Barion Pixel

Nap mint nap találkozunk olyan mítoszokkal, melyek felett nehéz elsiklani. Hiszen milyen jó lenne, ha a gonosz kőolajat többé nem használva megoldódna minden bőrproblémánk, ha a ránctalanító krémektől tényleg elmúlna a ráncunk, ha a hypoallergén termékre tényleg senki se lenne allergiás. Ezért gondoltam arra, hogy ebben a kis sorozatban mesélek Nektek egy-egy szépség-mítoszról, első részben a botox hatású krémekről.

Mit csinál a botox?

A botox, hivatalos nevén botollinum toxin egy idegméreg. Ez így nagyon ijesztőnek hangzik, és ha nem megfelelő szakorvos végzi, vagy túlzásba viszik, valóban komoly negatív következményei lehetnek. Injekcióval juttatják be a megfelelő helyre. Úgy működik, hogy blokkolja azokat az izmokat, melyek a mimikai ráncokért felelősek. Ha valaki túlzásba viszi, akkor az arc bábu-szerűvé válik, pl. hiába mosolyog a szája, a szeme sarka meg sem mozdul. Lehet elég ilyet látni a hollywoodi megöregedett sztároknál. 🙂


Ha jó szakember a megfelelő mennyiséget a megfelelő szakértelemmel injekciózza be, akkor nagyon látványos és szép eredményt lehet vele elérni, kb. 10 évet visszaforgat az időben. Sajnos a hatás ideiglenes, 3-6 hónapig tart, ezután meg lehet ismételni. Nekem a haragos ráncom a legerősebb, a rövidlátó hunyorgásom miatt, amiről nem nagyon tudok leszokni, erre például szuper. De nagyon jó szarkalábakra, homlokráncokra is, és lehet kombinálni hyaluronsavas ráncfeltöltéssel is. Nem tartom kizártnak, hogy később kipróbáljam, mert nagyon szép a végeredmény.

Működnek a botox-hatású krémek?

A piacon megjelenő botox-hatású krémek igen csábítóan hangzanak, hiszen azt ígérik, hogy botox-injekció hatásával érnek fel. Hatóanyaguk egyébként nem a botox, vagyis botolinum toxin, hanem általában az Acetyl Hexapeptide-8, közismert nevén Argireline.
A botox költségesebb, mint egy krém, és rizikója is van, ezért igazán csábító alternatívát kínálnak ezek a kozmetikumok. Bár az elején lelövöm a poént, sajnos ezek a krémek és szérumok tutira nem működnek. Jelenleg semmilyen kutatás nem bizonyítja, hogy bármely”botox-hatású”-nak bélyegzett összetevő úgy működne, mint egy botox-injekció.

Ott kezdődik, hogy még a botox sem működik úgy a bőrre kenve, mint egy botox-injekció, muszáj beinjektálni a megfelelő helyre, ha hatást akarunk. Túl nagy a molekulamérete, így nem tud felszívódni a bőrön keresztül.
Sőt, amíg a hyaluronsavas-injekció képes feltölteni a ráncokat, addig egy hyaluronsavas krémmel soha nem fogod ugyanazt az eredményt elérni.
Ha ki lehetne váltani egy krémmel a bőrgyógyászati injekciós kezeléseket, szerintetek ki menne oda? 🙂 Szerintem senki, mert persze hogy kellemesebb (és olcsóbb is) egy peptides krémet kenegetni, mint idegmérget fecskendezni a kis arcunkba.

Keressetek rá a neten a botox injekcióra, egyetlen injekciós kezelés legalább 10 évet fiatalít egy arcon azonnal. (Aki kételkedne, hogy csak photoshop, elárulom, hogy tényleg ilyen radikális a hatás, én már láttam élőben is, mit tud a botox-injekció.) Ilyet krémmel nem fogsz elérni, az tuti.

Egyébként az elméletet az szülte meg, hogy bizonyos peptidek a laborban arra késztették az izomsejteket, hogy ellazuljanak. (Valószínűleg erre hivatkoznak a gyártók is, persze a konkrét kutatást egy gyártónál nem láttam még belinkelni.) Ezzel csak az a gond, hogy amíg az izomsejtek laboratóriumi körülmények között képesek ellazulni, addig a laboron kívüli való világban ezt nem igazán sikerül kivitelezni. Érdekesség, hogy az inzulin is egy fehérje, mely peptidekből ál. Ha a bőrön keresztül fel tudna szívódni, nem kéne az inzulinosoknak magukat szúrni.

Szóval az igazság az, hogy hiába is kened a fejedre a botox-hatású krémeket. A ráncokat csak megelőzni lehet, ha pedig már ott vannak, akkor a plasztikai sebész tud segíteni, ill. a botox és a hyaluronsavas injekció.

Szóval ahogy a piacon lévő ránctalanító termékek 99%-nak semmilyen ránctalanító hatása nincs, úgy a botox hatású termék vásárlása is abszolút pénzkidobás. Ha úgy érzed, kell a botox-injekció, akkor én nem foglak róla lebeszélni, de legyél tudatában, hogy pár hónapig tart csak a hatás.

MsTindigo jó tanácsa, hogy ne legyetek ráncosak

  • Használjatok mindig fényvédőt, ne napozzatok!
  • Ne cigizzitek! (Ez már önmagában a legjobb és legolcsóbb öregedésgátlás!)
  • Botox hatású cuccok helyett használjatok olyan öregedésgátló termékeket napi szinten, melyek tartalmaznak antioxidánsokat, AHA-t, C-vitamint, és retinolt! Ezeknek bizonyítottan van anti-aging hatása, bár nem fognak felérni egy botoxszal, és ezek is csak megelőzésre jók leginkább.

Forrás:
http://www.paulaschoice-eu.com/learn/the-crazy-things-cosmetics-salespeople-say/
http://www.orismedical.co.uk/botox/botox-creams-loions-do-they-work/
Dr. Leslie Baumann: Skin Type Solution, 334.o.

Ha tetszett a cikk, nyomj egy lájkot! 🙂 :) Ha még nem csatlakoztál FB szépségbirodalmamhoz, itt megteheted! :)Kövess a bloglovinon is, most már tudod, mi az. 🙂 Kattints a gombra! :) Follow on Bloglovin

Ölelés és csóközön, MsTindigo, a gyönyörű bőr szakértője

Hogy tetszik az új sorozat? Írjatok tippeket is, hogy mi legyen a következő részben, miről olvasnátok szívesen! 🙂 Ki tudja, talán épp a Te kívánságodat teljesítem. 😉
Ti használtatok már botox-hatású krémet? Esetleg botox-injekciót? Vállalkoznátok botox-kezelésre, ha később ráncosak lennétek?