Barion Pixel

Bizonyára sokan hallottatok arról, hogy 2013. március 11-től betitoltták a kozmetikai célú állatkísérleteket az EU-ban, így talán feleslegesnek tűnhet ezzel foglalkozni.

Sajnos azonban a globális piac ennél sokkal bonyolultabb. Bár a cégek amellett, hogy az EU-ban már nem tesztelhetnek állatokon, sőt, nem is adhatják el az állatokon tesztelt termékeket az EU-ban, ez nem jelenti a kozmetikai célú állatkísérletek végét. Számos olyan multinacionális cég van, mely csupán az EU-n belül hagyott fel az állatkísérletekkel, és azon kívül változatlanul folytatja. Az egyetlen biztos megoldás, hogy ne támogasd a vásárlásoddal ezen cégeket, az az, hogy a továbbiakban is megnézed, hogy egy cég tesztel-e állatokon. Rengeteg alternatív tesztelési módszer van már, amikkel 100 %-ig ki lehet váltani a kozmetikai célú állatkísérleteket, ezért is hozta ezt a törvényt az EU.


A Tindigo márka teljesen vegán és állatkísérletmentes! Emelett illat- és alkoholmentes, valamint nem használunk színezékeket, szulfátokat sem, így az érzékeny bőrűeknek sem kell kompromisszumot kötni. A termékeinket itt találod>>

Sokkoló tények az állatkísérletekről

  • A kozmetikai célú állatkísérleteket leginkább nyuszikon, tengeri malacokon, egereken és patkányokon végeznek.
  • Egy bőrérzékenységi vizsgálathoz 32 tengeri malac, vagy 16 egér kell, mellyel az allergiás reakciókat nézik. A teszt során a vizsgálandó anyagot a bőrre kenik, vagy a bőr alá fecskendezik, és megnézik, hogy fellép-e gyulladás, bőrvörösség, viszketés, vagy bármi egyéb reakció.
  • A szemirritáció vizsgálásához nyuszikat használnak. A szemükbe csöpögtetik a vizsgálandó anyagot, és figyelik, hogy milyen mértékben, és mikor lép fel szemvörösség, gyulladás, stb. Akit bővebben is érdekel, hogy milyen típusú teszteket milyen állatokon és hogyan végeznek, itt talál egy érdekes és sokkoló táblázatot, érdemes megnézni angolul tudóknak, kegyetlen képek nincsenek benne.  Egyébként gondoljátok végig, hogy mennyire csíp, ha véletlenül a szemünkbe megy a sampon. Ők folyamatosan élik át ezt, vagy ennél sokkal komolyabb fájdalmakat, és nem tudják vízzel kimosni a szemüket…
  • Az állatok is szenvednek! Az állatok is érzik a fájdalmat! Lehet, hogy a patkányok undorítónak tűnnek, és nem olyan cukik, mint a nyuszik, melyekkel könnyebb együtt érezni, de ők is szenvednek. Az állatok mind érző lények! Nyilvánvalóan szenvednek, ha kínozzák őket. Egy ketrecbe egyedül zárva magányosak, félnek, depressziósak, és borzalmasan érzik magukat. Ennek ellenére az állatok nem kapnak még Hogy tudok utánanézni, hogy egy cég kísérletezik-e állatokon?

Hogyan nézhetünk utána, hogy egy márka álllatkísérletmentes-e?

Az egyik legjobb célirányos oldal a PETA keresője itt. Ha nem találnád itt meg, akkor keress tovább a Google-ban. Esetleg itt is körbenézhetsz: http://www.gocrueltyfree.org

Mindig nézd meg, ki a tulajdonosa egy márkának! Előfordul, hogy egy CF márkát megvesz egy állatkísérleteket folytató cég, így végső soron mégis az állatkísérleteket támogatod.

Továbbá arra is figyelj, hogy egy márka kapható-e Kínában, ahol kötelező még mindig az állatkísérlet, bár már tettek bíztató ígéreteket a befejezésre. Szóval ha egy márka kapható Kínában is, az állatokon is tesztelt. Ettől még a honlapjukra kiírhatják, hogy “not tested on animals”, és ez részben igaz is, hiszen pl. EU-ban nem tesztelnek. De emiatt nem elegendő egy cég “animal testing policy”-ját a cég honlapján megnézni, hanem alaposabban utána kell járni.

Valamennyi Tindigo kozmetikum teljesen vegán és állatkísérletmentes! Emelett illat- és alkoholmentes, valamint nem használunk színezékeket, szulfátokat sem, így az érzékeny bőrűeknek sem kell kompromisszumot kötni. A termékeinket itt találod>>

Cruelty-free és állatokon tesztelő cégek listáját itt találod!!!