Az otthoni kémiai hámlasztás az egyik kedvenc témám. 🙂 Imádom! 😀 Aki rendszeresen olvas, már tudja ezt. 🙂 Ha még sosem hallottál a kémiai hámlasztásról, ez fontos lehet!
Sajnos az elterjedt AHA hámlasztást a nagyon érzékeny bőrűek nehezen tolerálhatják, a BHA hámlasztás pedig nem mindenkinek jön be. De ilyenkor segíthet két másik sav, az egyik az azelainsav, a másik pedig a PHA savak.
Mit az a PHA?
A PHA, vagyis poly-hydroxy-acid, hasonlóan az AHA-hoz, szintén egy gyűjtőnév. A glükonolakton (gluconolactone) és a laktobionik sav (lactobionic acid) tartozik ide. Hatásuk az AHA savakhoz hasonló. Azt feltételezik, hogy olyan hatékony, mint az AHA, viszont sokkal kevésbé irritáló, így ideális a nagyon érzékeny bőr hámlasztására is. Érdekesség, hogy a Neostrata birtokolja a glikolsav szabadalmát, mint ránctalanító szer, és a glükonolakton szabadalmát is, mint a ráncok csökkentésére alkalmas összetevő.
Mi a különbség az AHA és PHA savak között?
A glükonolakton és a laktobionik sav az AHA savakhoz hasonló. A különbség abban rejlik, hogy a glükonolakton és a laktobionik sav molekuláris szerkezete nagyobb, így korlátozza azon képességüket, hogy a bőrbe hatoljanak, ezáltal pedig csökken az irritáció. Állítólag ez nem csökkenti a hatékonyságát.
Volt egy kutatás, ahol kimutatták, hogy a glükonolakton 6%-kal kevésbé hatol a bőrbe, mint a glikolsav, ami azért nem egy drámai különbség. A laktobionik sav kapcsán nem készültek független kutatások. Paula azért szkeptikus azzal kapcsolatban, hogy valóban annyival jobb lenne, mint az AHA.
Én viszont tovább kerestem, és találtam egy másik érdekes kutatást, ahol azt állapították meg, hogy az AHA savakhoz hasonlóan, a PHA savaknak is jelentős anti-aging hatásuk van. A kísérletben részt vevők közül az egyik csoport 17,1%-os AHA-t kapott, a másik csoport 12,4%-os PHA-t, é,s 6, ill. 12 hét után végeztek méréseket. Két dologban volt jobb az AHA. A sárgaság (lehet, hogy itt a bőr világosítására gondolnak) esetén nagyobb előrelépést értek el AHA-val 12 hét alatt, és a megereszkedett bőr esetén szintén jobban teljesített az AHA 12 hét alatt. (Hűűű, remélem, ezt a részt jól fordítottam, angolul tudóknak azért itt a tanulmány, nézzenek bele.) A PHA-t viszont egyértelműen jobban tolerálták a kísérletben részt vevők. Sokkal inkább AHA használók voltak azok, akik panaszkodtak szúró, égető érzésre. (Aki próbált már 10% vagy afeletti AHA savas hámlasztót, az tudja, hogy egy erősebb AHA bizony csipkedi a bőrt, ami nem túl kellemes, bár túlélhető. :))
A kísérlet konklúziója végül az lett, hogy az anti-aging hatás hasonló erősségű, viszont a PHA sokkal jobban tolerált.
Összegzés
Nekem nagyon-nagyon szimpatikus! Sajnos sokan esnek abba a hibába, hogy az érzékeny bőrüket túlirritálják a hámlasztókkal. Ennél sokkal kevésbé áll fent ez a veszély. Jó alternatíva hiperérzékeny, pl. rosaceás bőrűeknek, akik AHA savakat nem használhatnak meglehetősen irritáló mivoltuk miatt, de szeretnének egy olyan savat használni, melynél számíthatnak anti-aging hatásra. Az áruk meglehetősen magas, de ha nagyon érzékeny a bőröd, és nem tudsz, vagy nem ajánlott AHA-val hámlasztanod, érdemes elgondolkozni rajta. (De emellett ugyanúgy kell fényvédőzni, mintha AHA-val hámlasztanál, kémiai hámlasztás mellett az mindig kötelező!!!!)
Termékek
A Neostrata-nak vannak PHA termékei. Arra azért vigyázzanak a nagyon érzékeny bőrűek, hogy vannak olyan termékeik is, melyben a PHA mellett van valamilyen AHA is, leginkább glikolsav.
NeoStrata Bio-Hydrating Cream
Nekem ez most az egyik kívánságlistás termékem. 🙂 Anti-aging hidratáló és hámlasztó egyben, 15% PHA tartalmú, glükonolaktonnal.
11.130 Ft / 40 g
NeoStrata Oil Control Gel
Na ez meg a másik, amire pályázok, ha egyszer kezdenék kifogyni a készletekből, bár nekem ez inkább melegebb évszakok terméke lenne, hiszen kifejezetten zsíros bőrre készült. 4% PHA tartalmú. Van benne 4% AHA sav is, mandulasav formájában, de ilyen kis mennyiségű AHA-t az érzékeny bőr is jól szokott még tolerálni. Csökkenti a faggyútermelést, és azt írják, még aftershave-nek is jó. 🙂
9.400 Ft / 30 ml
NeoStrata Ultra Moisturizing Face Cream
Száraz és érzékeny bőrűek terméke, 10% PHA-val. A leírás szerint rosacea, atópiás dermatitisz, és pikkelysömör esetén is lehet használni. Ha ez tényleg így van, ez egy különösen jó termék, ugyanis az ilyen problémás bőrtípusnak nincs túl sok hatékony krém a piacon, pláne hámlasztókból. Olajmentes, és nem okoz komedót, így a száraz, de mitesszeres bőrűeknek is jó lehet.
10.600 Ft / 40 g
NeoStrata Bionic Face Serum 10 Pha
Anti-aging hatású hámlasztó szérum. Tartalmaz laktibionik savat, retinyl palmitate-t, ez a leggyengébb formája a retinolnak, cserébe az érzékeny bőr is tolerálja, E- és C-vitamint.
13.600 Ft / 30 ml
Többet most nem emelek ki, de persze még vannak jók a Neostrata termékek között! 🙂
Figyeljetek oda, hogy nem minden PHA hámlasztó való érzékeny bőrre, de a Neostrata leírásokban ott van, hogy konkrétan melyik termék kiknek javasolt. 🙂
Alábbi linkeken megtaláljátok ezeket és további termékeket, amikben van PHA, INCI-vel és véleményekkel.
http://kremmania.hu/osszetevok/gluconolactone
http://kremmania.hu/osszetevok/lactobionic-acid
Forrás: http://www.paulaschoice.com/cosmetic-ingredient-dictionary/definition/polyhydroxy-acid
http://www.neostrata.com/category/neostrata/targeted+treatments.do
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15002657
A kémiai hámlasztásról már nagyon sokat írtam, itt arról, hogy mit tud az AHA, és a BHA sav, itt az azelainsavról írtam, ami szintén érzékeny bőrre való, itt arról olvashatsz, hogy lehet beépíteni a napi rutinba, itt pedig arról, hogy hogyan kell hámlasztani, és mire figyelj, ha hámlasztasz. 🙂
Valaki próbált már közületek a Neostrata PHA hámlasztókat? Mit gondoltok róluk? A véleményedet ne tartsd magadban, kommenteddel nyerhetsz is, részletek itt>> Csajok, ha már kommenteltek, ne felejtsetek el feliratkozni a hozzászólás értesítőre! (De ha nem kommentelsz, csak kíváncsi vagy mások véleményére, akkor is feliratkozhatsz. 🙂 )Ha hasznosnak találtad a bejegyzést, kérlek, jelezd nekem egy lájkkal! 🙂 Facebook oldalamhoz itt csatlakozhatsz, ezáltal minden hírről értesülni fogsz! 🙂
Puszi és ölelés!!! 🙂 Gyönyörű bőrt! 🙂
MsTindigo 😉
én használtam Neostrata Bio hydrating krémet és sztem szuper és nagyon lassan fogyott, ami az árát tekinte nem utolsó szempont.
viszont most rendeltem Dermologica Gentle Exfoliating cuccot és nem akarom elkiabálni, de eléggé ígéretes
Milyen hatást tapasztaltál ennél a Bio hydrating krémnél? A lassan fogyott mit jelent? Meddig volt elég és hányszor használtad egy nap? Nagyon érdekel ez a termék. 🙂
Megnéztem ezt a Dermologicát is, de nem szimpi, mert illatanyagok vannak benne, illetve nincs rajta, hogy hány % a savtartalma, olyan hámlasztót meg nem szeretek használni, amiről ezt nem tudom. De hámlasztóba tényleg tilos lenne illatanyagokat tenni, mert a savaknak amúgy is van némi irritáló hatása. Egyébként ez egy AHA és BHA hámlasztó, azok is kicsit hátul vannak, semmi extra, viszont fura, hogy több benne a szalicilsav, mint a tejsav, szívesen látnám a százalékokat. Ezt én nem venném meg, olcsóbban van szebb INCI-jű, aminél fel van tüntetve a savtartalom százaléka. Persze ettől még lehet, hogy Neked beválik. De ez nem annyira gentle az illatanyagok miatt, mint ahogy ráírták.
http://kremmania.hu/kremek/dermalogica-gyenged-kremes-hamlaszto
ezt nézted? melyik az illatanyag? mondjuk elég büdös, úgyhogy sok sztem nincs benne:) olyan utána az arcom, mint egy szépítő maszkot tettem volna fel.
a makeupallay-n eléggé dícsérik.
a neostratatat csek este használtam. nekem eléggé vízhiányos a bőröm és erre pont jó volt, nem emlékszem már meddig, de hónapokig, pedig a tubus maga tök kicsinek néz ki
A linalool és a levendulaolaj. Egy inkább egy enzimes peeling, dörzsanyaggal, enyhe hámlasztó hatással, amit én még nyáron is simán bevállalnék. Nem egy rendes kémiai hámlasztó. 🙂 Azoknál a profi kémiai hámlasztóknál, amik tényleg hatnak is, mindig feltüntetik a savtartalmat százalékban. Ez kb. olyan, mint a baviphat mangós peeling. Ezt én még nem sorolnám az igazi otthoni kémiai hámlasztás hatókörébe, egy bőrradír helyett jó lehet. Nekem szereti a bőröm a “normális” hámlasztást, csak figyelnem kell, hogy ne hámlasszak túl. 🙂 Anaconda és PC termékekkel hámlasztok, de a Neostratak még nagyon szimpik. 🙂
Annyit meg még hozzátennék, hogy én semmilyen dörzsanyagos terméket nem ajánlok, mert nem jó a bőrnek, ha fizikailag dörzsölöd bármivel, még törölközővel sem kéne dörzsölni az arcot.
Anaconda 24% már úton van hozzám, illetve Isis pharma 12%-ot használok most is.
akkor szted ezeket nyugodtan lehet használni a Dermologica mellett?
Nem hiszem, hogy jó ötlet dörzsölni egy 24%-os AHA-val lehámlasztott bőrt, de a 12%-os mellett sem ajánlott. Csodálom, hogy bírta eddig. 🙂 Szóval nem, de szerintem inkább a Dermologicát ne használd. Egy “rendesen” kémiai hámlasztott bőrt nem szabad és nem is kell dörzsölni. Tedd el nyárra, akkor úgy sem ajánlott ilyen erős AHA-kkal hámlasztani, arra jó lesz.
Hozzászólásod*
Sajnos nem jött át a kommented. 🙁
Szia!
Bocs az előbb üresen ment.
A PC 8%-os AHA hámlasztójáról lemaradtam. Már mindenhol elfogyott, se Magyarországon, se az európai oldalakon sincs. Így aztán elkezdtem máshol keresgálni. 40-es, száraz, fakó, már kicsit ráncos bőröm van. És találtam néhány alternatívát de nem tudom, hogy melyik legyen. Az itteni cikked alapján megnéztem a Neo Strata PHA hámlasztókat. Ezek nekem is szimpatikusak. Amit nem tudok, hogy ezek után hatásos-e még a szérum. A leírások alapján inkább krémnek tűnnek és nem hámlasztónak.
A másik opció, amit találtam PC RESIST SKIN REVEALING BODY LOTION WITH 10% AHA, ami tastápoló de a Krémmániás adatlap alapján van aki arcra is használja. Itt ugyanaz az a dilemmám, hogy ez egyértelműen krém. Hatni fog-e a szérum utána vagy sem. Vagy amikor ezt használom heti egyszer vagy kétszer akkor nincs szérum?
Harmadik egy koreai termék:
http://jolse.com/product/COSRX-AHA-7-WHITEHEAD-POWER-LIQUID-100ml/3397/?cate_no=371&display_group=1
Ez egy 7 %-os AHA, minimális összetevőkkel. Messze a legolcsóbb is. Olvastam, hogy ettől a márkától a BHA hámlasztó nagyon bevált Vikinek.
És akkor még találtam Peter Thomas Roth-nál két 10%-os AHA terméket, egy tonikot és egy hidratálo zselét.
Utolsó a listán:
http://hu.strawberrynet.com/skincare/dermadoctor/kp-duty-dermatologist-formulated/174820/
DERMAdoctor AHA-ja. Ezt a beautypedia alapján találtam.
Van ötleted, hogy mi alapján érdemes szelektálni? Mire érdemes figyelni a döntsénél?
Nem attól hat egy hámlasztó, hogy krém, gél, vagy lotion, hanem a benne lévő savaktól és a megfelelően beállított pH-tól. Száraz bőrre krém vagy lotion állagú hámlasztót szoktak javasolni. Ettől függetlenül ez nem mindig ilyen egyértelmű szerintem, mert nekem a télen kiszáradt bőröm is szerette az elvileg zsíros bőrre való PC BHA liquidet, csak utána kellett magamra hidratáló is.
Mindegyik jó, hogy melyik válik be, azt meg nem lehet előre megmondani. És persze, hat a szérum, attól még, hogy krém formulájú hámlasztót használsz. (De ha nem teszel heti kétszer szérumot, akkor sem dől össze a világ. 😉 )
Szia! Köszönöm a választ. Közben tovább kutakodtam és találtam egy olyan krémet amiben 20% C vitamin és 6% AHA valamint 2%PHA van. Ide másolom az összetevőket.
http://dermastore.se/mene-moy/mene-moy-facial-lotion-c20
Ingredienser
Water (Aqua), Ascorbyl Methylsilenol Pectinate, Glycolic Acid, Propylene Glycol Celeth-3 Acetate, Propylene Glycol, Ammonium Hydroxide, Phytic Acid, Shea Butter (Butyrospermum Parkii), DEA-Cethyl Phosphate, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Cholesterol, PEG-40 Stearate, Cethyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Green Tea (Camellia Oleifera Seed)Extract, Grape (Vitis Vinifera) Seed Extract, Magnesium Aluminum Sillicate, Sorbitan Stearate, Xanthan Gum, Diazolidinyl Urea, Citrus Fragrance, Soybean Protein, Sorbic Acid, BHT.
Storlek: 30ml
pH: 3,8
Szerinted érdemes a C vitamint AHA-val keverni vagy külön jobb ezeket az összetevőket kezelni? Ma döntök és akkor nem bombázlak több kérdéssel, ígérem. 🙂
Nagyon köszönöm a választ. Találtam közben még egy újabbat.
http://dermastore.se/mene-moy/mene-moy-facial-lotion-c20
Ez 20% C-vitamin és 6% AHA.
Ezek az összetevői.
Ingredienser
Water (Aqua), Ascorbyl Methylsilenol Pectinate, Glycolic Acid, Propylene Glycol Celeth-3 Acetate, Propylene Glycol, Ammonium Hydroxide, Phytic Acid, Shea Butter (Butyrospermum Parkii), DEA-Cethyl Phosphate, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Cholesterol, PEG-40 Stearate, Cethyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Green Tea (Camellia Oleifera Seed)Extract, Grape (Vitis Vinifera) Seed Extract, Magnesium Aluminum Sillicate, Sorbitan Stearate, Xanthan Gum, Diazolidinyl Urea, Citrus Fragrance, Soybean Protein, Sorbic Acid, BHT.
Storlek: 30ml
pH: 3,8
Szerinted érdemes ezeket az összetevőket keverni vagy jobb külön.külön használni? Ma döntök, több kérdésem nem lesz, ígérem. 🙂
Na most meg két kommentet is küldtél? 🙂 Átjön ám, csak moderálás után jelenik meg, amire azért van szükség, mert csak így biztos, hogy minden kommentet elolvastam és válaszoltam is rá. Ebbe van illatanyag, ami miatt annyira nem szívesen ajánlanám. Amúgy meg attól is félnék, hogy irritál, ha AHA-t C-vitaminnal egyszerre használsz, mert mindegyik nagyon erős. De igaz, hogy nekem nagyon érzékeny a bőröm. De itt egy jó C szérum, ha esetleg erre is vágynál: http://www.ohmybrush.com/2015/03/ost-vitamin-c-serum-215-jo-koreai-c-vitamin-szerum.html
Szia!:)
Nagyon sokat szoktam olvasni az oldalad, nagyon hálás vagyok, hogy ennyi mindent megosztasz velünk! 🙂
Én most kezdtem bele a bőráploásba úgy igazán, meg is vettem a cosrx PHA Moisture Renewal Power Cream-et, de első használat után reggelre nagyon hámlott a bőröm tőle. Nem is merem használni. Alapjáraton vízhiányos a bőröm és mellette pattanások is elő szoktak fordulni.
Nem tudod mi lehet az oka hogy első használatra ennyire hámlik a bőröm egy PHA krémtől? :/
Nem tudom, sose hallottam ilyesmiről.