Se szeri, se száma az olcsó házi praktikáknak, amiktől elvileg gyönyörű lesz a bőrünk. Ígértem Nektek egy sorozatot, hogy bemutatom Nektek, hogy milyen házipraktikák működnek, és mik nem. A növényi olajok voltak az első részben, ahol megtudhattátok, mire jók, és mire nem jók.
Most pedig jöjjön a citromlé! Tatam!!! Ha beírom a Google-be, hogy “citromlé foltok”, kidob 22.300 találatot, a “citrom foltok”-ra pedig 81.700 találat jön, és akkor még meg sem néztem angolul. Az egyik ilyen a citromlé, mely ugye szuper a bőrnek, hiszen “jól” tudjuk, hogy citromsav van benne, és szuper foltok halványítására. Itt el is gondolkozhatnék, hogy nem vagyok-e bolond, hogy ahelyett, hogy egy kis citromlét dörzsölnék a foltos bőrömbe, veszem itt a drága fényvédőket, hámlasztókat, és vadászom a jó kis retinolos és C-vitaminos cuccokat. Akkor vajon én vagyok a bolond, hogy nem élek a természet pár forintos erejével??? Hát nem hinném…Nem vagyok kőgazdag sem, higgyétek el, ha lecserélhetném a kozmetikumaimat a konyhában lévő megevésre szánt cuccaimra, nem költenék bőrápolásra egy kisebb vagyont. De citromlét kenni magatokra a legrosszabb ötletek egyike, ezt szeretném ma kifejteni.
Amit a citromléról tudnod kell
Igen, van benne citromsav, a savakról meg ugye „köztudott”, hogy halványítják a foltokat, eddig ok. De tudod mennyi a pH-ja? 2!!! Igen, 2pH! Szóval a citromlé minden, csak nem gyengéd. :-S A legtöbb otthoni hámlasztó pH-ja 3-4 között van, és óriási a különbség, hogy akkor most 2, vagy pl. 3,5 pH-ról beszélgetünk. Ez a nagyon savas pH okozza azt is, hogyha mondjuk citromfacsaráskor van egy kis sérülés a kezeden, az rettenetesen csíp. Rettenetesen… :-S A bőrt ez az extrém savas pH nagyon irritálja, tehát attól még, hogy természetes, semennyire nem gyengéd a bőrödhöz, szóval jobban jársz, ha veszel egy szépen formulázott AHA hámlasztót. Itt jegyezném meg, hogy a gyomrodban lévő savnak a pH-ja 1, tehát savasabb, mint a citrom, ezért nem lesz bajod attól, ha megeszed. Viszont az egy óriási butaság, hogy lúgosítani lehetne vele, erről, és másik antikedvencemről, a méregtelenítésről bővebben itt>> Kérlek, olvasd el, mielőtt kommentelnél, hogy márpedig de nagyon jó ám a lúgosítás citrommal…
Továbbá amikor a citromlét rákened a bőrödre, egy rakat illatanyagot is egyből odatettél. Ilyen pl. lemonene, amik fototoxikus reakciót okoznak, vagyis ha nap éri utána bőrt, és Te még fényvédőt sem viselsz az foltos lesz!!! Jó kis cucc folthalványításra, amitől még foltosebb lehetsz… Szóval attól még, hogy valami természetes, nem lesz feltétlenül jó a bőrnek, ez pl. biztosan nem az.
Gyöngyszemek
Megnéztem az interneten is, mit lehet találni, egy-két gyöngyszem magyar oldalakról, a teljesség igénye nélkül!
Reader Digest
http://www.rd.hu/Mit_tehet_a_m%C3%A1jfoltok_ellen
Kenegesse a foltokat citromlével naponta legalább kétszer! Mivel a citromlé enyhén savas, ezért elég erős lehet ahhoz, hogy levigyen valamennyit a bőr külső rétegéből, és eltávolítsa vagy elhalványítsa a májfoltokat.
Mannaszappan
http://mannaszappan.hu/neem-olaj
Kérdés: Elég sok májfolt alakult ki az arcomon a terhességem alatt ezeket szeretném elhalványítani, azonban még szoptatok így a neem olaj kilőve! Tudsz esetleg más terméket ajánlani? Nagyon szeretem a mannákat az egész család ezt használja, a picur fiamat is csak velük ápolom:)!
Válasz: Napközben többször is kend át az arcod citromlével, este pedig arctisztítás után a még enyhén nedves bőrbe masszírozz egy kis shea vajat. Kerüld az erős napot, és fontos a belső támogatás is, pl. multivitaminnal, méregtelenítéssel. Andrea
Antal Vali
http://antalvali.com/hirek/igy-tuntessuk-el-borunk-barna-elvaltozasait.html
A citrom fehérítő tulajdonságokkal bír. Alkalmazzon friss citromlevet fél órára az érintett területen, majd mossa le hideg vízzel. Ezt napi kétszer ismételje meg két hónapon keresztül. Az érzékeny bőrűek fel is hígíthatják a citromlevet vízzel, rózsavízzel vagy mézzel. Egy másik lehetőség a citromlé és cukor összekeverése, ezt a keveréket fél órán át hagyja az érintett területen, majd öblítse le.
Hogyan legyek jó nő? Nóri
Ezt a cikket egyébként végig elolvastam, hát… öööö… nem értem, jónő Nórinak hogyan nem esett még le az arca???
A pattanások után maradt foltok maguktól is eltűnnének egy idő után, de ezt a folyamatot nagyban felgyorsítja, ha rendszeresen átkened egy félbevágott citrommal az arcod kritikus pontjait. Ne vidd túlzásba azért, napi egyszer bőven elég lesz használni!
Ez nekem fáj…. Nagyon. Az Antal Valit, Jónő-Nórit, meg a Mannát százezrek olvassák, és tőlük kérnek tanácsot a (bőr)problémáikra. Mielőtt hisztek valakinek, csak azért, mert híres, és népszerű, nézzetek után, plíz, bármiről is legyen szó.
Vigyázzatok magatokra, és legyetek mindig gyengédek a bőrötökkel! Szeressétek magatokat, szeressétek a bőrötöket!!! 🙂
Ha szeretnéd tudni, mitől múlik el TÉNYLEG a folt, anélkül, hogy bántanád a bőrödet, olvasd el ezt>>
További szép bőrt,
PS: 7. percnél beszélnek a citromléról. Még egy csomószor be fogom linkelni, mert másfél órás, és egy igazi tévhitoszlató videó!!!
MsTindigo
Az almaecet 3-3,5 pH-jú. És abban valószínű nincs is az az illatanyag, mint a citromban…
🙂
Almaecetet sem kéne a fejedre kenni, benne van a videóban az is, ha tudsz angolul, keresd ki, érdemes. Majd írok belőle cikket is. Röviden infó itt: https://www.facebook.com/PaulasChoice.Inc/posts/10150694801809004
A pH-ja meg 2,4 pH, magasabb, mint a citromé, de még mindig túl irritáló.
Nagyon örülök ennek a sorozatnak, mert pl. ha benézel pinterestre is, a DIY kategória tele van ilyesmivel… Persze jól néz ki meg jól hangzik, és ha olyan írja, akiben megbízunk, akkor utána sem olvasunk.
Én imádom a DIY kencéket, nem vagyok ellenző, sőt! Épp ezért örülök ennek a sorozatodnak a blogon! 🙂
Ó, egyszer használtam citromlevet magamra kb. 5-6 éve, az pedig a lábkörmöm volt 😀 Nagyon elsárgult valamitől, egy használat után hatalmas volt a változás, ebből is látszik, hogy milyen erős.
Én sem vagyok DIY ellenes, sőt, még hidratálót is tudok főzni. 🙂 Csak tényleg tudni kellene, hogy mit szabad használni, és hogyan, és mit nem. 🙂
A citrom PH-ja 2,4 Paula C15 Boostere pedig 3-as PH értékű. Nem olyan nagy különbség!
Az pedig, hogy “Jó kis cucc folthalványításra, amitől még foltosebb lehetsz…” a kémiai hámlasztókra is igaz, ha nem tartod be a hámlasztás szabályait.. 😉
A citromé 2, a c15 pedig 3, ez 1 pH különbség, ami elég sok. A C15 boosterben semmi fényérzékenyítő anyag nincsen. Valamint Paula ezerszer is elmondja, hogy a folthalványításkor kötelező a fényvédő, és csak akkor hámlassz, ha az év 365 napján használsz fényvédőt. A szigorú fényvédő használatról meg egy citromos oldalon sem olvastam, max. annyi van odaírva, hogy kerüld az erős napot. Nem is igazán értem ezt az összehasonlítást.
Épp tegnap konstatáltam hogy a 2300.- os Paula 30ml-es BHA hámlasztóm 4 hónapig elég nekem, és én locsolom bőven. A folthalványító AHA ugyanezen paraméterekkel bír….és ennyit igazán megér egy biztonságos, de hatásos folthalványítás……szóval én (is) erre, ezekre szavazok inkább. 😉
Szia Ildi, ezt muszáj veled/tek megosztanom. Nem bìrom ki, hogy ne…Hihetetlen, hoxan leltem rá, hajam égnek àll, atya isten!!! Sokk!
Figyu: szò szerint: “lehet, hogy furán fog hangzani, mivel Magyarországon egyáltalán nics elterjedve, sőt, jobbára fodrászat-kozmetikán kívül nincs is használatban, de ha reggel-este arctisztítás után 3%-os hidrogén peroxiddal egy vattapamacs segítségével áttörlöd az arcod, majd ezután használod a szokásos arckrémed, akkor ez olyan szinten fertőtleníti a bőröd, hogy ezentúl nem leszel pattanásos. Ezt egy indiai lánytól tanultam. Egyébként rengeteg felhasználási módja van, a fürdőszobát lehet vele fertőtleníteni, a vágódeszkát, amíg tusolunk, a szánkban tartva onnan is elöli a bacikat. A lényeg, hogy ennél magasabb százalékút nem szabad használni, plusz idő kell, hogy a hatását kifejtse, idő, mire elöli a bacikat, ezért is kell a szájban is kb 10 percig tartani, az arcról pedig nem lemosni, miután a vattával áttöröltük. Ha angolul kerestek rá, akkor rátaláltok, hogy mi-mindenre jó. Nagyon hasznos kis vacak ez és ráadásul nem rongálja a környezetet”
Tartok tőle, hogy nagyon sok ilyen van. :-S
Kedves Tindigo!
Szuper az oldalad és nagyon-nagyon sokat segített a termékválasztásban.
Egy kis segítséget kérnék: milyen tonikot érdemes venni? Most rakom össze a rutinomat (mondjuk újra) rosszból jóra, sikerült kiszáítani a bőrömet (most néztem hogy még a kézkrémem is tele van alkohollal) és a pattanások meg nem lettek jobbak (nyilván).Ritkán sminkelek, lemosásra az alverde szemfestéklemosóját használtam, gondoltam, kókuszolajra váltok. Ill. a gardnieres arclemosó+tonik párosítások szétszárították a bőröm úgyhogy a babylove-os általad ajánlott arclemosót veszem meg, paulas coice szérum mintát és tonikot keresnék még. Szerinted a sima rózsavízzel is nagyon melléfognék? (tudom, hogy illatosított, és emiatt lehet irritatív de nem tudom mennyire és nagyon szeretem az illatát). Hidratálóm egyelőre van de lehet, hogy azt is lecserélem, ill. vettem fényvédőt a sima naptejek helyett, amit utáltam az arcomra használni..
ha tudnál segíteni, nagyon megköszönném 🙂
Orsi
A rózsavíz irritál, ahogy minden illatos cucc. Ha nagyon szereted az illatát, akkor tegyél belőle csak a füled mögé, mintha parfüm lenne. 🙂 Tonik nem olyan fontos egy rutinban. Ami kell, hogy legyen, az a lemosó, hidratáló, fényvédő, és ősztől tavaszig hámlasztó. Ehhez jöhet pluszban szérum meg tonik. Tonikból vagy jót érdemes venni, vagy nem baj, ha nem használsz. Jó tonikjai vannak a Paula’s Choice-nak, vagy koreai esszenciák között érdemes nézegetni, azok között is vannak klasszak. Pl. Innisfree Soybean Essence, vagy COSRX Galactomyces Essence jutott hirtelen eszembe, ez utóbbit a Wishtrenden meg lehet rendelni. (jobb felső sarokban van kereső, ezeket már említettem a blogban.)
Nagyon köszönöm 🙂 azóta sokkal jobb a bőröm és nem bántam megbaz illatmentes arclemosót és a hámlasztót az biztos 🙂 és fényvédőzöm ezerrel,végül az Uriage lett a nyerő. 🙂 Köszönöm a segítséget 🙂
Nagyon örülök! 🙂
Kedves Tindigo!
Nagyon jó, érdekes és hasznos dolgokat írsz.Amióta követem a tanácsaidat jóbban néz ki a bőröm, van még mit javulnia, de ez egy hosszú folyamat.
Nem tudom már hol olvastam, hogy a savas ételek és gyümölcsök fordítva hatnak a szervezetre ezért lúgosítanak.Szerinted valóban így van?
Egyébként én is mellé fogtam a natur kozmetikumokkal, ráadásul nem is voltak olcsók (Martina Gerbhardt, Wise Tree naturals). Most meg nagyon szenvedek a táskás szemeim miatt, tudom, hogy sok mindentől lehet.Nagyon sok ideje keresem az igazi szemkrémet ami segítene.Ha lenne valami ötleted nagyon megköszönném 🙂
Van a szemkrémekről cikk a blogon és a lúgosításról is. Van kereső, könnyen megtalálod. 🙂