Barion Pixel

Számtalan termék van, amin ott áll, hogy tinédzsereknek, vagy épp 50 felett érett bőrre. Felmerül a kérdés, akkor 50 alatt éretlen a bőröd? Vagy ha 30 évesen tiniknek ajánlott termék válik be, akkor tinibőröd van? Vagy 80 év felett ugyanazt kell használnod, amit 50 évesen, pedig annál 30 évvel vagy idősebb? Nem is ragozom tovább, inkább kifejtem, miért egy óriási marketing bullshit ez az egész.

Ez a típusú marketing az emberek fejében lévő tévhitekre épít.


Tévhit #1 Kinövöd a pattanásokat.

A tiniknek szánt termékek zömében zsíros, aknés bőrre készült készítmények, rengetegszer telenyomják őket sajnos denat. alkohollal is. Ezek jellemzően tinédzsereknek és 20-25 év alatt felirattal készülnek. Ez a marketing azért is gáz, mert az anyukák sincsenek ezzel tisztában, és a száraz bőrű tini gyermeküknek is megveszik ezeket a termékeket, arról nem is beszélve, hogy egy denat. alkoholos termék mindenkinek, zsíros bőrűeknek is rengeteget árt.

Tévhit #2 Idősebb korban nem vagy pattanásos.

Én ismerek 40-es nőt is, aki még mindig zsíros bőrű, és hajlamos a pattikra. Bárcsak így lenne, akkor 30 fele nekem sem kellene még a ezzel törődnöm. :S Nem, nem feltétlenül növöd ki, csak van, aki olyan szerencsés, hogy 20-as éveire ez elmúlik. Sajnos az sem garancia, hogy ha fiatal korban nem voltál pattanásos, nem is leszel. Na ezen tévhit miatt nincs olyan, hogy „aknés bőrre, 40 felett” feliratú krém, hanem max. olyan van, hogy „extra száraz bőrre, 40 felett”, mert egy „rendes” arcbőr 40 felett minimum, hogy legyen száraz. Ugye? Ha a Tiéd mégis zsíros, akkor szólj most a bőrödnek, hogy elromlott! 😀 Természetesen főleg a felnőttkori aknénál sokszor állhat belső probléma, hormonális gond, amit szintén kezelni kell, de ilyenkor a bőrápolási rutint is érdemes ennek megfelelően kialakítani.

Tévhit #3 A ránctalanítókhoz hozzászokik a bőröd, ezért kell ugye 30-40 felett használni.

Nem, nem szokik hozzá, ostobaság. Ez olyan, mintha azt mondanánk, hogy a helyes étkezéshez hozzászokik a tested. A megfelelő kozmetikumokhoz is max. úgy szokik hozzá a bőröd, hogy ha lecseréled őket rosszra, a bőröd is csúnya lesz. Ahogy ha az eddig helyes életmódodat lecseréled egy jó egészségtelenre, biztosan lesz látható eredménye, és fordítva.
Sőt, a ráncokat leginkább megelőzni érdemes, ezért a 20-as évek elején érdemes már a megelőzésre koncentrálni. A ránctalanító krémek 99%-a nem ránctalanít, viszont ráncmegelőző krémeket meg nem 30 és 40 éves kor felett kellene venni, hanem 20 évesen. Bővebben itt>>

Tévhit #4 Az öregségi foltok a kortól vannak.

Meg a nagy…, azt. Az öregségi foltok tulajdonképpen a naptól alakulnak ki, attól, hogy hosszú éveken, évtizedeken keresztül nem használtál fényvédőt, esetleg direktben napoztál is. Ha foltos a bőröd, napfolt, májfolt, pattifolt stb., akárhány éves is vagy, így érdemes őket kezelni.

Hogyan válassz akkor kozmetikumot?

  • Vedd semmibe a termékleírást, gyakorlatilag tök mindegy, mit ígér a termék, és hány éves kortól ajánlott. (Na jó, néha igaz a termékleírás, pl. a Paula’s Choice termékeknél, de ők nem is írják rá, hány évesen használd.)
  • A bőrápolási rutinod kialakításánál mindig vedd figyelembe a bőrtípusodat, pl. zsíros, vagy száraz, és a bőrproblémáidat, pl. akné, rosacea, mitesszerek, foltok stb., és mindig iktass be anti-aging termékeket, ugyanis a bőröregedés mindannyiunkra vár. Itt találsz segítséget, milyen bőrproblémára milyen összetevő a legjobb.
  • Tanulj meg INCI-t elemezni. Sajnos ha szép bőrre vágysz hosszú-távon, ez elkerülhetetlen. Csak INCI alapján tudatosan megválasztott kozmetikum az, ami érdemes megvenned. A csomagolásra írt magyar vagy épp angol nyelvű leírással semmire se mész, és könnyen többet árthatsz Vele magadnak, mint amennyit használ. Kezdőknek segítség itt>>

További szép bőrt,
MsTindigo 🙂

Ti tudnátok még mondani ilyen tévhitet? 🙂