Nehéz kérdés ez a dezodor-ügy. Az elég ciki, ha egy nagy pacsmagot izzadunk a hónunk alá, szóval ezt mégsem lehet hagyni. Arról ne is beszéljünk, hogy esetleg büdösre izzadjuk magunkat, mert ugye a lányoknak még a pukija is rózsaillatú… Másrészt meg a natúr gyártók halálra rémisztgetnek minket azzal, hogy majd jól mellrákunk lesz, ha meg merünk venni egy hagyományos alus deot. Ezért ismét nekiláttam, hogy utánajárjak az igazságnak, és segítsek a dezodorválasztásban. 🙂
Rákot okoz-e a hagyományos alus deó?
A „sima” dezodorok jellemzően aluminium chlorohydrate-tal működnek. Ez tulajdonképpen alumínium só, ami verejtékcsökkentő hatással rendelkezik, magyarul nem fogsz tőle úgy izzadni. A dezodorokat nem csak emiatt gyanúsították meg rákkeltő mivoltukkal, hanem a tartósításukra használt parabénnel is. A parabénpara szerintem értelmetlen, itt találtok róla bővebb infót>> Ráadásul rengeteg parabénmentes deot lehet találni.
Persze lehet találni egy csomó ijesztgetést is, amiből nem lehet tudni, mennyi igaz. (Bár engem ez félig meg is nyugtat, hogy nem találom őket 100%-ig hitelesnek.) De senkit sem szeretnék rábeszélni az alus deók használatára. Már azért sem, mert főleg sérült bőrön nagyon irritáló összetevő. Amit emiatt nem javaslok, az az, hogy közvetlenül borotválkozás után használjátok, pláne, ha sikerült megvágni magatokat. Ilyenkor a natúr deókat sem javaslom a biztonság kedvéért. A legjobb, ha este borotválkoztok, és reggel használtok deot. Gyantázás után 24 óráig nem szabad dezodort használni.
Mi van az alumíniummentes deókban?
Óriási a kínálat az alumentes deo piacán is. Igazából én eléggé szkeptikus lettem ezzel kapcsolatban. A cink-oxidos verzióktól pár hónap után mindig eltömődtek a hónom alján a pórusok, és begyulladtak a mirigyek, nagyon megijedtem. Aztán egy barátnőm mondta, hogy tuti a dezodor, hagyjam abba, és el is múlt 1-2 hét alatt. Így jártam az Alverde deókkal és a Sebamed deójával is, pedig kezdetben jónak tűntek. A Sebamedben egyébként zinc ricinoleate van, és ez van a Dr. Organic deokban is. A szódabikarbóna állítólag jó még, de az meg kiveszi a ruha színét, én meg féltem a ruháimat, na. A vicc az egészben, hogy az alus deóktól soha semmi bajom nem volt.
A sódezodorokat még nem sikerült megfejtenem, lévén, hogy az izzadtságunk is sós, akkor most duplán sósak leszünk? 🙂 De nem is találtam róla semmi érdemleges és hiteles infót, hogy ez hogyan tudna hatni.
Mit használok én?
Mivel szerencsére egyáltalán nem vagyok izzadós, ősztől-tavaszig nem használok dezodort, csak ha táncolni megyek. Persze a nagy melegben vagy tánc közben én is megizzadok, ilyenkor alus deókat használok most már, mert nagyon elment a kedvem a natúr cuccoktól.
Mit ne vegyetek?
Jó lenne, ha olyat semmiképp sem vennétek, amiben denat. alkohol van. Egyéni érzékenység bármire lehet, ha viszketsz, irritált lesz a bőröd egy dezodortól, tuti nem a Te terméked.
Kóros izzadás
A kóros izzadásnak sok oka lehet, szóval ha semmi nem segít, érdemes orvoshoz is menni. A pszichés okok mellett kóros fizikai elváltozások is állhatnak a háttérben, mint a pajzsmirigy-túlműködés, vagy hormonzavarok. Volt olyan ismerősöm, 45 kilós lány, aki folyamatosan durván izzadt, anélkül, hogy megmozdult volna, és ki is derült, hogy komoly nőgyógyászati hormonzavara van, ez állt a háttérben. Nem akarok senkit ijesztgetni, de jó, ha ezzel tisztában vagytok. Betegségre leginkább akkor kell gyanakodni, hogy ha még hidegben, vagy egy kellemes, 20 fokos szobahőmérsékleten is folyton izzadtok anélkül, hogy fizikai erőkifejtést tennétek.
Privát vélemény
Sokan kértétek, hogy írjak erről a témáról, így megtettem. De ez nem az a téma, ahol 100%-ra megmondom a tutit. Azt gondolom, a rák kockázata összehasonlíthatatlanul nagyobb, ha dohányzol és kifekszel napozni, mintha alus deót használsz. Ha nem vagy izzadós, oly felesleges a mínuszokban deót használni. Ha meg izzadsz, mert meleg van, vagy csak mert ilyen típus vagy, akkor elég ciki egy óriási izzadtságfolt a ruhádon. Szóval szerintem jobb, ha ilyenkor olyan deót használsz, ami hat is. Amúgy a natúr deók is sok mindenkinek hatnak a krémmániás vélemények szerint, ki kell tapasztalni, mi a jó Neked. De nem kell halálra aggódnod magadat, ha csak az alus deók váltak be eddig, szerintem nyugodtan lehet őket használni. 🙂 Az is jó megoldás lehet, hogy tavasztól-őszig egy erősebb deot használsz, ősztől-tavaszig pedig natúr alumentes deót, vagy csak simán hintőport.
Remélem, segít kicsit objektívabban látni a deo-helyzetet! 🙂
További egészséges és gyönyörű bőrt,
Tindigo
Ti milyen deokat részítetek előnyben? Van kedvencetek?
Update: kaptam – jogos – kérdéseket, hogy
Milyen dezodorokat ajánlok?
Úgy szeretnék Nektek valami tuti deót ajánlani, de nem tudok! Mivel nem vagyok én sem 100%-ig meggyőződve arról, hogy nem okoz rákot az alumínimsó. (Mondjuk valószínű, de nem merek 100%-ot írni.) Így nem fogom azt mondani, hogy 0-24-ben deozzátok magatok alusóval.
Az alumentes deók közül nagyon jó vélemények vannak az Alverdékről, a Sebamed dezodorokról, valamint a Dr. Organic deók is jónak tűnnek. Teljesen más összetételű ek az Olivia dezodorjai, amiben szódabikarbóna és kukoricakeményítő is van.
De hogy milyet vegyél konkrétan, fogalmam sincs. Ahogy írtam, nekem szörnyen bedurranak a natúr változatoktól a nyirokcsomók a hónom alatt, így nem tudok natúrt használni, és elment a kedvem a további kísérletezéstől mostanra. De ez nem jelenti azt, hogy ezek rosszak.
Alumíniumsós dezodort ezrével találsz a KM-en. Ha nincs benne denat. alkohol, akkor már rendben lesz nagyjából az INCI. Nekem az alus deók beváltak, régebben mindig valamilyen Rexonát vettem, amitől soha semmi bajom nem volt, még az illatosoktól sem. De ez a márka az Unilever tulajdonában van, így nem állatkísérletmentes termék. Én általában Rexonát veszek. De ekem rengeteg ideig elég egy deo amúgy, mert alig kenek belőle, és nem is mindennap. Talán emiatt nem aggódok azért sem, hogy esetleg rákom lenne tőle, mert évi 1 dezodor elhasználása nagyon kevés.
Jaj, de jó, hogy írtál erről, már nagyon sok helyen utánaolvastam, de végül sose tudtam eldönteni, váltsak-e az alumentes deóról… de akkor maradok, mivel bevált. Magyarszakosként azt mondanám, hogy egybe kell írni: alumíniummentes, mert kéttagú szóösszetétel, és azt automatikusan egybeírjuk. Remélem jól tudom..:)
Köszi, akkor kijavítom! Igazából nem merem azért azt állítani, hogy 100%-ig biztosan nem okoz rákot, mert vannak ellentmondó infók, de számomra ez a kutatás volt a leghitelesebb. Én inkább anti-deos vagyok most már, még mindig nem használok dezodort, majd csak ha jön a 30-40 fok, de akkor alusat fogok venni.
Szia! Én is áttértem a natúr dezodorra pont az alumínium származékok miatt. Meg amiatt is, hogy úgy éreztem, egy idő után egyik dezodor sem állja meg a helyét nálam. Szerintem nem vagyok túlzottan izzadós, de melegben azért rólam is dől a víz 🙂 Huzamosabb használat után némelyik dezodort már a felkenés pillanatában izzadságszagúnak éreztem. (szerencsére ez nem csak az én agyszüleményem, egy-két ismerősöm is beszámolt hasonlóról) Sajnos a rokonságban előfordult már többeknél is mellrák, így próbálok minden lehetséges okozót kiküszöbölni. Lehet, hogy nem 100%-ban bizonyított dolog, hogy az alumíniumos deók rákot okoznak, de inkább nem használom őket, főleg, hogy nem is igazán váltak be.
Még csak 4 hete kezdtem natúr krémdezodort használni (Olívia Natural) de már most pozitív véleménnyel vagyok róla. (összetevők: shea vaj, szódabikarbóna, kakaóvaj, kukoricakeményítő, illóolajok) Reggel 6-kor bekenem magam, és kitart egész napon át a hatása, nem kell újra kennem. Persze a nyári kánikulára azért még kíváncsi leszek. Egy bajom van vele, hogy 3 heti használat után piros folt lett a hónaljamon. Láttam az Olivia oldalán, hogy más is beszámolt hasonlóról, és azt válaszolták neki, hogy a benne található nagyobb mennyiségű illóolaj okozhatja. Mindenesetre nem fáj, nem ég, egyszerűen csak piros. Azt a megoldást találtam ki, hogy a deo felkenése után szórok a hónaljamra egy kis kamillás hintőport. Amúgy érdekes, ha Eszter féle (Eszter falusi portékái) kecsketejszappannal fürdök, akkor elmúlik, ha újra előveszem a Mannás Virágszirom szappant, akkor megint ott a piros folt. Szóval az is lehet, hogy nem is a dezodortól van, hanem a Mannaszappantól, amiben egyébként is csalódtam.
Egyértelműen az illóktól van, és nem szabad használnod! Igen, a nagyobb mennyiségű illó simán okozhat ilyen irritációt. Kamillás hintőpor nem fogja megakadályozni az irritációt. Az is lehet, hogy a mannával együtt erősítik is egymás irritáló hatását. Az illókat pedig mindenki elbagatellizálja, mondván, hogy természetes, miközben nagyon irritálhatnak.
A helyedben én megcsinálnám magamnak. Nagyon egyszerű ilyet csinálni. Gőz fölött összeolvasztod a sheát, kakaóvajatt, és belekevered a szódabikarbónát és a kukoricakeményítőt, illó meg nem kell. Nagyon olcsó és ugyanazt kapod irritáció nélkül. (Mondjuk hőre érzékenyek, de nem hiszem, hogy tragédia, hogy ha a hónod alá használt deonak elveszik az antioxidáns hatása. 🙂 )
Pl ezek a receptek jónak tűnnek: http://lukreciakencei.hu/recept/testapolas/dezodorok/kakaovajas-dezodor-hazilag
http://lukreciakencei.hu/recept/testapolas/dezodorok/krem-dezodor-maskepp
http://lukreciakencei.hu/recept/testapolas/dezodorok/egyszeru-dezodor
Lehet variálni is őket, ill. sok ilyen receptet találsz a Lukrécián. (Ilyesmi deot nyugodtan csinálj az oldalról, de legyenek fenntartásaid azért, mert sok recept van, ami nem állja meg a helyét.)
Köszi a tippet! Már én is gondoltam rá, hogy meg lehetne csinálni itthon is. Már tettem is félre üres tégelyeket 🙂
Pont most láttam az Oliviánál az új termékek között az illatmentes dezodort. Gondolom sokan jelezhették a kipirosodást.
Mindenesetre én megpróbálom itthon elkészíteni a magam illatmentes változatát.
Ez biztosan menni fog, egyszerű megcsinálni. 🙂 Úgy kell, mintha gőz fölött olvasztanál csokit, amibe belekeversz ezt-azt, aztán hagyod visszaszilárdulni egy formában! 🙂
Jó, hogy írtál a témáról szerintem is kell foglalkozni vele. Én ugyan nem tudok felmutatni kutatásokon alapuló tényeket, de az igaz, hogy anyukámat 2x is műtötték mellrákkal. A második műtét után felhívta a sebész anyu figyelmét arra, hogy kerülje az alusós deókat (a 90-es évek óta mióta a férfiak is nagyobb gondot fordítottak a higéniára és ügyeltek arra, hogy ne legyenek izzadt, büdösek, azóta folyamatosan emelkedett a férfi mellrákos eseteinek a száma, azóta közel azonos arányban műt férfiakat és nőket). Ez nem hivatalos kutatási eredmény csak egy sebész tapasztalata az utóbbi évtizedekből.
Nem állítom egy pillanatig sem, hogy aki ilyen terméjeket használ az a “saját sírját ássa”, de mi azért a hajlam miatt is inkább elkerüljük ezeket a termékeket.
Én se használnék alusat, hogy ha a családunkban mellrák lett volna. Azért ez egy óvatos állásfoglalás volt a részemről, remélem, azt éreztétek!
Nekem viszont az összes hónaljban lévő nyirokom begyulladt eddig az összes natúrdeótól, még a házi készítésű natúr deóimtól is, szóval az nálam ki van lőve. Mondjuk ezért sem használok deozodort ősztől-tavaszig, csak hintőport.
Persze éreztem az óvatosságot 🙂
Ha nem lenne hajlam én sem biztos, hogy váltottam volna (amíg az ember nem érzi a saját bőrén az esetleges következményeket, addig nem veszi olyan komolyan, máskülönben minden miatt hipohonderek lehetnék, mert valakinek a valakijével egyszer ez meg az történt).
Azt meg lehet kérdezni, hogy te milyet használsz konkrétan? Vagy melyik az, amit ajánlasz, mert nincs benne d.alkohol, vagy illatanyag? 🙂
Nekem még van egy illatmentes alus Rexonám, de azt nem veszem újra, mert állatkísérletes termék. Én évente kb. egy deot használok el, maximum. 😀 Most próbáltam keresgélni a KM-en, de egyenlőre nem találtam olyat, amiben sem illat, sem. denat. alkohol nincs, és állatokon sem tesztelnek, de majd még keresgélek! 🙂
Igen, nekem is ez a problémám, reméltem, hogy neked van valami tuti tipped 😀 Mindenesetre ha találnék, akkor majd megírom 😉
Kiegészítettem a cikket, mert egyet találtam, cikk végén látod! 🙂
Sziaa!
Nagyon örülök ennek a cikknek, mert éppen a minap gondolkodtam el, hogy talán dezodort kellene váltanom, de nem tudom, megérné-e, mert van egy problémám:
Nagyon izzadós vagyok, gondolom, ha majd helyrerázódik a hormonrendszerem, akkor javulni fog ez is, de azért persze elég zavaró, hogy eltelik egy-két óra és nem merem felemelni a karom, mert tudom, hogy izzadságfoltos a pólóm. És ha véletlenül egy rosszabb anyagú felsőt veszek fel, akkor meg aztán nap végére a saját szagomat sem tudom elviselni, mert elég érzékeny vagyok az ilyenekre. Rengetegféle dezodort kipróbáltam, de azt tapasztaltam, hogy néhány hét használat után mindnek eltűnik a hatása. Zselés Lady Speed Stick, Fa golyósai, Secret Key krémes állagúi, sőt, még a házi szódabikarbónás dezodorral is így jártam. Max. egy hónapig jó volt a legtöbb, tényleg meggátolták az izzadást, vagy nagy mértékben csökkentették, aztán egyszer csak egyik napról a másikra egyre jobban izzadtam. És ez így megy, akármilyen terméket veszek, és egyszerűen nem tudok rájönni, mitől. Lehetséges, hogy hozzászokott a bőröm, vagy ilyesmi?
Nincs valakinek ötlete, hogy mitől lehet ez? Tapasztalt valaki hasonlót?
Ezek szerint nincs rendben a hormonrendszered? Mert ameddig nincs, nem is fogsz olyan deot találni, amelyik képes egy ilyen nagymértékű izzadást hosszú-távon megakadályozni. Legalábbis én nem nagyon hiszem. 🙁 Hozzászokni max. egy hatóanyaghoz tud a bőröd szerintem, és ezekben ugyanaz a hatóanyag, az alusó…
Elsősorban belülről kellene rendbe tetetni magadat.
Azért gondolom, hogy a hormonjaim miatt lehet, mivel a bőröm egyértelműen amiatt csúnya (habár az utóbbi időben a rengeteg B-vitaminnal, ami a hajvitaminomban van, meg a Balea-s arclemosómmal valamelyest sikerült javítani rajta). Gondolkoztam, hogy íratok ki fogamzásgátlót, de kissé félek a sok mellékhatástól, szóval még nem tudom. Más módot meg nemigen látok rá, amivel helyrehozhatnám. :/
Nem teljesen értelek. Ne mondd már meg, hogy a doki mit csináljon, pl. írjon neked fogamzásgátlót. Talán inkább menj el előbb dokihoz, és nézesd meg magadat, hogy mi bajod van. Aztán hadd tudja a doki, mire van szükséged. HA a bőröd csúnya lett, és izzadsz, akkor valami biztosan nem okés a szervezetedben. Az meg, hogy Te nem látsz rá más módot, mint a fogamzásgátló, kissé -öööö- furcsa nekem, finoman fogalmazva, hiszen nem vagy orvos. Menj el a háziorvosodhoz, írasd ki magadadt nagy laborra, aztán azzal irány a nőgyógyász, endokrinológus és bárki, aki rájön, hogy ez mitől van. Az biztosan nem megoldás, hogy Te megmondod egy dokinak, hogy írjon fel fogamzásgátlót úgy, hogy Te gondolsz valamit… Ne haragudj, hogy ezt írom, de szerintem ez felelőtlenség.
Lehet, hogy félreérthetően fogalmaztam. Az, hogy “íratok ki fogamzásgátlót” nem azt jelenti, hogy nem vizsgáltatom meg magam. Nekem ez annyira alapvető, hogy először megnézetem, mi a baj.
Egyelőre azért fordultam hozzád, mivel tudom, mennyire szép a bőröd és értesz is valamit a bőrápoláshoz, nemcsak úgy a levegőbe beszélsz.
Örülök, hogy félreértettelek! 🙂 Köszi a bizalmat, csak amikor jó eséllyel belső oka van, akkor inkább az orvos, mint én. 🙂
Amúgy sajnos a bőröm még mindig nem tökéletes, foltos, és mindig van rajtam 1-2 ragya, de mondjuk azt, hogy óriási a javulás, és akkor örül mindenki. 😀
De vártam a termékajánlót a végén, erre nincs 🙁
Nekem is van Rexonám, de még a régi, állítólag az új nem olyan jó a KM szerint, ha elfogy, nem tudom, mit fogok venni. Remélem, addigra te is találsz megoldást és megosztod velünk!
Az alumentes deóktól oroszlánszagom van, soha többet. Ha persze a mellrák előfordult volna a családban, akkor tovább kísérleteznék, de még a semmi is jobb, mint az alumentes deo. Amit persze egyes cégek a “most méregtelenedik a szervezeted 2 hétig” szöveggel adnak el. Kétszer is belefutottam ilyenbe, nemcsak a szappangyártóra igaz ez a duma.
Kedves Roseblood, én szedtem kimondottan pattanásos bőrre való Diane 35-öt, mert két legyet ütöttem vele egycsapásra, gondoltam, kell a fogamzásgátló és a bőröm is szép lesz. Hát terhes nem lettem tőle, de a bőrömön nem javított. Először ki kellene vizsgálni, mitől van a bőrprobléma, mert nem biztos, hogy egy fogamzásgátló megoldja a problémát. Viszont a mellékhatások sokszor meg meredekebbek, mint a pattanás.
A rossz anyagú felsőktől tényleg lehet izzadni, ill. én az idegességtől is szoktam. Ha otthon, a nyugalomban és egy kényelmes pamutpólóban is izzadsz, akkor baj van, bár a KM-sok ezt ajánlják még:
http://kremmania.hu/kremek/naturland-solutio-antisudorica-fono-vii
Azért nincs termékajánló, mert kb. mindegyikben ugyanaz van. A natúr deókba leginkább zink-oxid vagy ez a zinc riciolenate kerül, esetleg némelyikbe szódabikarbóna és/vagy kukoricakeményítő. A nem natúrokban meg alumíniumsó van kivétel nélkül. Így szerintem ki kell tapasztalni, hogy kinek mi a jó, mert itt az INCI-vel nem sokra mész. Csak annyit érdemes dezodoroknál inci-ben nézni, hogy a lehető legkevesebb irritáló anyag legyen benne. Denat. alkohol semmiképp se, de ha valaki deoból mindenképpen illatosat akar, és nem bántja, az nem tragikus, mert csak kis felületen használjuk. Szóval óvakodnék a termékajánlótól, mert a natúrokat én utálom, mert mint írtam, bedurranak tőlük a nyirokcsomók a hónom alatt. De ettől még nem írhatom, hogy rossz. A párom imádja a Sebamed alumentes deoját, szerinte neki jobb, mint az alus. Nekem meg jött a szokásos nyirokcsomó dagadás tőle. Amúgy meg nem vagyok izzadós egyáltalán, szóval ha nekem beválik, egyáltalán nem biztos, hogy egy izzadósnak is elég. Szóval INCI alapján deot ajánlani sokkal nehezebb. Pl. a sminkcuccoknál is ez van, hogy a high endben és a drogériásban is kb. ugyanazok az összetevők vannak, a high end mégis sokkal tovább bírja, tartósabb, pigmentáltabb stb. Szóval itt is csak egyetlen apró szempont az inci sajnos, túl messzire nem megyünk vele. Én szívem szerint hintőport ajánlanék, mert az nekem nagyon bevált, de valszeg nem lesz sok mindenkinek jó. 😀 De azért a cikket ezekkel kiegészítem, mert érhető, hogy szerettél volna ajánlót. 🙂
Köszi a választ, meg is nézem az INCI-ket 🙂 Nekem nem kell, hogy illata legyen, de a krémes illatokat szeretem.
A Niveától volt valami fájdalmas csomó a hónaljamban, de sok-sok év után, úgyhogy azt már nem veszek. Meg ezekkel is úgy vagyok, mint a samponokkal, egy ideig jó, aztán válthatok 🙁 Vagy kivonják a forgalomból, vagy megújítják…
Na kiegészítettem a cikket, nézd meg! 🙂
Köszi 🙂
Én már lassan két éve házi készítésű dezodorokat használok, nekem nagyon beváltak. Meskán rendelem, cink-oxidos, natúr termék. Itthon én is készítettem szódabikarbónásat, de az nem volt olyan hatékony, mint a rendelt termék.
Pedig a meskán eladottakat is otthon készítik. 🙂
Elárulod, hogy hintőporból melyiket használod? Abból is annyi van, mint égen a csillag. Rengeteg parfümös belőle.
Babydream-eset, de sajna az is illatos… Kb. egy éve vettem már, akkor még ez nem volt nálam sem szempont.
Köszi! Maga a hintőporozás ötlete tetszik. Nem is tudom, miért nem jutott eddig eszembe. Párom egyszer ezt kapta a bőrgyógyásztól: http://kremmania.hu/kremek/naturland-sparsorium-hexachloropheni-fono-vii
Lehet kipróbálom én is. 🙂
Egyébként eddig a bioderma alusa illetve a rexona maximum protection-je vált be eddig a legjobban, de én is úgy járok mindig, mint az egyik fenti kommentelő, hogy időről-időre váltanom kell, mert vagy változtatnak valamit az összetevőn, vagy én leszek “immunis” a termékre és büdösebb leszek az adott deó használata mellett, mint nélküle, pedig nekem nincs hormonproblémám.
Ez egy antiszeptikus és antimikotikus hintőport, nem csak simán felszívja a nedvességet. Hát szerintem ha nincs gond, nem kell ilyet használni, mert ez inkább már a gyógyszer kategóriát súrolja.
Amit még a környezetemben észrevettem, hogy viszik magukkal a deót, mint én a púdert, és többször újrakenik magukat. Meg éjjelre is. Minek? Éjjelre?? Mikor reggel úgyis a többség mosdik és deózik megint.
Na igen, szerintem ez totál nem normális dolog… :S
Én a The Body shop Aloes deoját használom most. Ez alus, de nincs benne se illatanyag se denat alkohol. Nekem is nagyon nehéz deot találnom, mert általában irritációt okoznak, csíp és fáj. Az elmúlt években nem nagyon néztem ezeknek az INCI-jét, szóval vszínű az illatanyag miatt vagy pedig az alkohol miatt. De ezzel most nincs ilyen gondom és őszintén szólva nem is zavar hogy nem illatos.
Szia Ildi, te talalkoztal mar illatmentes hintoporral? Olyannal, amit akar kisgyereknel is lehet hasznalni?
Koszi
Gyógyszertárban akad, gyógyszertári kivitelben, talán simán talcum a neve?
Sziasztok, en olyat is olvastam, hogy a taplalekkal sokkal tobb aluminiumot viszunk be. Elvileg egy deoval csak toredeket. Ha viszont frissen borotvalt honaljat deozunk, azzal jelentosen megemelkedik a felszivodo aluminium mennyisege, ezert az tilos. Eddig en is alusat hasznaltam, a tobbi mellett engem is megcsap az izzadsagszag mar nehany ora utan. De a hozzaszokas ismeros. Sokaig Dove-ot hasznaltam, majd amikor vettem egy Garnier-t, azt hittem, megtalaltam az igazit. De ket het utan kiabrandultam belole, ugyanolyan volt mint barmelyik. Most alumenteseket probalok, hatha van koztuk megfelelo. Megiscsak minden nyolcadik nonek mellrakja lesz…
Ildi, nem tudod veletlenul, hogy a deo melyik komponense teszi tonkre a ferfi ingeket?
Nem tudom.