A korpás-szeborreás bőr ápolása nagy odafigyelést igényel. Könnyű összekeverni a zsírhiányos száraz bőrrel, és rossz termékeket választani, melytől a bőr állapota tovább romolhat. Ebben a cikkben segítek meghatározni, hogy Neked csupán száraz a bőröd, vagy korpás-szeborreás, és megoldási javaslatot nyújtok a korpás-szeborreás bőr ápolására.
Milyen a korpás-szeborreás bőr?
A szeborrea esetén fokozott a faggyútermelés, mely elszarusodott, majd elzsírosodott hámsejtekből tevődik össze. Nem csak az arcot, de a dekoltázst, a hátat, és a fejbőrt is érintheti. Két típusa van, az egyik az olajos szeborrea, a másik a korpás. Ha neked is olajos szeborreád van, ennek ápolására teljesen jó a zsíros, érzékeny bőr ápolásánál
itt leírtak.
A korpás-, és a zsíros szeborrea több tulajdonságban megegyezik. Például mindekettő bőrtípus igencsak érzékeny tud lenni, ezért rosszul viseli az irritáló összetevőket, de előfordulnak rajta mitesszerek, esetleg pattanások is. A különbség abban rejlik, hogy zsíros szeborrea esetén jelentősen túltermelődik a faggyú a hámsejtekhez képest, és emiatt fénylik a bőr. A korpás-szeborrea esetén ez fordítva van, vagyis fokozottabb a hámsejtek termelődése a faggyúhoz képest, így a bőr fakóbb. Mivel az ilyen bőrtípus száraz, fénytelen, és húzódik, kifejezetten kívánja a krémes lemosókat, és a testesebb hidratáló krémeket. Ennél a bőrtípusnál a bőr igencsak hajlamos megvastagodni, fokozottabb az elszarusodás, ezáltal érdessé is válhat, illetve vízhiányos, ezért húzódik. Így aztán nem csoda, hogy a bőr a védelmi funkcióit elég nehezen tudja betölteni, és a bőr nagyon érzékeny is. Kezelése nem egyszerű, de azért lehetséges.
Hogyan különböztesd meg a száraz bőrt a korpás-szeborreától?
A korpás-szeborreás bőr sokszor hámlik, miközben ki van száradva, és érdes tapintású. Ennél a bőrproblémánál igen gyakoriak a fehér komedók, de akár fekete komedók megjelenése is. A fekete komedók, más néven nyílt mitesszerek, ahogy a neve is mutatja fekete a tetejük, és általánossagban elmondható, hogy könnyű kinyomni őket. Fehér komedónak pedig a zárt mitesszert hívjuk, amit így nem szaknyelven úgy jellemeznék, hogy amolyan kis pukli, ami nem gyulladt, sokszor nem is látni a közepét, és igen nehéz kinyomni, vagy nem is jön ki nyomásra. Ha mégis sikerülne kinyomni, sokszor cérnaszerűen vékony kis kukacként tekergőzve jön ki. Ezeken kívül jellemzőek még a tág pórusok is, és az érdes tapintású bőr, valamint megjelenhetnek pattanások is, ha nem is a teljes arcon, de időnként az arc kisebb területein. A korpás-szeborreás bőr, ellentétben a száraz bőrrel, nem zsírhiányos, csak vízhiányos. Valamint a száraz, zsírhiányos bőrön a csökkent faggyútermelés miatt nincsenek mitesszerek, pattanások. Talán ez az, amiből a legkönnyebb megállapítani, hogy milyen típusba is tartozol. Ha egyáltalán nincs problémád mitesszerekkel, pattanásokkal, és nem is hámlik a bőröd, akkor a bőröd simán száraz, nem pedig korpás-szeborreás.
A korpás-szeborreás bőr kezelése
- NE irritáld! Ne válassz irritáló összetevőket tartalmazó anyagokat! A denat. alcohol az INCI első hét helyén (de a legjobb ha egyáltalán nincs benne) szigorúan tilos, mert nagyon szárít, és irritál! Bár az illatanyagokra nem mindenki allergiás, ezeket is kerüld. Irritáló növényi kivonatok, mint a hamamelis (csodamogyoró) kivonat, vagy a különböző illóolajok.
- Használj gyulladáscsökkentőket! Valamennyi érzékeny típusú bőrre mindig jó választás olyan gyulladáscsökkentőket tartalmazó kozmetikumok, melyek nyugtatják a bőrt. A Tindigo Red Velvet szérum nem csak gyulladáscsökkentő összetevőket tartalmaz, hanem többféle antioxidánst is, amik felveszik a harcot a könyezeti stresszorokkal (UV-sugárzás, légszennyezés) szemben, és a bőröregedés lassításában is segítenek.
- Hámlassz! De NE fizikai hámlasztóval (bőrradírral), mivel mikrosérüléseket okozhat a bőrön, amik rontják a bőr védelmi funkcióját, ami érzékeny bőrűeknek amúgysem a legjobban funkcionál. Ehelyett sokkal hatékonyabb és kíméletesebb a kémiai hámlasztás. Mivel a korpás-szeborrea hajlamos a fokozott elszarusodásra, megvastagodásra, és emiatt a komedókra is, célszerű AHA-t és BHA-t egyaránt tartalmazó hámlasztót alkalmazni (ilyen a Tindigo Great & Powerful), mivel előbbi az elhalt hámsejteket távolítja el, addig utóbbi zsírban oldódik, tehát segít kitisztítani a faggyúval telt pórusokat. Ha nagyon érzékenynek találod a bőröd, akkor használd a Tindigo Soft & Silky enzimes peelinget!
- Fényvédőzz! Bár úgy érezheted, hogy egy kis nap jót tesz, hosszú-távon igencsak meg lesz a böjtje! A napsugárzás hatására megvastagszik a bőröd, illetve a pattanások után maradt foltokat is “beleégeti” a bőrbe. Ha egyébként is pigmentált a bőröd, vagyis könnyen barnulsz, májfoltok is könnyebben kialakulhatnak, és ráncok is hamarabb megjelenhetnek. Szoláriumot úgy ahogy van, felejtsd el! Ha még nem vette volna el tőle a kedvedet valaki, olvasd el ezt>>
- Kerüld a komedoképző összetevőket! A komedoképző összetevőktől még jobban eltömődhetnek a pórusaid, ezért válassz egy kíméletes, de hatékony lemosót mint a Tindigo Gentle & Pure, amit kifejezetten az érzékeny bőrűeknek lett kifejlesztve. A vízhiányos bőrödet pedig olyan krémekkel tápláld, amikben sok vízmegkötő, hidratáló összetevő van, de nem komedóképző, mint a Tindigo Hydro Queen vagy Butter Queen. Ugyanezeket vedd figyelmbe, ha alapozót választasz is!
- Ha korpás-szeborreás a bőröd, és a legfőbb bőrproblémád a pattanások, akkor érdemes ezt a cikket elolvasnod.
Szóval az ilyen bőrnek kis mimóza-lelke van, amire oda kell figyelni, és hozzáértően kell ápolni. Ne irritáld, és ne bántsd tovább! Ápold, szeretgesd, vigyázz rá, és cserébe ő is végre rendesen fog viselkedni.
Egy régi barátnőm 5-6 éve azt mondta nekem hogy korpás szeborreás bőröm van, de szerintem az időszakos hámlásomat összekeverte a korpás sz.-s bőr állandó hámlásával. 🙂
Amiket írsz a kezelés alcím alatt, azt mindet teljesítem már, így ha az is volt, már nyoma sincs.
Szerintem a kémiai hámlasztás megszüneti a szeborreát, legalábbis nekem teljesen elmúlt tőle. Igazából azért fontos ezzel tisztában lenni, mert sokan összekeverik azzal, hogy nekik száraz a bőrük, megveszik a drogériában a “Száraz bőrre való” krémet, aztán csodálkoznak, hogy a bőrük tovább romlik, és egyre több a ragyájuk. Vagy a másik véglet, aki a ragyák miatt nem ken hidratálót a fejére, mert tuti a “zsírtól” van, és a korpás-szeborreás bőre szétszárad, sőt, esetleg fokozza a szárítást alkoholos és egyéb nem megfelelő pattanástalanító cuccok használatával. Pedig ennél a bőrtípusnál nagyon fontos lenne a megfelelő hidratálás.
Igen!! Annyira durva hogy még 30 évesen sem voltam ezekkel a dolgokkal tisztában, csak miután a KM-ra és Rád találtam, akkor kezdtem felvilágosulni.
Életemben egyszer voltam kozmetikusnál, kb 6 éve, és már akkor 9 ezer volt nála egy kezelés…..és elismerem hogy nagyon jó szakember (nem csak kozmetikusi hanem vegyész végzettsége is volt) de egy szót sem mondott arról hogy én otthon hogyan kezeljem a bőröm. Sajnos én azt vallom hogy egy kozmetikus abban érdekelt hogy eljárj hozzá, ezért nem ad otthonra tanácsot, csak Ő “tudja” mi kell neked. A blogok meg szerintük hülyeségeket írnak. 🙂
Szóval Ildi, szerintem írj egy könyvet és dobd piacra, mert nagy nagy igény van arra hogy az emberek szemét felnyissa valaki a bőrápolásban, mert hát látod….a legtöbben nincsenek képben. Én pl 12 évig szedtem fogamzásgátlót, mert csak attól volt szép a bőröm, és hát az első pár éve kellett is mert nagyon komoly hormonproblémáim voltak 🙁 …ezt belátom, de később valszeg elég lett volna KM-znom, meg Téged olvasnom, ha lett volna blogod 8-9 éve. 😀
Egy lány is írta a KM-án hogy ő biza visszatér a fogamzásgátlóhoz, mert csak az vált be a pattanásos bőrére (de amiket te írsz azokat nem próbálta, vmi vényköteles cucchoz írta ezt a véleményt), és mást is (!!!) buzdít arra hogy akinek bevált e célra a fogamzásgátló és nem érez mellékhatást, az térjen csak vissza rá nyugodtan. :-O Hát én elbeszélgetnék vele hogy mit tett a májammal a lájtos kis fogamzásgátló, és a vérrögképződést is nagyban segíti, amit mi így az íróasztal mögül mégis honnan kell hogy érezzünk? Engem is komolyan kivizsgálta, úgy derült ki ez a máj-dolog. :-/ Szóval ne, ne térjen vissza senki a fogamzásgátlóhoz.
Mondjuk én is szedek fogamzásgátlót, de én mindig is pattis voltam, ha szedtem, ha nem. 😀 De egyetértek azzal, hogy gyógyszert szedni nem kéne a pattanásokra, sem fogamzásgátlót, sem Roaccutant, sem antibiotikumot, legalábbis addig nem, amíg tényleg MINDENT meg nem próbáltál, úgy, mint hámlasztás, retinoidok, BP, azelainsav. Aztán majd ha ez mind nem használ, és persze nincs semmi belső problémád, akkor lehet szedni. De szerintem ilyen nem nagyon lesz…
Ebből is látszik hogy én a hormonális dolgok miatt voltam pattis, de ne a kis pattikat képzeld ide, hanem a mélyen begyulladt nagy vörös dudorokat. 🙁 Régen ilyen volt az arcom.
Nekem tényleg szebb a bőröm a hámlasztás és a BP használat óta, most pedig már az INCI-ket is figyelem, ami rátett még egy lapáttal, szóval lekopogom…
Hááááát 18 voltam mikor elkezdtem és 30 mikor abbahagytam és nekem nagyon komoly ösztrogén vagy progeszteron hiányom volt (nulla peteéréssel) és nagyon szépen rendbe tett, az alakom is megváltozott tőle nagyon durván, kb pont úgy ahogy egy gyúrós alakja megváltozik ha hormont szed. Csak ők növekedésit szednek én meg nőit. 🙂 Kiszélesedett a csípőm, lett mellem, a fiús alakomból nőies lett, amiért hálás vagyok tényleg, de soha többé nem nyúlok a tablettához, főleg hogy tudom, a májamat károsította. 🙁 Az arcom persze az abbahagyás után fél évvel csúnyán romlani kezdett, de a BP helyrerakta…..csak azt a peroxid miatt ugye nem kívánom én sem folyton használni.
Szia 🙂 nekem is egy picit hámlo korpás szeborreas bőröm van,ami néha hajlamos pattanásokra,de főleg a pattanások utáni nyomokkal van gondom,amiket hála a skinorennek sikerult eltuntetnem. Ezen kívul fehér komedook is találhatóak az arcom jobb es bal oldalán és az államon,de hálaistennek nincs sok beloluk. Tanácsot szeretnék kérni. Minden nap reggel és este megtisztíttom a bioderma sensibio h2o micellas vízzel és utána bioderma sensibio light hidratálot hasznalom. Abban szeretbnék tanácsot kérni,hogy van-e tapasztalata valakinek a bioderma sensibio DS hidratáloval? Es ha igen mennyire ajánlatos hasznalni? Allitolag segit eltuntetni a pattanas utani piros foltokat es a komedokat is. Koszonom 🙂
Kétszer olvastam el a cikket, mire felfogtam. Nekem van mitesszerem, fehér, amit könnyen ki lehet nyomni, nem gyulladt (kukacos) és van fekete is, meg pattanás is. (De legjobban a zsíros bőr zavar, púder-nagyfogyasztó vagyok, alapozót emiatt kerülöm is. Szerintem nem létezik az az alapozó, ami nem fényesedik át másfél óra alatt nálam, púderral fixálva sem. BB is átfényesedik. Még a legjobb a púder, de újrapúderezés előtt is felitatom a zsírt, ha nem akarok maszkhatást.)
Mindez olyan szépen elvegetáló állapotban, azaz nem feltűnő, szépen lekorrektorozva-púderozva. De messze nem tökéletes.
Amit írtál, szerintem mindenkinek be kellene tartania, főleg egy bizony kor fölött.
Én a Diane 35-öt szedtem, meg sem rendítette a pattanásaimat. Igaz, elsősorban fogamzásgátló kellett. Már nem szedem.
Kezdem azt hinni, hogy elsősorban a rossz kozmetikumok okozták a bőrproblémáimat, mióta olvaslak, csak olyan terméket használok, aminek megnézem az összetételét, fényévekkel szebb a bőröm!!! Örök hála!
(Azon meg totál ki vagyok akadva, amikor pattanás elleni termék okoz pattanást, megetetném a gyártóval.)
Azét túlzás, hogy mindenkinek be kéne tartania, amit itt írtam. 🙂 Annak, akinek ilyen a bőre. 😉 Egy száraz, zsírhiányos bőrűnek egész mást javasolnék, meg egy zsíros arcúnak is. Néhol lehetnek átfedések, de különböző típusú bőröket nem szabad teljesen ugyanúgy ápolni.
Nekem is zsíros bőröm, és elég idegesítő. Néha örülök a benzoyl-peroxid nagyon szárító mellékhatásának. 😀 Amúgy a hámlasztás nekem egész jól eltolta normál irányba a bőrömet, Te nem tapasztaltál tőle ilyet?
Úgy értem, hogy semmi szivacs, ne irritáljuk, ne szárítsuk ki, fényvédő, ráncmegelőzés és kerüljük a komedogén összetevőket 🙂
Régóta gondolkozom a hámlasztáson, de még nem próbáltam ki, valószínű az írásaid alapján a szalicilsavas lenne jó.
Paula’s Chice Skin Perfecting 2% BHA Liquid Exfoliant nevű terméket nézegettem, vélemény róla?
A komedoképző összetevők nem mindenkinek rosszak, száraz, zsírhiányos bőrre kifejezetten jó lehet a kakaóvaj, vagy a kókuszolaj. 🙂 A többi tényleg mindenkire igaz. 🙂
Szerintem az nagyon jó BHA hámlasztó, a krémmánián írtam egy véleményt róla. De nekem sok volt naponta, elkezdett tőle hámlani az orrom, most heti kétszer használom ezt, és egyszer a 24%-os Anaconda AHA-t, ez a kombó a legjobb eddig nekem. 🙂 Viszont ezt tényleg ki kell tapasztalni, nagyon sokan használják naponta azt a hámlasztót. BHA-t jó kombinálni heti egy erősebb AHA-val amúgy.
Sajnos Anakonda nincs a KM-n. De ha már rendelek, akkor jó lenne az ottani AHA is, kipróbálásra. Az ugyan csak 8%-os (hol van az a 24%-ostól? 🙂 Azt hiszem, elolvasom ismét a hámlasztós cikkeidet, hogy felvilágosodjak, én igazából nem akartam minden nap használni, most meg is lepődtem. Köszi a segítséget, a héten meg is érkezik a csomagom 🙂
Az Anacondának 10 és 24%-os hámlasztója van, csak 15 ml, és 2100 Ft. A PC BHA utazója meg 2100 Ft a 30 ml. Ha PC-t rendelsz, akkor érdemes a Resist Weekly 10%-os hámlasztóját kipróbálnod inkább.
Mármint ha AHA-ból is Paulát akarsz rendelni, akkor inkább a 10%-osat javaslom. 🙂
A BHA nekem is nagyon bejött, bár én minden este használom….csak ha néha néha BP-zek, akkor nem. De az én bőröm elég rezisztens.
Rendelj olyan kis utazó mintát 🙂 az is elég tök sokáig, és így ki tudod próbálni. 😉
Köszönöm a segítséget!! Majd beszámolok róla, hogy hatott-e, bár szerintem nem merem majd minden napra felkenni. Csak felkenem este a megtisztított bőrre és várom a csodát a reggeli tükörbenézésnél? Semmi lemosás?
Még egyszer köszi!
A PC BHA-t nem kell lemosni, az Anaconda AHA-t igen, fél óra hatóidőt javasolok. Itt van, hogy tudod a napi rutinba beilleszteni. Szerintem kezdetben használd kétnaponta, ha nem okoz gondot, naponta. Ha elkezdene hámlani az orrod, vagy irritációt okoz, akkor meg ritkítsd vissza. Ha túl keveset használod, nem hat, szóval tényleg tapasztald ki. 🙂 Meg reggelre ne várd a csodát, lehet, hogy kell neki pár hét. 😀
Én is a Diane 35-öt szedtem, totál helyrerakott egy év alatt (csak addig lehetett szedni), és még a mellem is megnőtt 70 A-sról 80 B-sre. 🙂
Akkor sose szedem, így is 75D-set hordok. 😀 Én Lindynette 20-at szedek, de attól nem tapasztaltam ilyesmiket.
Szerintem már be is tiltották mert Franciao.-ban többen belehaltak a szedésébe. Persze a többen az kb 4-en és 40 év alatt….na de akkoris. :-/
Ha ott is ránézésre írják fel a tablettákat, nem is csodálom. Se vérkép, se semmilyen egyéb vizsgálat nélkül lehet fogamzásgátlót felíratni. Ember nem szedné be, ha komolyan venné a mellékhatásokat, ami a lepedőnyi tájékoztatón van.
Hja neeeem, a Diane az egy überbrutál erős tabletta, és kb 40 éves….talán még az összetevőkön se sokat változtattak, ezért sem szabad itthon M.o.-on legalábbis 1 évnél tovább szedni.
Nekem még az sztk-s orvosom sem sem írt fel vérvétel nélkül semmit, szal aki ilyet próbálna, azt a búsba küldeném, az tuti.
Én beszedtem mert nagyon durva volt a helyzet nálam, nekem sokat segített, nem is szidom. Az utána való 11 év viszont sok volt a “jóból”, de ez is persze vizsgálat után derült ki.
Köszi a segítséget, A/2 verzió jó lesz 🙂 Bár most meg vagyok lőve az AHA-hámlasztóval, vagy amíg használom nagy önuralommal nem nyomok ki magamon semmit, ha már sérült bőrre nem használható. De először jó lesz a BHA.
Diane mellékhatása a fogamzásgátlás, elvileg nem arra lett kitalálva, más kérdés, hogy olcsó és felírják emiatt elég gyakran, nekem is 2 évig, de akár 10 évig felírta volna a doki…szerinte sokáig lehet szedni, aha.
Én sosem hagyom ki a heti egy AHA-t, hanem ha van egy-egy kinyomkodott ragya a fejemen, az kihagyom. Egy-két pattanásnál már sosincs rajtam több szerencsére. 🙂
Igaz, ki is lehet hagyni a kritikus területet 🙂
Még egy utolsó kérdésem lenne, hogy ugye a fényvédő krém nappalra elengedhetetlen hámlasztás után? Csak a hámlasztás utáni nap kell bekenni fényvédős krémmel az arcomat, vagy egész kezelés alatt, vagy mivel elmúltam 30, esetleg egész életemben ajánlott?? A másik meg, hogy tudsz-e ajánlani érzékeny-pattanásos bőrre fényvédőt, ami nem üt ki és drogériában vagy gyógyszertárban kapható? (És lehetőleg 10ezer alatt legyen az ára.) Csak kis hidratálás kell és fényvédő, semmi más extra hatás nem kell. Köszi a választ!
Szerintem Ildi erre azt fogja írni hogy MINDIG! 🙂
A fényvédő szerintem mindig kell ha már elmúltál 30, mert a hormonháztartás ahogy változik, egyre könnyebben lehetünk barna foltosak a napsugárzás hatására.
Én Paula’s Choice fényvédőt használok, mintákat szoktam rendelni belőle, és nem csapott még ki. 🙂 Szerintem nagyon jók…….
Igen, a PC-k fényvédők között is vannak jók, csak van,, amelyik komedoképző, meg kell nézni, mit választasz. 🙂
Nem csak mert elmúltál 30, hanem mindenkinek mindig. A gyerekeknek azért, mert gyerekek, a felnőtteknek meg azért, mert felnőttek. 😀 A bőröregedésért 80%-ban a nap felelős. A hámlasztástól elvékonyodik a bőr, és ezért nem tud barnulással védekezni a nap ellen, hanem aki hámlasztás után napozik, az úm. tigriscsíkosra ég. Ha tudod, hogy sok nap fog érni, ahol nem biztos, hogy 100%-ig tudsz gondoskodni a fényvédelemről, pl. nyaraláskor, amikor sokat fürdesz is, és lemoshatja a víz a naptejet, akkor legalább egy héttel, de inkább picit többel abba kell hagyni teljesen a hámlasztást, hogy vissza tudjon erősödni a bőröd. A Bioderma AKN MAT spray-t vagy krémet ajánlom. A spray nem hidratál annyira, de zsíros bőrre elég lehet. A sprayből 5 ezer körül van a 100 ml, a krémből meg a 40 ml kerül ennyibe. Ez még az, ami relatív olcsó és jó. Vagy a Paula fényvédős krémek is jó, de azok már drágábbak. Én a sprayt használtam, és teljesen meg voltam vele elégedve, olcsó, és jó, 100 ml-ért nagyon megéri ez az ár. A tenyerembe spricceltem és úgy kentem fel.
Köszi, én most konkrétan erre a téli időszakra gondoltam elsősorban, hogy most mit kenjek a hámlasztás mellé, úgyhogy a nap sokat nem ér mostanában. Igazából még sosem sikerült lesülnöm, talán egyszer hámlott a vállam még gyerekkoromban, de engem nem fog a nap, pedig az egész nyarat a játszón szoktam tölteni újabban.
De ha télre is kell fényvédő a hámlasztáshoz, akkor a Biodermát fogom megvenni, nekem egy krém elég fél évig napi használta mellett. Köszi!
Remélem az a PC fényvédő ami zsíros bőrre van nem komedóképző. 🙂 Most rendeltem be belőlük….mintákat. Gondoltam megspórolom a komedóképzős INCI elemzést ha már zsíros bőrre vannak, nekem az termékenként amúgy is vagy 30 perc. :-/
Majd egyre gyorsabb lesz! Ez komedoképző fényvédő, a 2. összetevőjét nézd meg, a KM-en is ott van leírásban: http://kremmania.hu/kremek/paula-s-choice-hydralight-shine-free-mineral-complex-spf-30
“Tök jó” 🙁 de akkor miért való zsíros bőrre????? Hát naná h rendeltem ilyet is.
Krémmánián öt perc alatt átnézheted az összetevőket. Ha nincs fenn…na akkor fél óra, de érdemes itt kezdeni.
Egy idő után már tök sok mindent tud az ember fejből. 🙂 Ha csak nem 100 összetevős, én 5-10 perc alatt átnézek már egyet. 🙂
Köszi, ezt vágom 😉 csak épp nem megy fejből mi komedogén és mi nem, viszont a táblából kinézni, még fél óra. Na erre írtam….. 😉
NEmsokára egy csomó összetevő komedogén mivoltát is tudni fogod fejből. 😀
Elképzelhető. 🙂 Mostanában kicsit lenyugodtam, mert javult a bőröm, nincs bennem görcs, de persze ez nem jelenti azt hogy elengedhetem magam, mert leselkednek még rá (új kencéknél) komedogén összetevők. 😀 😀
Dejó most már tudom hogy hívják a bőrtípusomat.
Köszi. 🙂 Asszem ma is érdemes volt felkelni.
Megérkezett a hámlasztóm, viszont a Biodermát rendelni kell a gyógyszertárban. Fel merjem kenni a BHA-t úgy is, hogy másnap nem tudom reggel fényvédőzni magam, vagy mindenképpen várjam meg a fényvédőt hozzá? Köszi a választ!
Hát… Valszeg nem lesz gond, ha ilyen borús idő lesz, mint ma. Ha süt a nap, az ciki… De nem maradt tavaly nyárról egy kis fényvédőd? Akár testre való? Egy-két alkalom nem fog gondot okozni az arcodon. Ha nem marad, inkább várj, mert nem vagyok időjós. 😀
Köszi, talán egy alkalom lesz fényvédő nélkül, reggel 7-kor és 11-kor megyek ki 10 percre.
Szerintem annyit akár tudsz is várni a bHA-val, egy alkalomtól úgy sincs nagyon változás. NEkem úgy 3-4 hét volt, mire láttam valamit. Aztán túlhámlasztottam. 😀 Aztán most már beállt nálam, hogy BHA-1 nap szünet-BHA-1 nap szünet-BHA-1 nap szünet-24%-os AHA-1 nap szünet. És így 3 hónap hámlasztás után már tényleg van különbség. 🙂 De nem egy alkalom hoz csodát. 🙂
Sajna türelmetlen típus vagyok, már úton a krém, holnap lesz meg. Először úgyis próbát akartam csinálni, hátha valami csúfságot tesz velem a hámlasztó, lehet, csak kis felületen próbálom ki először, mondjuk homlokon, arra úgyis sapkát teszek 🙂 Köszi a sok választ 🙂
Nem hinném, hogy egy BHA hámlasztó bármi rosszat csinálni, kivétel, ha túlhámlasztasz, mint én. 😛 A BHA még nagyon érzékeny bőrön is használható, mert gyulladáscsökkentő is.
Ha beleszólhatok… 🙂 én imádom a BHA-t, és igen, gyulladáscsökkentő is, ami szuper tulajdonság. 😉
Drukkolok hozzá. 😉
Köszi! Örülök mindenféle tapasztalatnak 🙂
Mondjuk én mindennap használom, de nekem a bőröm meg sem rezzen rá. (Már irritálódás szempontjából)
Mindig fő az óvatosság szerintem is. 😉 De sokat fog javítani a bőrödön ha minden igaz. 😉
Hahó! Korpás fejbőr kezelésére tudsz vmi jó cikket vagy terméket? A bátyámnak van már évek óta hullámzó intenzitással, neki keresek vmi jó megoldást. Rengeteg mindent kipróbált, de az összetevőket soha nem nézte, véleményem szerint csak túlirritálta a fejbőrét már. Azt hiszem száraz korpa, mert a pulcsija mindig tele van a lehullott korpától. Előre is köszi! 🙂
Hát nekünk a Faith In Nature teafaolajos samponja a páromnak teljesen elmulasztotta, pedig előtte rengeteg mindent próbáltunk. Rajta hagyta a fejbőrén mindig egy kicsit. Talán az NEktek is segíthet, mindenesetre egy próbát megér. 🙂 Ha ki van sebesedve a fejbőröm, én is mindig azt veszem elő, azt is szuperul rendbeteszi, csak amúgy én nem szeretem a teafaillatot. De ezen túl lehet lépni, meg a párom szereti is.
Ildi ezt lehet kapni a bio hajvágószalonokban? 🙂
Szerintem a teafaillat hamar elillan, de én is ezzel kezeltem a korpát, ill. a samponba csepegettem DM-es teafaolajat, 3-4 cseppet a felhígított samponba. (Meg ugye sapka és kímélő sampon.) Olajozásról mi a véleményed korpás fej esetén? Babaolaj, olívaolaj?
Hát ha valakinek bejön az olajozás?? Inkább nem nyilatkoznék róla… Egyébként a FIN teafásban 2% a teafaolaj tartalom, ez eléggé magas.
Nagyon gáz, hogy túl a 35-ön kellett megtudnom, hogy a bőröm korpás-szeborreás??? Tinédzser koromban normál bőröm volt, ami azt gondolom nagyon ritka. Nem jártam kozmetikushoz, és szinte semmit nem kentem az arcomra. Aztán később, mert ez valamiféle előírás a nőknél, kozmetikushoz kezdtem járni, de soha nem “beszéltünk” a kozmetikussal a bőrömről. Ahogy idősödtem, egyre problémásabb lett a bőröm, mikor mondtam a kozmetikusnak, hogy nagyon hámlik, adott egy kencét. A kenőcs megszüntette ugyan a hámlás, de az arccsontomnál (mindkét oldalon) tele lettem piros foltokkal, úgyhogy a krém a kukában landolt és a kozmetikust sem látogatom azóta.
Az utóbbi években döntöttem úgy, hogy mellőzöm a mindenféle ártó kemikáliákat az életemből, és próbálok minél természetesebb összetevőket tartalmazó kencéket használni. Ma már kombinált a bőrtípusom, T-vonalban (főleg a homlokom) zsírosodik, emellett vannak “aranyos” miteszereim is. Az ember azt gondolná, ha a bőre zsírosodik (még ha csak a homlokán is) akkor nem húzódhat miután megmosta, de az enyém húzódik, vízhiányos, fakó. De a legtöbb gondot mégis a hámlás jelenti. Többek között ezért nem használok, már évek óta alapozót. Sajnos ráncaim is vannak, a mimikai ráncok soha nem zavartak, de a legsúlyosabb és legmélyebb ráncom nem feltétlenül mimikai. A sok hunyorgás megtette a hatását és a két szemöldököm közé ékelődő mély ráncom sajnos elég szembetűnő. Az a kategória, amin már nem segítenek a krémek. Az emberlánya nem gondol ilyenekre tinédzserlányként, legalábbis én akkoriban, mivel a bőröm nem volt problémás/pattanásos (egyébként pattanások most is csak szökő évente jelennek meg az arcomon), úgy gondoltam, hogy az arcápolás nekem nem téma. Utólag persze okos az ember és szeretné visszaforgatni az időt, de már nem lehet.
Amit írtál, nagyon sokat segít, abban hogy végre megfelelő termékeket találjak a bőrproblémáimra. Lehet, hogy a ráncokat nem tudom eltüntetni a krémekkel, de én annak is örülök, ha a bőröm szép, üde és ápoltan fest.
Egyébként nekem az arcbőröm mellet a fejbőröm a másik nagy keresztem. Korpásodik, már bőrgyógyásznál is jártam vele, aki megállapította, hogy hajlamos rá a szervezetem és nem tud rá gyógymódot. El sem tudom mondani hányfajta sampont és kencét próbáltam már ki. Bolti/gyógyszertári samponok tömkelegét kentem a hajamra, illetve a fejbőrömre. Volt olyan, ami ideig-óráig segített, de amikor a szervezetem hozzászokott az adott samponhoz, már semmit sem ért. Évek óta küzdök ezzel a problémával. Most a samponszappanokkal szemezek, de meglepően nagy a választék és ennyi csalódás után már nagyon megválogatom, hogy mit kenek a fejemre. Te milyen sampont ajánlanál???
Hát nekem egy sampon vált be, a FIN sampon teafás samponja, ez megszüntette a viszkető fejbőröm problémáját, meg a párom korpáját. De néha váltok a rozmaringosára, mert mintha hozzászokna a fejbőröm. De sajnos nem értek annyira a fejbőr-ápoláshoz, mint az arcbőréhez…
Illetve az arcbőrödre ne az alapján válassz terméket, hogy legyen natúr, hanem nézd az inci-t inkább.
Hú de jó hogy megírtad a száraz bőrös cikked úgy keveredtem ide és rájöttem h nekem ez lehet. Eddig nem olvastam el, mert a bőröm nem kifejezetten érzékeny és problémás. De most végre megvan a hámló foltok rejtély kulcsa. juhééé, és köszi 🙂
Kedves Tindigo!
Ez elején említetted a fejbőrödre is kihat ez a probléma, te milyen sampont és balzsamot ajánlsz?
Köszi a választ!
Üdv! Virág
Itt írtam erről egy cikket.
Nagyon köszi, remek ez a cikk is, sok a hasznos tanács, mehet a kísérletezés!
Még egyszer ezer hála!
Üdv
Virág
Kedves Tindigo!
Örök hálám neked, amiért megírtad ezt a cikket! Végre tudom a bőrtípusomat, és nem azokat a köröket futom újra és újra, miért vannak mitesszereim és komedóim (most már a nevét is tudom ezeknek a csúnyaságoknak), ha egyszer száraz a bőröm. Az ajánlásaid szerint választottam új lemosót, hidratálót, és egy olcsó, de ártani nem árt szérumot egyelőre, illetve most már minden nap fényvédőzöm. Mostanra a bőröm szépen megnyugodott, de a korábbi mitesszerek természetesen ennyitől nem múlnak. Már csak a kémia hámlasztás hiányzik, minden cikkedet elolvastam ezzel kapcsolatban, és még sok másikat, de még mindig bizonytalan vagyok. Azt már eldöntöttem, hogy beruháznék egy PC BHA és egy PC AHA hámlasztóra, BHA-ból 2%-osban gondolkodom, kezdésnek mondjuk két naponta, AHÁ-ban 8% és 10%-os között vacilálok, ezt használnám ritkábban, de amiben egyáltalán nem tudok döntésre jutni, az az, hogy liquidet, gelt vagy lotiont lenne érdemes kipróbálnom, és nem is találtam semmit arról, erre a bőrtípusra melyiket ajánlod. Vagy bármelyik jó lehet, kísérletezzek nyugodtan? Amúgy 22 éves vagyok, ráncokkal még nincs problémám, de szeretném, ha ez sokáig így is maradna, ezért lehetőségeimhez mérten töltögetem fel a rutinomat.
Még egyszer köszönöm a sok munkát, amit a blogba fektetsz, te vagy a mi megmentőnk! 🙂 Külön köszönöm a válaszodat is, amikor lesz rá energiád. 🙂
Lelia
Cuki vagy Leila, köszi. 😀 A hámlasztás a legjobb rá, azt ne hagyd ki. Hát nem tudom, mi válna be, vegyél mindegyikből deluxe mintát és próbálgasd. Én mindegyiket kipróbáltam, és egyértelműen a BHA liquid vált be a legjobban, pedig annyira nem zsíros a bőröm, és a 8% AHA, pedig a 10%-osnak szebb az inci-je. Szóval sajnos a puding próbája az evés. De esetleg írhatsz a PC ügyfélszolgálatára is nyugodtan, Judit nagyon képben van. 🙂
Szia!
Nemnen, te vagy a cuki. Amikor elkeseredesemben elhataroztam, hogy na most aztan mindennek utana jarok, egyszeruen beirtam az alapproblemamat a google-be kezdesnek, erre te rogton elmondtal mindent, es meg mennyi mast is. 🙂
A kemiai hamlasztast semmikeppen nem hagyom ki, attol varom a nagy csodat. Azt, hogy ne vegyek le valamit felirat alapjan a polcrol, ne irritaljam szet a boromet, fenyvedozzek, most mar a legszuksegesebb minimumnak tekintem. Deluxe mintakat fogok venni, es kitapasztalom, melyiket szereti legjobban a borom. 🙂 Koszonom a gyors valaszt, es a hasznos tanacsot. Ma rendelek is, ugy varom, hogy “savazhassam” vegre a boromet :))
U.i.: Csak igy tovabb a videokkal!
Legyen szep napod!
Lelia
Szia, nagyon érdekes volt a cikked, nagyon örülök, hogy laikusként is vegre megértettem a dolgokat. Ugyanilyen volt a szemhéjjam, de még a gyógyszertárosok sem tudták megmondani, hogy mi lehet a bajom. Az arcbőröm is pont ilyen, amit leírtál. Tudnál esetleg abban segíteni, hogy kb 3-4 hónapja nagyon elkezdett viszketni a fejbőröm, és úgy látom kicsit korpásodik is. Tehát minden egyszerre jelentkezik, hamar zsírosodik, korpásodik és viszket. Nem tudnál ajánlani valamit ami rendbehozza? Sajnos a bőrgyógyászaton is jártam, de csak találomra felírtak egy kénes sampont. Kérlek ha tudsz segíts, mert már nagyon zavar. Válaszodat előre is köszönöm, üdv: Nagyné Erika
A gyógyszertárosok nem nagyon értenek a bőrápoláshoz ám, ők gyógyszerészek elsősorban. Szemhéjadon arra figyelj, hogy fizikai fényvédőt használj inkább szem körül, szemhéjon, (írtam erről a blogban, tartalomjegyzékben találsz sok cikket a fényvédelemről), ill. szemhéjon nem szabad hámlasztani. Viszont a hidratálók mehetnek!
Fejbőröd: a kénes cucc akár jó is lehet! Én itt írtam egy cikket a viszkető fejbőrről, de van egy nagyon jó cikk még a krémmánián is, a korpás fejbőrről: http://blog.kremmania.hu/2015/01/hogyan-valassz-sampont-korpas-hajra.html Mindkettőben vannak termékajánlók is.
Köszönöm szépen a gyors választ, már nézem is 🙂 , további szép napot, üdv Erika.
De azért a szemhéjadat nem baj, ha megnézeted bőrdokival, nem vagyok benne biztos, hogy nem valami ekcéma-szerűség inkább az…
Kedves Tindigo!
Először irok 🙂 Ne kérdezd, hogy akadtam a blogodra, de nagyon, nagyon hálás vagyok érte 🙂 Eddig elég felelőtlenül bántam a bőrömmel, de sajnos még most is néha. Ez a cikk telitalálat a bőrtipusomat illetően. Az biztos, hogy mérföldkő a bőrápolásomban. Mindenképp nagyon, nagyon oda fogok figyelni ezekre az összetevőkre. Legutóbb körültekintően, alaposan kivalasztottam a PC 5% AHA hámlasztóját.Magamra kentem és reggelre nem volt semmi bajom (nem merem kijelenteni, hogy csodát művelt, de nem Volt rossz), de én bután a következő lépést nem gondoltam át. Otthon az első kezem ügyébe kerülő fényvédő krémet kentem az arcomra (Neutrogena Ultra Sheer Dry-Touch 45 SPF). Nah ezt nem kellett volna 🙁 Hihetetlen allergiás reakciót váltott ki és csak reménykedem, hogy hamarosan visszahúzódik. Addig is gyógyszertári Aloe verás géllel kenem az arcom, énekelek és imádkozom hozzá 😀 De az AHA hámlasztóról nem mondok le. Kétlem, hogy túlhámlasztottam volna, mert olyan pinduri mennyiséget mertem magamra kenni, hogy kizárt. Nem taglalom tovább, csak mégegyszer megköszönöm 🙂 Mindenképp figyelem az oldalad és az újdonságokat 🙂 És ha kicsit helyrejön a bőröm és folytathatom a hámlasztás, updatelek 🙂 Szép napot és kitartást a bloghoz! 🙂
Köszi. 🙂 Nem lehet, hogy a kémiai fényvédőre vagy allergiás? Ez volt az első, hogy az arcodra kented, vagy már korábban is használtad ezt a terméket?
Még csak egy gyors kérdés 🙂 Nem várom, hogy valami enciklopédia legyél, de igy zöldfülűen kikérem a véleményed 🙂 Nemrég akadtam rá a Mario Badescu termékekre. Legutóbb erre a krémra akadtam rá: https://www.mariobadescu.com/complex-moisturizer-with-vitamin-e-spf-20
Állatokon nem tesztelnem, ami külön öröm 🙂 Véleményedet előre is köszönöm 🙂
Alapvetően szép az összetevőlistája, de ha a kémiai fényvédőre vagy allergiás, ez sem lesz jó, mivel kémiai szűrőket tartalmaz. Meg ez olajtartalmú, ha kifejezetten mattat keresel, nem biztos, hogy ez lenne az.
Köszönöm a nagyon gyors választ! 🙂 Tuti, hogy arra vagyok 🙁 Eddig kézkrémként használtam párszor. Rokonok hozták nekünk Amerikából, mert esküdtek rá. És pont az ilyesmire értem, hogy felelőtlen vagyok, mert előbb ki kellett volna próbálnom 🙁 Olvastam már a cikked a fizikai és kémiai fényvédőkről, de pontosan melyek azok az összetevők amik a kémia fényvédőre utalnak? Ugy irtad, hogy a fizikia fényvédőben cink-oxid vagy/és titanium-dioxid van, de a kémiai fényvédőknél pontosan mire kell ügyelnem? Köszönöm! 🙂
Sziasztok 🙂 Nekem egy picit hámló,korpás szeborreás bőröm van. Naponta reggel és este tisztítom a bioderma sensibio h2o micellás víz segítségével és a bioderma sensibio light hidratálót használom. Bőröm hajlamos a pattanásokra és sajnos az utánuk maradt foltokat nehéz eltuntetnem,de a skinoren már ezen segít 🙂 Ezenkívul még fehér komedók is találhatók az arcom jobb és bal oldalán+az államon,de szerencsére nincs beloluk annyira sok. Nemtudom miért,de 19 éves koromtól kezdtek el komedok jonni az arcomon az elott soha egy sem volt :/ Akkoriban volt gyökérkezelésem is azóta mult évben még egy,de nemtudom ez mennyire függ össze. 2 kérdésem lenne:
1. Volt aki már használta a bioderm sensibo DS hidratálót? Olvastma,hogy ez kivételesen szeborreás bőrre ajánlott. Van valakinek vele tapasztalata?
2. Hámlasztási tanácsot kérek 😀 elég a skinoren,vagy esetleg ajánlasz valami jobbat? A bőröm nagyon érzékeny sajnos :/
Előre is köszönöm a választ 🙂
Szerintem a hidratáló nem fogja megoldani a problémádat, de még ha valakinek be is vált, az se jelenti azt, hogy neked is be fog, vagy éppen az ellenkezőjét. Szintén nagyon relatív, hogy kinek mi jó. Az én bőröm pl. nem tolerálta a Skinorent, nagyon érzékeny lett tőle, mart és vörös lett. Ettől még neked lehet jó. Érzékeny bőrre AHA nem annyira javallott, BHA viszont igen. De ha van Skinorened, akkor van bőrdokid is, mivel vényköteles, tehát inkább vele kéne ezt megbeszélned. 🙂 Skinoren+BHA egyszerre túl sok lehet.
Sziasztok egy kis segitseget szeretnek kerni.Szeretnem elkezdeni a hamlasztast (meg sosem hamlasztottam).De csak szeptemberben vagy annak vegen,hiszen itt is olvastam,hogy inkabb ősszel ajablott.Nagyon erzeken borom van (korpas-szeborreas)ami neha hajlamoa a pattanasokra.Olvastam itt a PHA (neostrata) termekekrol.Van vele tapasztalatotok?Vagy esetleg tudnaltudnatok valamilyen tanacsot adni?Elore is koszonom
Szia! Szerintem rajtam kívül nem sokan fogják most olvasni a kommentedet, de ezt épp most tettem ki, légyszi olvasd el: http://szepsegreceptek.hu/gyik-kemiai-hamlasztas/
Szia! Most jutott a “markomba” ez a cikk, nem tudom, hogy még kapok e választ, mert nem mostani, ahogy látom. Nekem is szerintem ilyen korpás szebborreás az arcbőröm, ebből a cikkből tudtam meg. Tágak a pórusaim, kicsit mitesszeres, ritkán pattanásos, viszont fakó, vízhiányos és minimálisan hámlik is. És tényleg kívánja a hidratálót, de jellemző, hogy bekenem vele eltelik 2 perc és mintha nem történt volna semmi, be sem kentem volna. Mivel fiú vagyok, ezért nem a kozmetika világa a fő területem (:D), azt sem tudom, hogy jó termékeket használok e… Garnier micellás víz zsíros érzékeny bőrre, Nivea soft jojoba olajas hidratáló krém, néha pedig ezek a szokásos baleás lemosók (amik gyanítom, hogy nem jók, már nem is nagyon használom őket, csak a micellást). Tudnál abban segíteni, hogy a Micellás víz önmagában megállja a helyét lemosónak, vagy kéne valami még mellé? Illetve bizonytalan vagyok, hogy ez a hidratáló krém jó-e vajon…? Köszönöm a válaszodat előre is
Minden kommentet elolvasok és válaszolok is rá, akármilyen régi cikkre is érkezik. 🙂
A micellás víz jó, a hidatálódat érdemes lecserélni. És mindenképpen kémiai hámlasztót meg fényvédőt kéne beszerezned. A könyvemet szívesen ajánlom Neked, nem olvashatatlanul hosszú, 105 A/5-oldal, de minden benne van, ami fontos. 🙂 Itt találod>>
Én is nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a cikkre! 🙂 De a besorolásommal kicsit bajban vagyok. Talán zsíros szeborrea? A T-vonalam és az orcáim extrémen zsírosodnak, nap közepére már nagyon fénylik ez a terület. Emellett 25 éves korom ellenére elég pattanásos vagyok, főleg nagy mély csomók jelennek meg a homlokomon, orcáimon, amiktől megduzzad az arc adott része és kellemetlenül feszül. Sajnos piszkálom, de szerencsére nem hegesedik a bőröm, szépen gyógyul nyom nélkül. És emellé a bőröm rettenetesen hámlik. A legrosszabb kombináció és valóban problémás az alapozó használata így (mert ugye főként mattító alapozókat használok, amik kiemelik ezt a részt és szörnyen gusztustalan 🙁 )
Bőrradírokkal nem értem el eredményt. Most alapozó helyett inkább BB-t használok, ami nem mattít, de valamennyit hidratál.
Tudom, hogy nem a reklám helye, de esetleg tudnál ajánlani olyan hámlasztót ami drogériákban vagy egyéb helyről könnyen beszerezhető?
Köszönöm!
Teljesen mindegy, hova sorolod be, akkor is hámlasztót kéne venned, AHA-t és BHA-t is. Nincsenek drogériás hámlasztók. Paula’s Choice, COSRX, esetleg Neostratat találsz valahol gyógszertárban, de nekik BHA hámlasztójuk nincs.
Kedves Tindigo!
A minap találtam rá a blodogdra, és először is szeretném megköszönni a rengeteg hasznos információt amit megosztasz. Másod sorban pedig szeretném a segítségedet kérni ha lehetséges.Korpás szeborreás bőröm van jelenleg és a kozmetikusomtól kaptam Matis termékeket rá. Lemosót,tonikot és egy nappali krémet. A lemosót azonnal lecseréltük egy micellás vízre mert szörnyen szárít,a tonik rendben van, de a krémtől nem vagyok elájulva. Se az összetevőitől se az ár-érték arányától. (13.000 ft volt)Ő lenne az: http://kremmania.hu/kremek/matis-mattito-tisztito-gel-krem
A hatását látom azonnal,de nagyon sokat kell használnom hogy hidratáljon is,így gyorsan fogy.Esetleg lenne tipped hogy mi pótolhatná még ezt a krémet? Valamint a blogodon találtam még jó pár szimpi koreai terméket amit szeretnék beépíteni a rutinomba. A CHICA Y CHICO ASTA-Z 4.0 gondoltam és éjszakai krémnek a BENTON SNAIL BEE HIGH CONTENT STEAM CREAMre. A Cosrxnek most rendeltem meg a BHA hámlasztóját is! Még a csiga kivonatos cuccon is gondolkodtam.
Annyi mindent olvasgattam,hogy sikerült összezavarodnom rendesen és szerettem volna egy profi tanácsát kérni.Mindenennek tetejébe (bocsánat hogy ilyen hosszú lett a kommentem) kortárstáncot tanulok így napi 3-6 órát mozgok és sokszor földön is vagyunk így izzadtan a kosz por azonnal tapad rám, a bőröm meg nagyon érzékeny de nem szeretem minden óra után tisztítgatni mert nem tesz neki jót. Te mit javasolnál,mi lenne a bőrömnek a legjobb ebben a helyzetben? Nagyon sokat szenvedtem már miatta,mert nem szeretem hogy ennyire macerás.de reménykedem hogy helyre tudom hozni ezzel a sok csudi dologgal és egy profi tanácsaival.
Nagyon köszönöm a türelmed,és esetleges válaszodat!!!
Üdv,
Bogi
Szia! Szerintem a MAtisnak irreális ára van a tudásához képest, és egyébként sem szoktam illatos termékeket ajánlani. Találsz legjobb kozmetikum válogatást a blogon, szabadszavas kereső is van, pl. lemosó, nézegess. Nem tudom, mi fog a legjobban beválni, mert nem vagyok jós. 😉
Tisztogassad a bőrödet, abból nem lesz baj, csak ne válassz irritáló összetevőket tartalmazót. Pl. jó egy micellás víz, vagy egy olajos lemosó, lehet az a Balea olajos lemosója, vagy gyógszertári mosdókenőcs stb., de sok jó van, és írtam is róluk. üdv, Ildi
Szia. Mostanában kutakodtam az interneten, és felfedezni véltem egy La Roche-Posay krémet, kifejezetten “Seborrhoeas dermatitisre hajlamos bőrre” leírással. Na most kutakodtam, és sehogy se hozták össze konkrétan ezt a két kifejezést egy cikkben sem. Arra lennék kíváncsi, hogy ez a kifejezés a magyar korpás-szeborreás bőr megfelelője-e, illetve hogy mennyire lehet hinni, a tényleg erre a bőrtípusra kifejlesztett termékeknek?
Itt a link is: http://dermastore.hu/kerium-ds-krem-nyugtato-kezeles-borhamlas-ellen.html
Nagyon köszönöm 🙂
Üdvözlettel Anita
A szeborrea lehet olajos vagy korpás, és kezelése jóval összetettebb, minthogy egyetlen hidratáló megoldaná.
Szia!
28éves férfi vagyok és seborreás bőrrel küzdök jó pár éve, 16éves korom óta kb. elsőre 4!évig szedtem doxycyclin nevű antibiotikumot,ami teljesen el mulasztotta a vörös foltokat és pattikat,abba is hagytam a szedését és kozmetikussal kezeltettem az arcomat ezek után,jobbára kordában tudtam tartani.
Jelenleg a protopic 0,1% kenőcsöt használom,ha nagyon száraz és vörös a bőröm,viszont hiába használ fényvédőt nem használtam rá,kivéve nyáron pedig kellett volna. Eléggé tágak a pórusaim főleg orr és mellette lévő részek és bajuszvonalnál ,ott szokott ki pirosodni illetve hámlani.
Olvasgattam ,illetve kérdezgettem mivel lehetne javítani a helyzeten,hogy ne kelljen újra a gyógyszer,ezért gondoltam elkezdek hámlasztani,fentebb te is ajánlod erre a bőrtípusra,rendeltem is egy PC 2% BHA liquidet,de a fényvédővel bajban vagyok,hogy melyik lenne ideális,mert elég száraz a bőröm,illetve sebborea miatt is. Ebben kérném a segítséged,illetve bármi jó tanács érdekel 🙂
Köszöm szépen!
Üdvözlettel: Nándor
Köszönöm
Van egy legjobb fényvédők cikk a blogon, keress rá, ott tudsz válogatni, fizikait nézz szerintem. 🙂 Ami nagyon jó, az az Image Skincare fizikai fényvédője, ami nem színezett, utolsó cikk a blogon, és az Innisfree The minimum, de nyárra ez kevés lehet. Előbbi image kozmetikusoknál, utóbbi ebayen vagy koreai webshopokból elérhető. Meg hát van több száz cikk, nemsokára megjelennek a könyveim is, és ha van konkrét kérdésed mg, akkor szólj. 🙂
Kedves Ildi!
Régóta olvasgatlak, rá is gyógyultam a koreai kozmetikumokra, úton vannak a rendelések.
Aztán mostanában a kozmetikusomtól megtudtam, hogy korpás szeborreás tipusú az arcbőröm. Semmi pattanás, inkább kombináltnak gondoltam, mert nyáron zsírosabb, de télen meg eléggé száraz és olyan pikkelyesen száraznak, ráncoltnak tűnik. Nem vmi életteli…
Hab vagy tej állagú lemosót ajánlott a mostani mixa habzó helyett (tényleg szárít…).
De fogalmam sincs milyet vegyek. Tudnál segíteni?
Köszönettel:
Szia! Szerintem olajosat. Nekem is lesz most egy saját olajos lemosóm, ha gondolod, nézd meg. 🙂 https://tudomanyosszepseg.wordpress.com/2017/11/29/tindigo-uj-termekei-termekteszt-inci/ Ha nem tetszene, akkor nagyon sok koreai olajos lemosó van, nekem is korpás-szeborreás a bőröm, és az olajos vált be egyedül.