Barion Pixel

A mai bejegyzést egy fantasztikus bloggerina, a Pancsi pipereasztala írója, Pancsi írt Nektek. Pancsi elsősorban csodás manikűrjeiről ismert, pedig egyébként is érdemes rá odafigyelni! Ő is imádja a bőrápolás témakörét, és fanatikus INCI-elemző. Nagyon örülök, hogy írt nekem vendégpostot a bőrápolási rutinjáról, ugyanis a bőrtípusunk nagyon más. Következzen az ő írása, remélem, óriási szeretettel fogadjátok őt is, ahogy engem szoktatok! Pancsi egyébként szinte csak Paula’s Choice termékeket használ, de –sajnos- ettől ez még nem egy fizetett hirdetés, és a termékeket sem ingyen kapta Pancsi. 😀

Sziasztok!


Pancsi vagyok, a PAncsi pipereasztala blog írója. Ugyan a bőrömre már régóta odafigyelek, a gondoskodás minősége korábban több ponton megkérdőjelezhető volt. Majd’ egy éve találtam rá Ildi blogjára, a Krémmánia szakértő cikkeire majd Paula Begoun írásaira, melyeknek köszönhetően alaposan megreformáltam a bőrápolási rutinomat.

A bőrtípusom: DSPW (Dry – Sensitive – Pigmented – Wrinkles), azaz enyhén száraz, érzékeny (sajnos enyhén rozaceás), pigmentfoltos (ma már ez szerencsére egyre kevésbé látszik) és apró ráncok is kialakultak már, vagyis érdemes figyelmet fordítanom az anti-agingre is. (Kicsit hosszabb bejegyzés, de ha ilyen a bőrtípusod, mindenképpen érdemes elolvasnod! – MsTindigo)

A következőkben az én arcápolási rutinomat olvashatjátok, vagyis hogy a megszerzett ismeretek alapján hogy válogattam össze az általam használt termékeket.

A használt termékek napszak szerinti bontásban:

Reggeli rutin:

  • Arctisztító: Bioderma Sensibio H2O micellás víz
  • Antioxidáns szérum: Paula’s Choice Resist Ultra-Light Super Antioxidant Concentrate Serum
  • Hidratáló krém: Paula’s Choice Skin Recovery hidratáló krém
  • Fényvédő: Paula’s Choice Resist Super-Light Daily Wrinkle Defense SPF 30

Esti rutin:

  • Sminklemosó: Balea ápoló arctisztító kendő 3in1 száraz és érzékeny bőrre és Balea Med Ultra Sensitive arctisztító tej
  • Arctisztító: gyógyszertári mosdókenőcs és Bioderma Sensibio H2O micellás víz
  • Kémiai hámlasztás: Paula’s Choice Skin Balancing 2% BHA Lotion
  • Hidratáló krém: Paula’s Choice Resist Barrier Repair hidratáló retinollal

Sminklemosás: Balea ápoló arctisztító kendő 3in1 száraz és érzékeny bőrre és Balea Med Ultra Sensitive arctisztító tej

Munka után hazaérve általában az első dolgom a smink eltávolítása. Ehhez egy törlőkendőt használok (gyakorlatilag a vattapamacsok helyett) valamint tej állagú arctisztítót. Mióta kiderült, hogy enyhén rozaceás a bőröm, odafigyelek arra, hogy illatmentes termékeket használjak, így került a rutinomba ez a törlőkendő, mellyel nagyon finoman, cseppet sem dörzsölve távolítom el a smink nagy részét.

Az arctejet a szemsmink eltávolítására használom. Mivel nem szeretem a vizes állagú lemosókat (számomra nem komfortos azok használata), ezért mindig tej állagú terméket választok. Sajnos az utóbbi időben megváltoztatták a kedvenc Balea arctisztító tejem – az összetevői ugyan nagyon szépek, viszont csípi a szemem, így az ő helye meglehetősen bizonytalanná vált a rutinomban, de az utódjáról még nem gondoskodtam.

Nagyon ritkán használok vízálló sminket, ha mégis, azt általában mandula- vagy szőlőmag olajjal távolítom el (ami épp akad otthon).

Arctisztítás: gyógyszertári mosdókenőcs és Bioderma Sensibio H2O micellás víz

Évek óta használom arctisztításra a gyógyszertári mosdókenőcsöt (leánykori nevén Unguentum hydrophilicum nonionicum), melyet korábban bőrgyógyász is ajánlott számomra. Az érzékeny és száraz bőröm kíméletesen, mégis hatékonyan tisztítja, utazásokkor még sminklemosásra is ezt használom. Bár a sűrű állaga miatt kissé nehézkes a használata, ennek ellenére számomra abszolút megéri. Általában még a zuhany előtt felkenem a bőrömre, majd egy-két perc után, zuhanyzás közben mosom le magamról. A vizes lemosás ellenére nem szárítja a bőrt, kellemes érzetet hagy maga után. Ezt minden este használom arctisztításra, függetlenül attól, hogy sminkeltem vagy sem aznap. Reggelente nem kerül elő, olyankor úgy érzem, elég a hideg vizes arcmosás.

Az arctisztítás befejező lépéseként (gyakorlatilag tonik helyett is) használom a Bioderma érzékeny bőrre készült micellás vizét. Egy vattalapra adagolok belőle néhány cseppet, majd ezzel is áttörlöm még az arcom (valamint a nyakam és dekoltázsom) – este és reggel egyaránt. (Ezt szívesen lecserélném egy „állatbarátabb” termékre, de egyelőre nem találtam hasonlóan jó minőségű és elérhető micellás vizet, így egyelőre marad) A Paese micellás vize legalább ilyen jó, ha nem jobb, sokkal olcsóbb, és állatkísérletmentes termék. Jelenleg hiánycikk a Make Up Plaza-n, de reméljük, azért lesz még. – MsTindigo

Kémiai hámlasztás: Paula’s Choice Skin Perfecting 2% BHA Lotion

Bár nagyon szerettem az AHA hámlasztók hatását a bőrömön (kivéve természetesen a pirosságot), a rozacea miatt le kellett mondanom róluk. Az apró mitesszerek miatt korábban kipróbáltam több állagú BHA hámlasztót is, azonban bejött a papírforma: a lotion, azaz krém állagú BHA hámlasztó az ideális választás számomra. A bőröm ennek hatására is finom, bársonyos, ráadásul két alkalom után lenyugtatta a pirosságot, újra normál színű lett a bőröm.

A mindennapi hámlasztást az én bőröm nem bírja, így a téli időszakban kétnaponta, ilyenkor nyáron általában háromnaponta hámlasztok (erős napsütésnél, vagy ha strandra készülök, akkor félreteszem).

Jelenleg kívánságlistás nálam Paula’s Choice új 2%-os BHA hámlasztója, mely a Resist család tagjaként jelent meg. Abba több anti-aging hatású összetevő is került, mely nagyon csábítóan hangzik, bár tudomásom szerint csak folyékony állagú változat létezik belőle, ami viszont nem versenytársa ennek, mivel e termék nagy előnye számomra, hogy a hámlasztással egy időben a hidratálásról is gondoskodik.

Antioxidáns szérum: Paula’s Choice Resist Ultra-Light Super Antioxidant Concentrate Serum

Sajnos a szilikon alapú szérumok számomra nem váltak be: nem érzékeny rájuk a bőröm, csupán nem komfortos érzés őket a bőrömre kenni. Ezért mindenképpen víz alapú szérumot kerestem, Paula’s Choice kínálatában ezt a terméket találtam (ebben is van ugyan szilikon, de víz alapú termék, így nem zavaró). A híg, sárgás folyadékot úgy nyeli a bőröm, mint kacsa a nokedlit, pillanatok alatt beissza – ami nem meglepő, hiszen ezt elsősorban zsírosabb bőrre tervezték. Összességében szeretem, meg vagyok elégedve ezzel a termékkel, azonban szeretnék egy magasabb C-vitamin tartalommal bíró szérumot használni, így elképzelhető, hogy a későbbiekben helyet cserél – vagy ha az anyagiak engedik, inkább kiegészül – egy másik szérummal (a kívánságlistás Paula’s Choice Resist C15 Super Booster széruma, amely sajnos Európában nem kapható).

Paula’s Choice Skin Recovery hidratáló krém nappalra

Ezt eredetileg éjszakai krémnek rendeltem, de végül átkerült reggelre és úgy tűnik ez marad a végleges helye. Általában a száraz bőrre készült termékek az én bőrömnek túl nehezek, ez a krém viszont kivétel: tökéletesen hidratálja a bőröm, nem hagy maga után zsíros, csillogó réteget (csupán nagyon enyhén egészséges bőrfényű lesz a bőröm tőle, de nem sokáig, így számomra ez egyáltalán nem zavaró). A hatóanyagainak köszönhetően nyugtatja az érzékeny, száraz bőrt, így a rozaceát is, ráadásul szuper a szemkörnyékre is!

Paula’s Choice Resist Barrier Repair hidratálókrém retinollal éjszakára

Estére mindenképp retinol tartalmú terméket szerettem volna használni, azonban a szilikon-alapú PC retinol szérum nekem sajnos nem jött be, így került képbe ez. Ez a krém egy könnyű hidratálókrém, melybe szintén nem kevés gyulladáscsökkentőt és antioxidánst tettek a készítők. Gyorsan beszívódik, a bőröm nem irritálja, nagyon megkedveltem őt is, bár vannak kétségeim, hogy télen elég lesz-e a bőrömnek a hidratáló ereje. Őt felváltva használom esténként a hámlasztóval – egyszerre a kettő valószínűleg sok lenne (illetve a nyaralás és a strandolás megkezdése előtt kicsit félreteszem majd őket).

Fényvédő: Paula’s Choice Resist Super-Light Daily Wrinkle Defense SPF 30

A hámlasztás és a retinolos arcápolás mellé kötelező a magas fényvédelem, ebben a termékben pedig megtaláltam a számomra ideális fényvédőt annak ellenére, hogy ez sem kifejezetten az én bőrömre készült. Más fényvédős hidratálókrémekkel ugyanaz volt a problémám, hogy a száraz bőrre készült termékek fénylő, zsíros réteget hagytak a bőrömön. Ez ugyan nem hidratálja a bőröm eléggé, ezért alá kell hidratálnom a Skin Recovery krémmel, azonban a kettő együtt is sokkal kellemesebb érzetet ad a bőrömnek, mint más, próbált termékek. Ráadásul ebből az állagból fel tudom vinni azt a mennyiséget, amire a megfelelő fényvédelemhez szükség van. Színezett hidratálóról van szó: nagyon enyhe fedése van ugyan, de nyáron nekem ennyi tökéletesen elég, nem is kenek rá semmi mást. Az én bőröm még púdert sem igényel fölé, mivel még a Skin Recovery krém fölött is matt finisht ad.

Az érzékeny, rozaceás bőrömre ideális az ásványi fényvédő tartalma, ami a szemem sem irritálja, így a szemkörnyéki bőr fényvédelme is megoldott ezáltal.

A napi rutinban felsoroltak mellett szeretnék megemlíteni még két szuper terméket, amelyeket ha nem is napi rendszerességgel, de rendszeresen használok és nem is szándékozom megválni tőlük:

Paula’s Choice Clinical Instant Calm Advanced Redness Relief

Tulajdonképpen neki köszönhetem, hogy felismertem, rozaceám van. Egy mintát kaptam ajándékba a rendelésemhez, de sokáig csak pihent a fiókomban, mivel úgy éreztem, nem volt okom használni. Majd amikor zavart a bőröm pirossága, reggelente elhasználgattam a mintát, ami csodálatosan levitte a pirosságot, én pedig utánanéztem részletesen a terméknek. Így derült ki, hogy a bőröm pirosságát rozacea okozta, amit ez a szérum csodálatosan lenyugtatott. Amíg még használtam az AHA hámlasztót, volt dolga bőven, amióta kiiktattam, már viszonylag ritkán kell érte nyúlnom. Jó szolgálatot tesz egy-egy melegben történő edzés után, amikor az arcomon néhány erecske igencsak kipirosodik, illetve a párom is ezt használja ma már after shave-ként, mert szépen lenyugtatja a bőrét borotválkozás után.

Paula’s Choice Skin Recovery hidratáló arcmaszk

Bár régebben hetente több alkalommal is használtam ilyesmit, ma már nem igazán használok maszkokat, mert úgy érzem, hogy a bőrömnek nincs rá szüksége. Ezt sem maszkként, inkább intenzív hidratáló éjszakai krémként használom, amikor úgy érzem, a bőrömnek szüksége lenne egy kis extra hidratálásra. Nem szeretem, ha egy hidratáló arcpakolást le kell mosni az arcomról, ezt azonban akár egész éjszakára fent lehet hagyni a bőröm, így én is így alkalmazom. Korábban főleg a 10%-os AHA hámlasztó után használtam, mert olyankor szüksége volt a bőrömnek erre, mostanában ritkábban nyúlok érte, de nyáron ez annyira nem meglepő. Valószínűleg télen ismét bekerül a rutinomba.

Köszönöm Pancsinak ezt a szuper vendégpostot, és ne felejtsetek el benézni a blogjára, sok gyönyörűséggel és hasznos tanáccsal vár Titeket! 🙂

Van valaki köztetek, aki hasonló bőrtípussal, bőrproblémával küzd?

[fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”]

PicMonkey Collage PAncsi kisebb

Pancsi, egy igazán mosolygós, vidám, és gyönyörűséges bloggerina 🙂

 [/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]