és odafigyelek. A legmeggyőzöbb bizonyíték az volt, hogy a PC 2 %-os BHA-jának használata után gyönyörű bőrrel keltem majd miután felkentem ezt, akkor kb. mintha meg sem történt volna a hámlasztás..Ha hétvégén hámlasztottam és nem mentem ki, nem raktam fel fényvédőt és akkor rendben is volt egésznap az arcom.Zsíros volt a BD maxtól a bőröm nagyon csúnyán egésznap, eleve zsírosodik így nyáron, de ezzel tényleg mint egy diszkógömb. Itt is látszik, hogy tág pórusok és tág pórusok között különbség van, mert van akinek bejött. Most az Uriage Bariésun sprayvel szemezgetek, főleg így a cikked elolvasása után, és már csak azért is mert spray, nekem ugyanis a bőröm mint egy szivacs, mindent beszív, nagyon nehezen tolerál bármiféle krémet( habár ezt a Schaebens Totes Meer Salbe hidratálókrémet egészen megtűri, amit soha nem fedezek fel ha nincs a blog 😉 )
Szia!
Most kezdtem el olvasni az oldaladat, és az lenne a kérdésem, tudnál olyan naptejet ajánlani felnőttnek, ami nem zsíros, nem marad utána fehér réteg és főleg, ami az összetevőkben is megfelelő? Korábban a Herbária Solar Naptej SPF50-et használtam, de úgy olvastam fentebb, hogy a narancsolaj miatt nem javasoltad. Olyan vízálló naptejet keresnék, ami megfelelően véd, nem tartalmaz káros összetevőket, de használatával lehet barnulni is, nem maradok hófehér.
Előre is köszönöm!
Nem. Egy 30 faktoros 96,6%-át szűri ki az UVB-nek, egy 50 SPF pedig 98%-át. Ha emellett barnulsz, akkor rosszul használod a fényvédőt, pl. keveset kensz fel és nem kened rendszeresen újra. Egyébként a kémiai fényvédők jobban bírják a vizet, azok között keresgélj. Biztonságos barnulás nincs, a barnulás a bőrkárosodás jele.
Köszönöm szépen a választ és az információt!
A DrHAZI-nak elvileg van bio és organikus fényvédő családja. Kizárólag fizikai fényvédőket tartalmaz, arcra és testre is ajánlja. Mondjuk az oldala azzal rémisztget, hogy a kémiai fényvédők károsak, rákot okoznak. Így bármennyire is szompatikusnak tűnnek a leírások és az összetevők, kicsit szkeptikus vagyok. Neked mi a véleményed a termékeiről, Ildi?
Köszi a választ! ?
Hát khm… Nem szeretek más magyar terméket szidni, mert utána megkapom, hogy féltékeny meg irigy meg miegyéb vagyok. Nem értek egyet a filozófiájukkal, az atka témával, és kivagyok a rózsavíztől meg a hasonlóktól, szóval így annyit mondanék, hogy nem az én márkám… De ha belinkeled a fényvédőik incijét, rájuk nézek szívesen, kíváncsi is vagyok, de nem találtam meg.
Ez az 50-es fényvédő lotion : http://www.drhazi.hu/drhazi-borszepites/drhazi-bio-fenyvedelem-borapolas/drhazi-bio-fenyvedo-krem-50
Az oldal alján van INCI. 🙂
Sziasztok! Engem is nagyon érdekelne, mit gondolsz a DrHázi fényvédőről, INCI alapján. 1 flakonnal már elhasználtam. Egyáltalán nem csillog az arcom tőle, inkább azt vettem észre, hogy szárít. Fehér réteget sem hagy. Ugyanakkor barnultam mellette, ami már a bőrkárosodás jele…Lehet, többet kéne kennem, nap közben is. Előre is köszi, ha válaszolsz!
Az SPF mérés ez EU-ban nagyon szigorú, nem írhatod rá, hogy x SPF, ha közben nem annyi. HA barnulsz mellette, akkor keveset használsz és/vagy újra kéne kenned, igen.
Én Viki által totális koreai és japán kattanásban szenvedek egy éve már, van neki frissebb válogatása is szép fényvédőkből: http://ohmybrush.com/2016/06/olcso-alkohol-es-parfummentes-japan-fenyvedok-ebay/
Személy szerint Biorét használok, az Aqua Rich változatot, ami alkoholos és parfümös is, állagra, érzetre mégis a legeslegjobb, amit valaha fényvédelem céljából a fejemre kentem. Mondjuk én nem vagyok érzékeny bőrű egyáltalán, de a válogatásban szereplő Bioré megfelel az érzékenyeknek is:)
A Biorenál írja Viki, hogy kémiai fényvédős, tehát tuti nem jó nagyon érzékeny bőrűeknek, de konkrét inci nélkül nem sokat tudok mondani. Szeretem Vikit, mivel szeretem a koreai cuccokat, de lássuk be, hogy ő azért nem túl szigorú az inci-et illetően. 🙂
szerintem ez az http://www.cosdna.com/eng/cosmetic_dee6131255.html
a lényeg, hogy mindkettőtöktől sokat tanulok 🙂
Kémiai fényvédő és varázsmogyoró van benne, azért azt én kifejezetten érzékeny bőrre nem ajánlanám.
Én most ezt használom és eddig nagyon tetszik:
https://www.iherb.com/pr/Derma-E-Natural-Mineral-Sunscreen-Sun-Care-30-SPF-2-oz-56-g/56972
Mindenképpen állatkísérletmentes, fizikait kerestem, jó áron, szép összetevőkkel. Eddig amit tapasztaltam, hogy nem hagy fehér réteget és egyáltalán nincs nehéz érzete. Mondjuk nekem egyelőre még kell egy kis plusz hidratálás alá, viszont nyáron talán már nem lesz szükséges. Szerintem jó lehet normál és zsírosabb bőrűeknek is 🙂
Köszönöm köszönöm! Ennyi 🙂
Ildi, a fizikai fényvédőknél a Bioderma Photoderm Mineral SPF 50+ Spray nem kétszer szerepel? vagy van különbség a közöttük?
Nem, csak elrontottam, kitöröltem az egyiket, köszi, hogy szóltál. 🙂