A régi olvasóim már tudják, hogy nem vagyok épp oda a szappanokért. Meggyőződésem, hogy a bőrünknek a legjobb az, ha bőrbarát pH-ra beállított, tehát savas kémhatású kozmetikumokat használunk, és kerüljük a lúgos szappanokat. De mostanában folyton lehet hallani, olvasni hajmosó szappanokról. Vajon érdemes egy próbát tenni velük?
Van-e különbség a hajmosó szappan és egy „sima” szappan között?
Minimális, ehhez elég csupán megnézned az INCI-ket. Igaz, hogy ma már találsz arcmosó szappant, hajmosó szappant, szappant száraz bőrre meg zsíros bőrre, de nincs lényegi különbség köztük. Valamennyinek lúgos a kémhatása (kivéve egy-két spéci orvosi szappant), és valamennyi szappan szárít, miután leoldja a zsírt a bőrről. Persze azt nem mondom, hogy nincs semmi különbség szappan és szappan között, hiszen pl. más elszappanosított olajokból áll, vagy egyikbe ilyen illót, a másikba meg amolyat tesznek, de ez lényegi különbséget nem okoz. Épp ezért sok értelme nincs (drágábban) hajmosó szappant venned.
Jó ötlet-e szappannal hajat mosni?
A legtöbb sampon tartalmaz valamilyen kondicionáló anyagot, ellentétben a szappanokkal. Erre azért van szükség, hogy a hajad ne gubancolódjon úgy össze, ne károsodjon és törjön annyira. De ha használsz utána valamilyen kondicionálót, balzsamot, akkor ez még a kisebbik gond. A nagyobbik az, hogy kemény víz van nálad, és rendszeresen szappant használsz, akkor sajnos a hajadban marad némi habszerű lerakódás. Ugyanezt lehet látni a kádon is, amikor egy ilyen koszos-habos gyűrű lesz a kád alján körbe, amit „élmény” takarítani is. Ezt az okozza, hogy az ásványi ionok a kemény vízben kiszorítják a nátrium-ionokat a szappanból, amiből pedig ez az oldhatatlan trutyi keletkezik. Azt pedig már nem nehéz kikövetkeztetni, hogy ha a kádból nem lehet kiöblíteni, csak kisikálni, akkor a hajadból sem.
A másik probléma pedig az, hogy a lúgos pH nem tesz jót a bőrnek, ezt már itt kifejtettem bővebben is. Sokkal nagyobb a hajlam mindenféle bőrbetegségre, hogy ha a bőr savköpenyének pH-ja lúgos irányba tolódik el, ill. fordítva is igaz: a bőrbetegségeknél, pl. ekcéma, akné, a bőr savköpenye lúgosabb mint a normál 5-5,5. Ilyenkor nyilván nem segítünk a bőrünknek egy jó kis lúgos szappannal.
Ha alkalmanként, egyszer-egyszer hajat mosol szappannal, nyilván nem kell szörnyű következményekkel számolnod. Ha napi szinten használod balzsam nélkül, valószínűleg hamar észrevehetőek lesznek a negatív következmények úgy is. (Ha valaki erre esküszik, akkor hajrá, ez itt nem hittérítő oldal. 😉 )
Mi a helyzet az almaecetes öblítéssel?
A szappankészítők jellemzően almaecetes öblítést javasolnak. Erre nyilvánvalóan szükség is van, hiszen a szappan nagyon lúgos, ezért jó ötlet a pH-t valamivel visszatolni savas irányba. Azért is jó, mert segít valamennyire eltávolítani a már említett ásványi lerakódást. Viszont semmi ápoló összetevő nincsen benne, szóval egy jó hajbalzsam egyértelműen jobb választás.
Saját tapasztalatom
A hajam sokkal kezelhetetlenebb, gubancosabb lett, és még a rövidsége ellenére is alig tudtam kifésülni. A fejbőröm egy idő után viszketett. Többféle szappant is próbáltam, utána almaecetes öblítéssel, egyforma eredménnyel, így anno tudományos kutatások nélkül is visszaálltam a sampon+balzsam kombinációra.
Ha valaki mindenképpen szappannal akar hajat mosni, akkor utána mindenképpen érdemes hajbalzsamot használni, ami kondicionálja a hajat és visszaállítja a pH-t.
Ti próbáltatok már szappannal hajat mosni? És az ecetes öblítést? Milyen tapasztalataitok vannak?
További szép bőrt!
MsTindigo, a igazi szépségek tanácsadója
(Apropó, ha visszatalálnának a véres-szájú szappanimádó hittérítők, egyetlen gombnyomással fogom törölni a kommenteket. Természetesen minden jó stílusban írt kommentnek örülök, nyugodtan megírhatod, ha Neked mégis ez vált be legjobban, de a hittérítést hagyjuk meg más oldalaknak.)
Forrás: http://thebeautybrains.com/2014/04/10/is-bar-soap-bad-for-hair/
Eszembe nem jutna a szuperszáraz, festett hajamat szappannal még tovább szárítani. Emlékszem még, mit tett a zsíros bőrömmel. Meg ecetes öblítés…festett hajra nem mertem még, ebben nagyon hagyományos elveket vallok, dögivel teszem a hajamra a balzsamot, olajat és hidratálót még külön, hogy ne úgy nézzek ki, mint aki a 220-ba nyúlt. És vasalom is.
Anyáink mosták szappannal a hajukat, meg kútvízzel, de nemám heti kétszer, hanem ritkábban, és a sparhelt mellett szárították vagy sehogy. Na, úgy biztos nem volt káros.
Maradjunk annyiban, hogy nem tudjuk, hogy nézett ki a haja a nagyanyáinknak. 😀 Az én nagyanyám már régesrég sampont, balzsamot használ. 😀
A fentieket anyám mesélte, de neki normál haja van, és hosszú is volt. Nagyanyáimról nem tudok nyilatkozni, mert csak rövid, ősz, dauerolt hajuk volt, de már mint halott 20 éve. Meg úgyis kendőt kötöttek, ha kiléptek a házból.
Azért más világ van, több a szennyeződés mindenhol.
Igen, meg nagyon sok nő festeti, vasalja a haját, hajszárítót meg már mindenki használ…
Én az ecetes öblítést leváltottam citromlevesre, mert a párom érezte rajtam a szagát. Balzsamot használok, ezért mikor végzek, könnyen fésülhező, fényes,puha, minden oké vele. 😉 Szappant meg tudod a szírt hasznàlom, alacsony lúgtartalommal….de majd megmutatom s hajam ha talcsizunk!!! 😉 Hja a víz kemènysège… Na azt nem tudom milyen.
Igen, de te a hajbalzsammal megadod az ápolást a hajadnak, szóval innentől kezdve nem vagy hiteles samponszappan használó nekem. 😀 Bocs. 😛 Kíváncsi lennék, létezik-e olyan nő a földön, akinek szép tőle a haja balzsam nélkül is.
Volt hogy egy két hétig nem használtam balzsamot, és nem száradt ki a hajam, egy baj volt ezzel, tartása lett 🙂 méghozzá olyan amilyet én nem szeretnék. Nem olyan selymes szélben lobogó mint a balzsamtól, hanem mintha ráfújtam volna egy adag hajlakkot, na és az nekem már nem tetszett….így visszatértem. DE nem szárított nélküle a szappan, nálunk a víz sem kemény, és havonta kéthavonta én befestem tudod hennával, ami szintén nagyon ápoló.
Amúgy most voltunk egy több napos bringatúrán ahol rájöttem, nem mindig tudom minden másnap megmosni a hajam, és a balzsamtól szerintem, nagyon könnyen bezsírosodik a hajam.
Ezért most azon gondolkozom hogyan tolhatnám ki legalább 3 napra a hajmosást főleg az ilyen túrák miatt. Lehet visszatérek valamilyen samponra, és akkor hátha nem kéne balzsamot használom. Mert a szappanhoz ugye muszáj. Egy megfelelő csak-samponos hajmosás hátha elég lenne, szerintem túlápolom a balzsammal, annyira nem lehet zsíros alapjáraton, hogy minden másnap kelljen mosnom.
Szerinted Ildi? 🙂
Valószínűleg a kondicionáló segítette kiszedni az ásványi maradványokat. Amúgy nekem is ilyen “tartása” lett a hajamnak a szappantól.
Én 3 naponta mosok most már hajat, de hogy melyik samponnal lesz ez a legjobb, azt nem tudom… Nekem ugye a FIN teafása vált be, de hogy ez másnak mennyire jó, sajnos nehéz megjósolni. Amúgy az elején szívás, amíg beáll rá a hajad, aztán meg is szokja. Egy napot meg ki lehet tolni szárazsamponnal. Wishes írt nemrég egy tök jó cikket jó termékekkel: http://blog.kremmania.hu/2014/04/szarazsampon-vagy-hajmosas.html Arra figyelj, hogy kifejezetten barna hajra valót vegyél, mert alapból ezek ilyen babahintőpor-szerű cuccok, és sötét hajban látszanak. De van sötét hajra való színezett verziója. Remélem, ez segít, még ha konkrét csodaszert nem is tudok mondani. 🙂
Köszi Ildi, a száraz sampon szőkéknek való. 😉 van itthon, dehát borzasztó ahogy a majdnem fekete hajam kinéz tőle, még kevéstől is.
Hogy létezik-e barna hajra való, azt nem tudtam, de utánanézek, köszike. 😉
Igazából nem vonz a használata, inkább akkor már valami jó sampon ami után nem kell balzsam….mert szerintem nekem az a sok már. Lehet hogy tök normál a hajam amúgy én meg túlápolom…..nem tudom.
De ehhez tényleg le kell mondanom a szappanról ha ezt szeretném.
Ez csak mostanában kérdés, tavasztól őszig amikor sokat túrázunk ottalvással.
Létezik színezett. Pl. ez, de több is van: http://kremmania.hu/kremek/lee-stafford-szinkiemelo-szarazsampon-spray-sotetbarna-hajra
Én használtam, és egy napot ki lehet vele tolni, ami életmentő, ameddig megszokja a hajad azt, hogy csak 3 naponta mosod. Legalábbis nálam ez nem úgy ment, hogy váltottam sampont és hoppá, máris 3 napot kibírt a hajam, hanem egy idő után megszokta a 3 naponta történő hajmosást és vállalható lett 3 napig szárazsampon nélkül is. 🙂
Hja hogy megszokja!!! 🙂 Na okés, hallgatok Rád (mint mindig) …kipróbálom ezt a rutinkát. 😉 Puuszi érte!
Hát legalábbis nálam. 😀 Meg ha jól eltalálod a sampont is. 😀 Garanciát azért nem vállalok erre a módszerre, de már másnak is bevált. Egy hónapig érdemes kísérletezni ezen, aztán ha nem lesz jobb, más sampont próbálni, ilyesmi. Na meg inkább szilikonmentes sampont és balzsamot válassz, mert a szilikontól is gyorsabban zsírosodhat a haj, azt én inkább száraz hajúaknak szoktam ajánlani.
Mi ez a sampon amit te használsz? Nincs fent a KM-en . 🙁 Vagy csak én vagyok béna hogy nem találom?
Ezt használom: http://kremmania.hu/kremek/faith-in-nature-teafa-sampon
Vagy a rozmaringosát: http://kremmania.hu/kremek/faith-in-nature-rozmaring-sampon
Azért a samponoknál érdemes a véleményeket is bogarászni, hogy zsíros hajúaknak hogy vált be.
Ó Ildi az nálam alap hogy szilikont nem kenek a hajamra. 🙂 Semmi műanyagot. Én azt szeretném hogy nekem úgy csillogjon és legyen puha a hajam ahogy a természet megalkotta nekem és a sok jó dologgal táplálom. 😉 Idáig szerencsére már lassan egy éve ez működik.
Megnézem…köszi!
Igazából én ebből is illatmenteset vennék, meg olyat, ami denat. alkohol és SLES mentes, de ilyet meg még nem találtam… Néha picit viszket a fejbőröm, de azért ezekkel a FIN samponokkal még mindig jobb a helyzet, mint a régi “sima” samponokkal. Most keresgélek éppen, hogy ha elfogy ez, mit próbáljak ki, mert a viszkető fejbőr azért azt jelenti, hgoy valami irritál. De legalább nem csutak zsír a hajam. Szerintem megtalálni a tökéletes sampont legalább olyan nehéz, mint megtalálni a tökéletes alapozót… :S
Nem tudom…most ahogy olvasgatok kezd elmenni a kedvem tőle. 🙁
Nekem a samponozás legvégén már a balea ultra sensitive med-től (vagy mi) is viszketett a fejem, az SLS-re én inkább nem térek vissza. :-/
Lehet nézek másik balzsamot…..vagy/meg azt a száraz sampont amit ajánlottál.
Mióta szappannal mosok hajat semmi bajom, régen én még a legbjobb samponoktól is korpásodtam…..ettől a sensitive-től is. A FIN-t meg sokan szidják, és olvasom hogy sokakat szárít brutál módon,m pedig nekem nem zsíros a hajam.
A balzsamcserével kezdem, mert szerintem az a ludas.
Az SLES-től nekem is mindig viszetett végül a fejem… Ha nem zsíros a hajad, miért mosod kétnaponta? De persze, ezt csináld érzésből, nehéz megmondani a samponoknál, hogy kinek mi fog beválni. 🙂
Hát Ildi ez egy ördögi kör. 🙂
Azért mosom kétnaponta mert (szerintem) a balzsamtól zsírosodik. Alapból normál a hajam…de a szappan miatt kell a balzsam.
A balea koffeinesét használom, ami a KM szerint minden hajtípusra van, de meg fogok próbálni egy olyan balzsamot ami normál hajra való. Hátha. 🙂 Max ilyen SOS helyzetekben használom azt a barna hajra való száraz sampont. 😉
(Nekem sajnos nem csak az SLS-től, hanem minden ilyen habképző izétől viszket már a fejem. Ha a sötét hajam alatti fejbőr meg elkezd korpásodni, na akkor itt a vég!! 😀 Nézd meg…bőrprobléma megoldva – kopp kopp kopp – jöhet a hajprobléma. Sosem pihenek.)
Nekem is szokott viszketni kicsit a fejbőröm, most kénes sampont akarok venni. Olyan, mint a gyógyszertári mosakodókrém, csak hajra való. Elvileg az is száríthat, de a fejbőr problémákra a kén nagyon jó, és az én hajam igen furcsa jószág, még a szőkítés ellenére is zsíros. 😀 És nem, nekem sem jó semmi. 😀
🙂 Hát igen, semmi sem tökéletes.
De törekszünk!! 😉
Na, végre! Hála neked, választ kaptam, hogy miért nem sikerült a samponszappanos hajmosásom. 🙂 Kemény víz! Képtelen voltam kiöblíteni a hajamból, akárhogy is próbálkoztam. Vagy két kádnyi forróvizet vizet elpocsoltam, egy liter ecettel egyetemben, mégse ment (a hajam egyébként csípőig ér és extra dús, ez is nehezítő tényező). Szerencsére “csak” két alkalommal próbálkoztam az ajándékba kapott sörös-agyagos-blablabla szappannal, utána feladtam. A cikked alapján nem is baj. 🙂
Az almaecetes öblítést egyébként önmagában kedvelem. Ha azt alkalmazom a hajmosás utolsó lépéseként, érezhetően kevésbé viszket a fejbőröm.
Én is kipróbáltam ezt a förmedvényt, ezzel mindent el is árultam. Az én hajam kb SOHA nem gubancolódik, vizesen is simán fésülhetem, de azzal..brutális volt, nem lehetett kimosni, mindig át kellett mosni samponnal, aztán annyira száraz lett h csomó balzsam kellett rá. Ezt a kemény víz dolgot eddig nem raktam össze, de nálunk nagyon kemény a víz, szóval akkor ez azért lehetett. Az ecetes öblítés még ok, azt néha most is bevetem, de én is szeretem ha a hajamnak jó balzsam illata van nem pedig ecet, a párom meg pláne. 🙂
Nekem is az volt brutális, hogy nem tudtam kifésülni a kb. 10 centis hajamat… Bár én ugye “rendesen”, csupán almaecetes öblítéssel csináltam. Komolyan elgondolkoztam, hogy hosszú-hajú lányok hogyan képesek utána kifésülni a hajukat balzsam nélkül, anélkül, hogy a felét kitépnék?
Én kb. két hónapja készítem saját magam a szappanokat, így a hajmosó szappant is. Nagyon vékonyszálú, zsíros a hajam. A balzsamoktól még zsírosabb lett, hiába használtam zsíros hajra valót. Diófőzetes samponszappant használok, utána citromleves öblítéssel, amit picit rajta hagyok és tiszta vízzel még egyszer kiöblítem. Ki tudom fésülni a hajam, minden gond nélkül, ami idáig még balzsammal is elég nehézkes volt. Nem használok se balzsamot, se hajhabot. A hajam fényes és csillogó. Nem tudom elképzelni, hogy nektek hogy nem sikerül kifésülni a hajatokat 🙁
Legutóbb a sörös szappant is kipróbáltam és az is nagyon jó, a csalánosom most érik, már alig várom hogy kipróbálhassam.
Én inkább azt nem tudom elképzelni, hogy Neked hogy sikerül. Amúgy én próbáltam házi diófőzetes samponszappant is.
Kimosni se sikerült, nemhogy kifésülni! Megmostam, alaposan öblítettem, nem csak a zuhany alatt, hanem ecetes vizű lavórban áztatva is… megszáradt és akkor láttam, hogy rajta maradt valamilyen fehéres szmötyi (ragadt a fésűre) és teljesen zsíros, kemény tapintása volt a hajamnak. Vissza a fürdőbe, újra megpróbáltam kimosni, nem jött össze, megmostam hát samponnal. Itt nagyon kemény a víz.
Henka, igen, ezen én is csodálkozok, de valszeg a kemény víz lehet az oka.
Én citromleves öblítést használok, szárításkor a fésű úgy csúszik a hajamon mint kés a vajban.
Volt hogy nem hajravaló, de natur szappannal mostam, akkor is ugyanilyen lett az eredmény.
Milyen szappannal mostatok hajat? Boltival?
Én próbáltam régen a mannát, az oliviát, és háziból sokfélét, pl. diófaleveleset. 😀
A Meskáról ajándékoztak meg több eladó, többféle samponszappanjával.
Sziasztok!
Én szappannal mosom a hajam, egy szappanon vagyok túl (kb. másfél hónapja használom), és nagyon szeretem. Csillogó, szép a hajam, és ami nagy dolog: nem kell kétnaponta hajat mosnom, elég háromnaponta 😀 Mondjuk ebben lehet, hogy közrejátszik az is, hogy elkezdtem lakkot használni. Szóval nekem bejött a samponszappan. Ismerős készítette, diólevélfőzet, rizsolaj, kékagyag a fő hozzávalók.
Ja, és nem szoktam öblíteni ecetes cuccokkal sem, nem kéri a hajam 🙂
És nem gubancolódik.
Remélem, hosszabb távon is fog működni 😀
Na, végre a saját gépemről.
Diólevélfőzet: juglontartalmú. Mérgező. Szappan: kerestem, de nem találtam hiteles vizsgálatot arra vonatkozóan, mi történik a juglonnal nátrium-hidroxiddal reagáltatva.
Lehet, azért nem, mert még nem vizsgálták. Csak óvatosan vele, még a növényzet is kipusztul a diófa alatt.
Szerintem csak belsőleg mérgező amúgy, külsőleg nagyon régóta használják. Még nem hallottam arról, hogy valakinek baja lett volna tőle. 🙂 Sok kozmetikum is eléggé mérgező lenne, ha megpróbálnánk megenni.
Külsőleg biztos hogy nem mérgező. 😉
Kedves Yna! Nálunk évek óta van kiskert zöldségekkel a diófa alatt és nagyon jól érzik magukat, szépen teremnek. A diófa levelét pedig hajápoláshoz, gyógynövényként teákhoz használjukhasználjuk is.
Ez igaz. 🙂
Tudsz németül? Találtam egy nagyon érdekes videót.
Sajnos már nem sokat tudok németül. 🙁 Pedig régen nagyon jól beszéltem.
Sziasztok! 🙂
Örülök,hogy rátaláltam erre az oldalra. 🙂 Én pl. 4 éve samponszappant használok (többfélét is készítek), és tény-való, hogy először nekem is nagy csalódást okozott, mert nem tudtam helyesen használni. Az első szappan “elfogyasztása” után profi lettem! 🙂
Valamit nem jól csináltok, ez szerintem teljesen biztos! Biztos hogy átdörgölitek a hajatokat 4x is?? Mert ha 2x dörgölitek át, akkor ne várjatok szép eredményt, ugyanis az csak arra elég, hogy fellazítsa a piszkot a hajon, utána hiába van öblítés, a maszlag rajta marad és összegubancolódik a haj!! 🙂
Már hogy hogy 4-szer? 🙂 Minden szappanozás után öblítés? 🙂
Én csak egyszer csinálom ezt, utána citromleves öblítés, majd balzsam (sajnos ezt muszáj) és ezután vizesen is könnyen fésülhető, a szárítás után fénylő, selymes a hajam.Szerintem a savas öblítést (ecetes vagy citromleves) hagyja el az akinek ragadós marad a haja.
Próbáltam hogy a balzsamot elhagyom, de nekem ilyen vattacukor jellegű hajam van 😀 sajnos balzsam nélkül nem szép az állaga kiengedve.
Nem azzal van a gond, hogy nem szedi le a piszkot, azt leszedi szépen. A gond a lúgos pH-val van, és a szappanból eredő “maszlaggal”, nem a hajban lévő kosszal. A szappan jó zsíroldó, és leszedi a koszt, még a foltot is kiszedi a ruhákból, szóval biztosan megbírkózik némi faggyúval meg porral, ami a hajon van.
Négyszer??? Minek 4-szer hajat mosni? Még hígított samponnal is csak egyszer öblítem át a hajamat, nem szenet lapátolok egész nap (szerintem itt senki), hogy ennyire le kelljen mosni a hajat. Tudom, mindenkinek más válik be, de miért nem elég fellazítani a piszkot és leöblíteni?
Szappannal mosom a hajam és almaecetes vízzel öblítem 🙂 A kádon én is látom a “szép” szappanlerakódásokat…de szerencsére a hajamon ennek semmi nyoma sincs 🙂 Puha, fényes, imádom 🙂 És ezzel a módszerrel csak heti kétszer kell hajat mosnom 🙂 Ha időm, kedvem van, akkor hajmosás előtt szoktam kókuszzsírral is kenni, no akkor már nem mindig ilyen jó a végeredmény…:) De néha azért bepróbálkozom vele, mert arról meg azt olvastam, hogy őszülés ellen kiváló 🙂
Téénlyeg, nem lesz olyan cikk, amiben az őszülés megelőzése, visszafordítása (sajnos már megjelent egy két gaztevő…) a téma? Nagyon örülnék neki! Vagy lehet, hogy már van is, csak eddig nem vettem észre?
Sajnos nincs. 🙁 A tesómnak szóltam, aki biológus, és azt mondta, hogy az őszülés nagyon bonyolult dolog. Egyébként semmiről se tudok, amivel meg lehetne akadályozni az őszülést. Ha nem akarod károsítani a hajadat, akkor a hennás, indigós festést ajánlom. Ez persze csak akkor jó, ha sötét színű a hajad.
A későbbiekre már én is kinéztem magamnak a hennát, de még nem annyira durva a helyzet 🙂 Azt a pár szálat meg ollóval vissza szoktam vágni, így legalább amikor nő, kiéktelenkedik a többi közül, mint egy kis antenna :D:D A hajam egyébként világosbarna, de bízom benne, hogy így is megtalálom majd a megfelelő színt.
Mindenesetre köszönöm, hogy utánaérdeklődtél és ráadásul ilyen gyorsan 😉
Ezt már más is kérdezte, amikor a hajfestékekről írtam, szóval azért tudtam így kapásból. 🙂 Hennával világos hajat nem lehet sajnos festeni, csak rendes festékkel.
🙂 Akkor is köszi 🙂 A hajfestéses cikket láttam, de nem olvastam, mert nálam az nem játszik!
Úgy tudom a hennát lehet valamivel világosítani, de annyira nem néztem még utána. Csak anyát már egy éve kb. átállítottam a hennázásra és onnan rémlik valami. De neki sötét a haja, úgyhogy nem is cifrázza nagyon 🙂
Természetesen biztosan nem lehet, vagy sötétbarna, vagy vörös árnyalatokat lehet csinálni, és attól függ, hogy milyen arányban kevered ki a hennát indigóval.
Beleszólhatok? 🙂 Hátha értelmeset vagy hasznosat írok. 😛
Lehet “természetesen” világosítani a henna festéket, méghozzá a cassia nevű cuccal, amit szőke/natur hennának si szokás nevezni. Én személy szerint még nem próbáltam, mert sötétbarnára festem – hennával – a hajam és én két barna vagy barna és vörös árnyalatokat keverek mindig….de vannak nagy hennás fórumok, ahol biztos tudsz a cassia használatát illetően tanácsot kérni, kérdést feltenni. Azt mondjuk tényleg nem tudom hogy mi történik ha pl barna henna festéket cassia-val keversz, de egy kérdést megér a dolog. 😉
Itt van róla infó amúgy: http://naturszappanok.hu/shop/kasszia
Férfi ismerőseim némelyike használ egy NOGREY nevezetű hajtonikot őszülés ellen. Festéknek mondanám leginkább, de nem úgy fest mint egy festék. Ez egy tonik, és csak rendszeres használattal lehet eredményt elérni, de kicsit visszaállítja az eredeti hajszínt (hogy hogy azt ne kérdezd, nem tudom….), és látom a pasikon hogy tök természetes az egész. 🙂
Itt a KM-en találsz róla véleményeket: http://kremmania.hu/kremek/nogrey-lotion-osz-hajszinezo egy próbát mindenképpen megér…de az INCI-jét még nem elemeztem ki (nem én használom) így nem tudom mi van benne. A hatása az mindenképpen nagyon természetes. 😉
Wow, köszi szépen, nagyon hasznos infók! 🙂
Örülök. 😉
Én is nagyon köszönöm! Reméltem én, hogy tényleg nem ennyire rossz a memóriám 🙂 Bár az is tény, hogy akkor nem magamnak keresgéltem! De a később jól fog jönni dolgokat valahova “hátra” mindig elraktározom magamnak. Úgy tudom hennázni terhesen is lehet, de én úgy vagyok vele, hogy majd ha meglesznek a gyerekek ráérek hajat festeni 🙂 No, nem mintha már a közelében járnék a gyerekvállalásnak 🙂
Ránézek majd erre a tonikra is, ill. utánajárok, hogy Mannáékon kívül állítja-e még valaki, hogy jó a kókuszolaj az őszülés ellen…ha nem, akkor lehet, hogy megmaradok a csak hajvégeken való alkalmazásnál, ill. néha azért egy egy tojással felrakom majd pakolásnak is 🙂
Még egyszer nagyon köszi!
Még a rendes hajfestékeknél is úgy tűnik, hogy semmilyen magzatkárosító hatásuk nincs, így a hennánál így végképp nem aggódnék ezen. 🙂
Hennát lehet várandósan használni, én fogok is!! 🙂 Imádom, mert egyfajta hajszálvastagító/védő tulajdonsága is van. A KM-es Svivkó tudna erről mesélni. 🙂
Nekem az alap hajszínem is barna, és bár nem őszülök, nem azért használom, a henna ad egyfajta csodás fényt és színt, és senki meg nem mondja hogy ez egy festett hajszín. Szóval aki NEM allergiás rá, annak csak ajánlani tudom.
A NOGREY-jel meg csak egy baj van, hogy nem vékony pénztárcához való. Rövid hajú pasiknak elég egy flakon az első mindennapos turnus utáni időszakra amikor csak 3 naponta kell akár 2 hónapra is, de egy hosszabb hajú hölgy hajára….hááááát….szóval vele ez a helyzet.
Köszönöm szépen! Nagyon aranyosak vagytok!
Hát ez a nogrey tényleg nem egy olcsó mulatság…De azért nem sietek se a hennával, se a tonikkal, mert tényleg sztem 20 ősz hajszálnál nincs több 🙂 Csak jó lenne megelőzni és kitolni 🙂
A hennáról tudom, hogy szuper hajápoló hatása van, de azt is, hogy elég macerás, hosszú ideig tart, szóval amíg nem muszáj, addig maradok így 🙂
Nem olvastam végig minden hozzászólást, de nekem nagyon bevált a szappanos hajmosás! Imádom és sosem teszek rá balzsamot, mert attól lelapuló, nyákos érzetű lesz a hajam. Csak a samponszappan+ almaecet (egy lavorban mosom ki, nem csak úgy leborítom vele). A hajam végre nem kell két naponta mosni. 🙂 Puha és egészséges, van tartása. A víz keménységét nem tudom. A fővároson kívül, otthon is ezzel mosom és mindenhol működik, de el tudom képzelni, hogy a víz keménysége probléma lehet. Nálunk nincs olyan lerakódás sehol, amit írtál, pedig mindenhova szappant használunk. Nem mindegyik szappan vált be hajra az biztos. Nekem most ricinus olajos, diós szappanom van hajmosásra. A ricinustól nagyon jól habzik. A hajam a hátam közepéig ér, és nő mint a bolond gomba, így a tapasztalataim alapján, nem tudom elképzelni, hogy rosszat tesz neki a szappan. A vége sem száraz, pedig régebben a zsírosodás mellé, száraz töredezett hajvégek társultak. Régebben használtam olajos pakolást, ma már nem bíbelődök ezzel sem, mert nem kell. A hajamra eddig csak dicséretet kaptam, pedig nem tudják mivel mosom. 🙂 Próbáljátok ki, de egy ápoló, +olajat tartalmazó szappan nem lesz jó erre. A samponszappan meg semmivel nem drágább, legalábbis nekem még sehol nem tűnt fel, hogy az lenne. 🙂
Nekem bevállt a szappanos hajmosás, de tény és való hogy óvatosnak kell lenni vele és meg kell találni kinek mi használ. Én aleppói színszappant használok, annak elméletileg alacsonyabb a lúgtartalma mint a többinek és utána sima ecetes öblítést végzek, semmi balzsam és hasonlók. A tapasztalatom az hogy kell egy kis átfutási idő, nekem ez két hónap volt, utána viszont hihetetlen gyönyörű és dús lett a hajam, van tartása nem úgy mint a samponos balzsamos hajmosások után. És az ecetes víz, na igen. Láttam sok helyen azt irják egy bögre ecet két bögre víz meg hasonló baromságokat. Az rettenetesen tömény lenne, két evőkanál nekem elég másfél liter öblítővízhez, a hajam selymes tőle és nagyon nagyon könnyen kifésülhető! És ami a legszuperebb a hajam rettenetesen gyorsan nő azóta, másfél hónapja voltam fodrásznál és frufrut vágattam amin nagyon jól látszik mennyire nő a haj, és már két centivel hosszabb! Amúgy a tipikus hajmosó szappanok ricinus meg kókuszolajból vannak, amik elvileg jót tesznek a hajnak. Ha megnézed a különbség sima és hajas szappan között (oké persze mind lúgosított olaj) hogy milyen zsírokat használnak, pl kókusztól jobban habzik, míg egy sima olivaolaj szappan kevésbé. Nem leszólni akarlak, csak mondom, szappan és szappan között is van különbség 🙂
Nah lehet én vagyok itt a fekete bárány, de nekem bevált ez a módszer. Festett hajra viszont én sem ajánlanám, de komolyan.
Azért ez a blog eléggé túlmutat azon, hogy kinek mi vált be, lévén, hogy mindenféle bőr (és sokféle haj) problémára keresek benne megoldást és ajánlok termékeket. Persze lehet, hogy neked bevált, de attól még nem fogok ilyen ajánlnani, gondolom, ez így érhető számodra is. Azért ha tudsz angolul, érdemes ezt elolvasnod: http://thebeautybrains.com/2015/05/do-mild-cleansers-really-get-your-hair-clean-episode-83/
Először is, nem mondtam hogy ajánlani kell bárkinek. Csak elolvastam a cikket amit írtál és mivel kérdezted hogy kinek milyen tapasztalta van ezzel, így hát én megosztottam az enyémet. Az egy dolog hogy nem feltétlen azt hallottad tőlem amit esetleg szerettél volna, ettől még nem kell lekezelőnek lenni. És igen, már olvastam sokmindent erről a témáról. nekem ez jött be és ezt is használom.
Nanana. 😀 Nem vagy kicsit sértődöd? Mindenesetre nem állt szándékomban lekezelőnek lenni, csak mivel még sosem írtál korábban, gondoltam, új vagy a blogon, és még nem sok cikket olvastál, hogy tudnád, hogy mi alapján ajánlok valamit vagy sem. 😉 Kis morgós medve. 😀