Barion Pixel

Előző részben megnéztük, hogy hogyan határozhatod meg a bőrtípusodat, és miért kell megtanulni INCI-t, vagyis összetevőlistát elemezni. Ebben a részben továbbmegyünk, hogy Neked is legyen egy profi bőrápolási rutinod!

Profi bőrápoláshoz nélkülözhetetlen termékek

  1. Lemosó: ezzel tisztítod meg az arcodat a napi piszoktól, sminktől. Reggel és este, vagy legalább este használd.
  2. Micellás víz: Ezzel fejezed be az arcod tisztítását, vagy ha nem sminkelsz, elég lehet csak ezzel arcot tisztítanod. (Száraz bőrűeknek nem ajánlott)
  3. Tonik: adsz egy kis pluszt a bőrödnek a benne lévő hatóanyagokkal. De elsősorban nem arra való, hogy tiszta legyen az arcod! Arra a lemosó való.
  4. Hidratáló krém: ezt zsíros bőrűek, akik soha nem tapasztalnak bőr-húzódást, akár teljesen el is hagyhatják. Kombinált bőrűek használhatják csak a száraz részeken, száraz bőrűeknek pedig olyannyira nélkülözhetetlen, hogy a fájdalmas bőrfeszülés miatt szinte mindegyikük beszerez egyet.
  5. Antixodáns szérum: ha nincs is komolyabb bőrproblémád, egy antioxidáns szérumra mindenképp érdemes beruházni, mert hosszú-távú használata lassítsa a bőröregedést, és ezáltal a ráncok kialakulását.
  6. Egyéb szérumok, kezelések: mindenképp érdemes egy jó minőségű, a bőrproblémádnak megfelelő szérumba beruházni, mert óriási javulás állhat be a használatukkal. Választhatsz egy pattanások elleni szérumot, mint például a benzoyl-peroxid tartalmú szerek, vagy pattanás, folt, és ráncok elleni szérumot, mint amilyen a retinolos szérum, vagy folthalványító szérumot, hiperpigmentációs zavarok ellen, mely leginkább növényi hatóanyagokkal fehérít, stb.  Akár többféle szérumot is választhatsz, ha több bőrproblémával is küzdesz.
  7. Kémiai hámlasztók: Ezzel rengeteget tehetsz a bőrödért. Legyen szó ráncokról, pattanásokról, foltokról, igazából bármilyen bőrproblémáról, kémiai hámlasztással rengeteget lehet segíteni rajtuk.
  8. Fényvédő: mivel a bőrörgedésért 80%-ban a napfény felelős, ha nem szeretnél ráncos lenni, kerüld a szoláriumot, és mindennap használj fényvédőt! Ez egy kulcs-kérdése a bőrápolásnak. Állítólag Magyarországon a nők 80%-a nem használ napi szinten fényvédőt még nyáron sem! Ha pedig a kémiai hámlasztás mellett döntesz, ősszel-télen is elengedhetetlen a kiegészítő fényvédelem.

Most számold össze! Ha csupán egyetlen kémiai hámlasztót és egyetlen szérumot veszel, ez akkor is 7 termék! 7 termék, ami nélkülözhetetlen ahhoz, hogy tényleg szép legyen a bőröd, és ne csak most, hanem 20-30-40 év múlva is az legyen. Ebből a 7-ből pedig könnyedén lesz 10 is, ha külön van éjszakai és nappali krémet, ha többféle szérumot és hámlasztót is használsz. Ha most még fiatal vagy, és szép a bőröd, akkor tudd, hogy a már meglévő ráncokkal nem sok mindent lehet tenni, és most van itt az ideje, hogy megelőzd.


 Mennyibe kerül mindez?

Ez természetesen nagyban függ attól, hogy milyen termékeket választasz. Az én arcápolási rutinomban sok középáras termék van. De a jól bevált termékek kapcsán figyelem az akciókat is. Pl. Bioderma fényvédő, 30ml/5.000 Ft helyett 2.500 Ft volt akcióban, Bioderma H2O-ból mindig az 500 ml-set veszem, amikor a 250 ml áráért adják, így 4.000. Paula’Choice termékekre nem szokott lenni akció, az általam kedvelt BHA hámlasztója kb. 7.000 Ft a 100(!) ml, ami óriási adag, és lehet venni mintát 210 Ft-ért, szóval akkor érdemes megvenni, ha tényleg beválik. Sokszor egy termék első hallásra olcsónak tűnik, pl. az Anaconda hámlasztóm 2.100 Ft, de ezért meg csak 15 ml-t kapunk. Ellenben ott van a BRTC C-vitaminos szérumom, amiből 30 ml 6.000 Ft, ami még nekem sem tűnt olcsónak, de cserébe fél éve használom, és még mindig nem fogyott el. Ki lehet fogni egy-két olcsó terméket is, de ez általában kompromisszummal jár. Jellemzően nem vásárolok igazán olcsó termékeket, mert az arcápolási termékeknél sajnos sokszor igaz a mondás, hogy olcsó húsnak híg a leve, bár ki lehet fogni egy-két gyöngyszemet. Viszont azt is megfigyeltem, hogy nagyon magas áru, ún. high-end termékekbe sem feltétlenül érdemes beruházni, elég, ha megfigyeled az INCI-t, és már nem is fáj a szíved, hogy nem engedheted meg magadnak. 😉 Jó, ha azt is észben tartod, hogy akinek rendesen, sok termékből összeállított arcápolási rutinja van, jó eséllyel nem fog mindent naponta használni, pláne nem fogja naponta többször használni. Ráadásul a legtöbb arcápolási termék lassan fogy. Nekem egy 30 ml-s szérum napi egyszeri használattal 6 hónapig elég, de min. 3 hónapig bárkinek elég lenne. Kiszámoltam, és az én arcápolási rutinom, közepes áru termékekkel havi szinten kb. 5-6 ezer Ft-ba kerül. Ez azért nem egy halálos összeg havi szinten. Azt hiszem, hogy ez az az összeg, amit a legtöbben össze tudnak havonta spórolni erre, ha ez a fontos nekik. Egyébként némi megalkuvással ki lehet jönni ennél kevesebből is. Mivel nekem a bőrápolási termékek nr 1. listán vannak, ez az, amire hajlandó vagyok többet költeni, nyilván az észszerűség határain belül. De ennél többe nem kell, hogy kerüljön, mert havi 5-6 ezer forintért már nagyon jó minőségű termékekből összeállított, profi rutint meg lehet finanszírozni. Egyszerre megvenni mindent persze meglehetősen drága, de ritka, hogy egyszerre venné meg az ember az összeset. Ha kérdésed vagy észrevételed van, ne tartsd magadban! Írj nekem kommentet! 🙂 Ha pedig tetszett a cikk, lájkold!

UPDATE: közben írtam egy bőrápolási rutint zsíros, kombinált bőrre, olvasd el! 🙂 Itt meg azt találod, hogyan kell INCI-t elemezni!