Nagyon fontos, mi van egy kozmetikumban, hidratálókrémben, és nagyon örülök Neki, hogy egyre többen megnézitek ezt. Ám nem mindegy az sem, milyen csomagolásban érkezik egy termék. Sajnos a tégelyes kiszerelésnek annyira komoly hátrányai vannak, hogy érdemes kétszer is meggondolni, mielőtt ilyet vesztek.
Baktériumok, gombák
Sajnos még a tartósítószerek sem képesek arra, hogy a baktériumok és gombák folyamatos sorozása ellen biztosan meg tudják védeni a krémet. Ha a hidratálókrémedet egy párás fürdőben tartod, és/vagy „csak úgy” belenyúlkálsz kézzel, egyáltalán nem biztos, hogy nem kezdenek el a gombák és baktériumok elszaporodni benne. Ha tégelyes krémet használsz, legalább ne tartsd a forró fürdődben, és kizárólag steril spatulával vagy fertőtlenített kézzel nyúlj bele. Ez a vizes krémekre igaz egyébként. Ha egy krém csak zsírfázist tartalmaz, és száraz kézzel nyúlsz csak bele, akkor felbontástól számított egy évig eláll. Ilyen lehet pl. egy univerzális balzsam, ajakír. Azért itt is elég undi koszos kézzel belenyúlkálni, szóval a metrón inkább stiftes ajakírt használj.
Instabil hatóanyagok
A bőr számára rendkívül hasznos anti-aging hatóanyagok, mint pl. az antioxidánsok, C-vitamin, retinol, rendkívül instabilak. Fény- és hőérzékenyek. Ráadásul a levegőt sem bírják. Sajnos ezen az enkapszuláció vagyis kapszulába zárás sem segít, ilyenkor az aktív hatóanyagok bekapszulázásáról van szó.
A fentiekből egyértelműen kiderül, hogy ha minden egyes kinyitáskor fény és levegő éri a krémet, az igazán nem fog jót tenni. Persze ettől még a hidratáló hatása rendben lesz, de anti-aging hatást már ne sokat várjunk tőle.
Milyen csomagolású anti-aging termékeket érdemes megvenni?
A fentiekből nem nehéz kitalálni, hogy egy termék csomagolása nagyban befolyásolja a termék hatékonyságát. A csomagolása nem lehet átlátszó, mert így védhetjük meg az értékes összetevőket a fénytől. Az a legjobb, ha a nyílás rajta nagyon kicsit, pl. a tubus csőrös, pumpás, vagy a klasszikus kinyomós tégelyek is jók lehetnek akár.
Persze ha egy sima testápoló tégelyben van, attól még lehet jó hidratáló hatása, csak nagyon vigyázz, hogy tiszta kézzel, vagy inkább spatulával nyúlj bele, és anti-aginget ne várj tőle.
Hogy lehet akkor, hogy drága krémeket is tégelybe tesznek?
Mert a nőknek tetszenek a tégelyes krémek. Talán ez bolondságnak tűnik, de pl. egy szép üvegtégelyért nagyon oda van sok nő, így rengeteg drága anti-aging krém kerül sajnos tégelybe.
De ennek csak marketingstratégiai oka van, és a krém csak rosszabb lesz tőle, de jobb nem.
További szép bőrt,
MsTindigo
Ti vesztek ezek után tégelyes krémet?
.epp ma gondoltam erre, egy 100 fontos krem lattan tegelyben 🙂 Nincs tegelyes kremem, bar nekem is jobban tetszenek. Regen volt Lise Watier kremem, szep tegelyben, aztan a tegelyben a krem kis kapszulakban volt, minden napra egy adag kiporciozva.
Igen, fura, hogy milyen drága krémeket is tégelybe tesznek, okés, hogy egy üvegtégely szép tud lenni, de azért inkább legyen tubusban, és tényleg ránctalanítson. 🙂
A fenti dolgok nekem is fontosak. Ami bosszantó, hogy az üvegtégely szép, de nehéz, törik, és utálom, hogy sosem a megfelelő mennyiséget veszem ki belőle, úgyhogy vissza kell kenni, blöe.
A tubusos a legjobb, amit a kupakjára lehet állítani 🙂 Tisztán praktikus dolgokat írtam, de úgy látszik, tudományosan is jobb a tubus, ezután már ezt is tudom 🙂
Épp ma törtem össze egy üveg szószt a konyhában. A fürdőben duplán szívás bármi üveget összetörni, mert ott mindenképpen vagy mezítláb. :S
Remélem, nem az ebéd ment kárba…Az még rosszabb, hogy nem elég, hogy takarítani kell, akkor még a kaját sem lehet megenni, mert teli van üvegszilánkkal.
Az meg a másik, amit Napsugár írt, hogy a műanyag tető meg az üveg tégely valahogy sosem akar nálam sem egymásra tekeredni 🙂 Pumpás cuccokból az alsó egyharmadot kiszedni elég nehéz, meg a végén fröcsög is.
Igen, az ebéd volt az. 😀 Így tejfölös tésztát ettünk, de nem tragédia. 😉
Most büszke vagyok magamra, én már akkor sem szerettem a tégelyes krémeket, mielőtt krémmániázni, meg blogokat olvasni kezdtem volna, mindig úgy éreztem, hogy nem jó egy krémnek a fény meg a levegő, meg a belenyúlkálás. Azt meg mindig idegesítőnek tartottam, hogy bénázni kell a tető lecsavargatásával, visszatekerésével, stb. A legjobbak szerintem a felpattintható kupakos tubusok, vagy a pumpás kiszerelések, én már a lecsavarható kupakokat se annyira csípem, tuti leejtem és elgurul. 😀
Én is folyton leejtem a kupakokat a fürdőben, a párom meg rendszeresen nem tekeri vissza, pl. fogkrémnél. 😀 A pumpás tényleg nagoyn higienikus, de annál mindig kicsit félek, hogy nem jött ki úgy az összes, mármint a legvégén.
Szerencsére csak az ajakbalzsamom tégelyes, de azt este fürdés után használom. Nem szeretek a kencékbe belenyúlkálni, szerintem sokkal egyszerűbb a tubusos megoldás még akkor is, ha nem olyan szép. Ha nem olvasnálak nem is tudnék ilyen okos dolgokat, hogy a tégelyes kiszerelés károsítja a krémet! Ezek nagyon érdekelnek, de én lusta vagyok keresgélni 🙂 A tárolási módszerem pedig szerencsére úgy alakult, hogy minden arcápolási kencém, sminkem, parfümöm egy sötét fiók mélyén díszeleg. Egyedül az ecseteim és a hajápolási termékim „napoznak”, de azt nem bánom, az ecseteknek nem árt, a hajápolási dolgok meg gyorsan fogynak.
Igen, nekem nagy szívfájdalmam hogy az Ilcsi még nem tért át más csomagolásra, pedig nagyon jók a habkrémjei.