Barion Pixel

Már nagyon benne vagyunk a nyárban, tutira kicsit megcsúsztam ezzel a bejegyzéssel, de azért még biztosan mentek idén strandra, és jobb későn, mint soha. Bár nem vagyok egy nagy vízi pocok, és már a napra sem fekszem ki, van a vízpartnak egy olyan szuper feelingje, ami miatt így is nagyon szívesen megyek a strandra. 🙂

Ha belegondolok, 2 éve még olyan botor voltam, hogy simán kifeküdtem a tűző napra, hogy „szép” barna legyek, mert az milyen már, hogy hófehéren jövök haza a tengerparti nyaralásról? 😀 Persze ezt nem magam miatt tettem, hanem azért, hogy ne kelljen hallgatnom, hogy „mi van, rád nem süt a nap délen?”, vagy „megharapott egy vámpír?”, és „ágy alatt napoztál?” szövegeket, vagyis hogy megfeleljek a társadalmi normáknak. (Hozzátenném, hogy még így is cikiztek, mert olyan igazán csokibarna soha életemben nem voltam…) Ez egy óriási ostobaság, és remélem, hogy mostanra Ti is abbahagytátok. A barnaság már a bőrkárosodás jele. Sajnos aki napozik, sokkal-sokkal nagyobb esélye van a bőrrákra, és az öregedésért is 80%-ban a nap felelős. De ha napozol, sokkal nagyobb eséllyel számolhatsz a ráncok mellett a tág pórusok problémájával, és ha könnyen barnulsz, jó eséllyel szerzel majd májfoltokat is, ha pedig pattis vagy, majd szépen bepigmentálódnak a pattifoltjaid, és még hónapokig nézegetheted őket. Szóval a napozásnak annyi hátránya van, hogy nincs értelme. Ha mindenképp barna akarsz lenni, önbarnítózz. Na de térjünk vissza a stradondolásra!


Mit vigyél magaddal a strandra?

Minimum 2 fürdőruhát

Sokan nem is gondolnak arra, hogy mennyire nem jó az alsófertályunk, hogy egy nedves bugyiban hagyjuk órákra. Az ilyen nedves közeg kitűnő táptalaja a gombáknak, szóval fürdés után ne legyetek restek odalent megtörölni magatok szárazra, és felvenni egy száraz fürdőruhát. A másik fürdőruhát addig ki lehet tenni a napra, ami megszárad, mire a legközelebbi fürdőzésből kijöttök, vagy ha nem száradna meg, akkor fürdés előtt ismét gyors átöltözés, és a vizes bikiniben menjetek a vízbe, hogy legyen száraz fürdés utánra.

Ugyanígy jó ötlet egy törölközni való törölközőt vinni, amivel a nagyja vizet letörlitek magatokról, és egy másik strandtörölközőt, amin aztán lehet héderezni. De szintén nem túl jó ötlet egy vizes törölközőn feküdni, amin ugye ha rajta fekszel, még megszáradni se nagyon tud.

Ha tengerparton strandoltok, mindig zuhanyozzatok le fürdés után, ugyanis ha rászárad a só a bőrödre, az rettenetesen kiszárítja. Nem véletlen, hogy a tengerparti strandokon mindenhol van nyilvános zuhany.

[fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”]

furdoruha

Nude elegáns  bikini és dögös trikini a parton való fetrengéshez, vagy wellnessbe, és egy szolid matrózos egyberészes, ez a legjobb úszni

furdoruha2

A kedvenc halálfejes strandkendőm, egy klasszikus nyakbaakasztós, és egy nagyon praktikus, stramm és kényelmes bikini, ami a cicisek álma 😀

Kalap, ing, strandruha

A fényvédelem nagyon fontos, és igen, ezzel véded magadat a legjobban! Ha nagyon fehér vagy, vagy pláne, ha leégtél, még a vízbe is menj inkább egy hosszú ujjú ingben. A kalap megvéd a napszúrástól, a hosszú-ujjú ing, vagy strandruha pedig leegyszerűsíti az életedet, ugyanis nem kell folyamatosan újra is újra kenned magadat naptejjel, és azon aggódni, hol hagytál ki egy kis részt, ami majd jól leég/lebarnul. Egy nagy strandkendő is jó, nem csak szégyenlős, hanem bőrükre vigyázó lányoknak is. Különösen ledöbbenek, amikor kisgyerekek rohangálnak pucéran a parton, és még egy kis sapka sincs rajtuk. Nem, nem azért, mert prűd vagyok, hanem azért, mert napszúrást kapnak, és leégnek így könnyedén. Minden felnőtt azt tesz magával, amit akar, de a gyerekekre vigyázzanak!
Szintén nem jó ötlet egy szál bikiniben strandröpizni, meg tollasozni, vegyetek fel baseball sapit és valami strandruhát hozzá.
Strandpapucs is elkél, és minél többet hordjátok, a mosdókba pedig be ne menjetek anélkül, mert lábgombát is könnyen el lehet kapni sajnos. Ha pedig mentek a mosdóba, mindig legyen nálatok WC-papír vagy papírzsebkendő, és kézfertőtlenítő, mert sokszor nincs szappan. (És ne pisiljetek a vízbe, mert a nágák -kígyószerű szörnyek- megérzik a pisiszagot, és annak nincs jó vége. 😉 )

[/fusion_builder_column][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”]

strandruha

Kedvenc napvédő felszerelésem: klasszikus feltűrhető ujjú fehér ing, és egy színes virágos hosszított fazonú selyemblús. Hivatalosan nem strandruhák, de én annak használom őket. 🙂 (A színes Mango-s, és 200 (!) Ft-ért túrtam, szóval irány a turkáló :))

[/fusion_builder_column][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”]

kalapok

Imádom a kalapokat, ez nem is az összes 😀

Naptej és fényvédős ajakír

Ez megint csak alap! Amire figyeljetek, hogy mindenképpen olyan naptejet válasszatok,  amiben nem hemzseg az irritáló anyagoktól,  és nincs benne denat. alkohol sem, ami a drogériás naptejekről nem mondható el. Ha még nincs fényvédőd, akkor a legjobb fényvédőket, amiket én válogattam össze, itt találod>>

  • Ha nem érzékeny, nem allergiás a bőröd, és nem is gyerekekre akarod a naptejet, fürdőzéshez jó ötlet vízálló kémiai fényvédőt választani, ugyanis ez egy kémiai reakció által véd, vízben 40 percig.
  • A kémiai fényvédőket negyed órával a napra menetel előtt kell magadra kenni, ugyanis ennyi idő kell neki, hogy kifejtse a hatást! Hozzátenném, hogy főként a déli órákban negyed óra alatt egy fehérbőrű le is ég, szóval ezt vegyétek komolyan!
  • Mindig kenjétek be a fületeket, a tetejét is, szörnyű látvány egy hólyagos fül, és a kézfejetekről na meg a lábfejetekről se feledkezzetek meg!
  • Fürdőzés és száradás után célszerű újrakenni, de ennyi idő alatt el is szokott telni az a 40 perc. Ha nem fürdőzöl, akkor is minimum 2 óránként kend újra a naptejet. Ne spórolj vele, ha vékonyan kened, nem tud megvédeni! Részletek itt>>
  • Érzékeny bőrre és babáknak, gyerekeknek fizikai fényvédő ajánlott.
  • Egy új kutatás szerint, ha 20 éves kor előtt 5 komolyabb leégésed volt, akkor felnőtt korodban 80%-kal nagyobb az esélyed melanoma kialakulására! Szóval vigyázzatok a gyerekeitekre (meg persze magatokra), nehogy leégjenek! Borzasztó, mennyi leégett gyereket látni a strandokon, akiknél a szülők csak legyintenek, hogy „majd bebarnul”.
  • Az ajkaknak is kell a fényvédelem, oda viszont nem a legjobb érzés a fényvédőt kenni, ezért jó ötlet egy fényvédős ajakír.
  • Ha az arcotok nagyon érzékeny, pl. rosaceás, vagy más speciális bőrproblémátok van, pl. akné, érdemes külön speciális naptejet használni az arc bőrére.

Víz

Igyatok sok vizet!!! Nagyon sok vizet! Elvileg 25 kilónként van szükségünk naponta 1 liter vízre, tehát egy 50 kilós nőnek 2 liter kell, egy száz kilós embernek meg 4 liter! Ez a mennyiség pedig megnő a melegben. Én 51-52 kiló vagyok, de a nyári melegben megiszom 3 litert minimum. Ez segít, hogy ne kapjatok hőgutát, tudjon hűteni az izzadságotok, és persze fontos azért is, hogy minél később legyetek ráncosak! 🙂 Figyelem! A cukros üdítő nem helyettesíti a vizet! Az alkoholt meg lehetőleg kerüljétek a melegben, elvonja  a vizet a szervezettől, és könnyen fejbe is vág.

Mit NE vigyél a strandra?

Sminkcucc

Légyszi ne használjatok a strandon egy kiló sminkcuccot. Őszintén szólva szerintem nevetséges, amikor egy lány party-sminkben van a strandon… Ha rendesen ápoljátok a bőrötöket, az nem lesz vállalhatatlan alapozó nélkül sem.
Kiló smink + 40 fok = ronda bőr.
Kiló smink + fürdőzés = nyilvános elfolyás…
Kiló smink+ no fürdőzés = minek mentél strandra???

Ha zsíros a bőröd, smink helyett inkább legyen nálad blot-papír, ami szépen felszívja a felesleges faggyút.

Magassarkú

A magassarkú a strandon nagyon balesetveszélyes. Fű, egyenetlen beton, vizes-csúszós terep, még laposban is nagyobb esélyed van a zakózásra, pláne magassarkúban. És jó, ha tudod, hogy Te érzed csak magadat szexinek a strandon magassarkúban, és amúgy az egyenetlen terepen való botladozásodon az egész strand röhög. Ciki…

Nagyon jó és biztonságos strandolást kívánok Nektek! 🙂 Ha van kedvenc nyugis strandotok, adjatok ötleteket, hova menjünk Budapest környékén, vagy a Balaton keleti felén, és írjátok meg, Ti hogyan strandoltok! 🙂 Tényleg, ki ismert fel a legfelső képen? 😀

További szép bőrt,
MsTindigo

 [/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]