Barion Pixel

Többen is kérdeztétek már, hogy hogyan ápolom a zsíros/kombinált, mitesszerekre, pattanásokra, és foltokra hajlamos, szóval igencsak problémás bőrömet. Ebben a cikkben a számomra már bevált tippeket adok arra, hogy mire figyeljetek a bőrötök kapcsán, és mi könnyítheti meg a napjaitokat. 🙂

A zsíros, kombinált bőr faggyútermelése túlzott, ha nem is az egész arcon, a T-vonalban mindenképpen okoz egy olajos, zsíros fénylést. Ezt utálja minden zsíros bőrű. (Mindenkit megnyugtatok, hogy a száraz bőrűek meg azt utálják, hogy fakó a bőrűk, szóval mindenkinek megvan a maga baja. 😉 Szerintem meglehetősen kevés jó termék kapható nálunk erre a bőrtípusra.
Igazából a nem érzékeny bőrűek is olvashatják, mert nem vagyok híve annak sem, hogy a rezisztens (ellenálló) bőrt szétirritáljuk.


  1. Nem minden zsíros és kombinált bőrű hajlamos a mitesszerekre, és a pattikra, de sokan közülük igen. Ha Te is küzdesz ilyen bőrproblémával, akkor jó, ha odafigyelsz arra, hogy az általad használt termék ne tartalmazzon közepesen vagy erősen komedoképző összetevőt az első hét helyen, és hasznos, ha elolvasod ezt a cikket>>
  2. Minél zsírosabb a bőr, annál nagyobb késztetést érzünk arra, hogy jól szétszárítsuk. Ez már csak ilyen. Ettől függetlenül egyáltalán nem jó ötlet vadul habzó arclemosókat, és denaturált alkoholos dolgokat használatba venni. A denaturált alkohol egyébként teljesen leoldja a zsírt. De csak a felszínen. Ettől még a „mélyben” termelődik tovább a faggyú, miközben a bőr felszíne kiszárad. Használj inkább agyagpakolást. (2 evőkanál agyagot összekeversz annyi vízzel, hogy egy sűrű pasztát kapj, tehetsz bele még egy kiskanál mézet, és egy tk. nem komedoképző olajat is, ha itt-ott szárazabb a bőröd.) Az agyag szépen felszívja a felesleges faggyút a bőrről, anélkül, hogy túlszárítaná azt.
  3. Ne vegyél olyan terméket, aminél az INCI első hét helyének az egyikén alcohol denat., alcohol, vagy bio alcohol szerepel. Nem összekeverendő a cetyl alkohollal, vagy a cetearyl alkohollal, ezek zsíralkoholok, és hidratálnak.
  4. Lehetőség szerint ne irritáld a bőrödet! Keress olyan terméket, amit kíméletes tartósítóval tartósítottak, nincs illatosítva, vagy csak nagyon enyhén.
  5. Használj mindig fényvédőt! A zsíros bőrűek általában utálják a fényvédőket, mert még jobban csillog tőle a bőrük, és esetleg még ragyával is tele lesznek. Most már vannak spéci fényvédők, amiktől nem csillog úgy, és nem is tömődnek el a pórusok. Egyébként én nyáron azt csináltam, mikor nem sminkeltem, hogy a fényvédő fölé tettem egy réteg por állagú transzparens púdert, ami felszívta a zsírt, és nagyon szépen lemattított pár órára. Az érzékeny bőrűek nem mindig bírják a kémiai fényvédőket, néha allergiásak rá, ilyenkor fizikai (titanium-dioxid, cink-oxid) fényvédős terméket kell keresni, erre senki sem allergiás.
  6. Használj szérumokat! A zsíros bőr nem igényli feltétlenül a hidratálókrémet. Ha csak valamilyen pattanás elleni kezeléstől, pl. benzoyl-peroxidtól nem szárad ki a bőröd, felesleges egy hidratálóval terhelned. Kombinált bőrűeknek elég, ha csak az orcáikat krémezik. Nekem télen elkél napi egyszer a hidratáló, nyáron viszont alig használok. Bőven elegendőek a kis csodaszérumaim, amiktől a bőrképem sokkal szebb lesz, miközben nem zsírosítják tovább a bőrömet. Persze ha épp szárazabb a bőröd, akkor nyugodtan bekenheted az egész arcodat hidratáló krémmel. Inkább csak arra akarok utalni, hogy a hidratálókrémeken kívül léteznek nagyon jó szérumok is, amikkel be lehet vinni a szükséges hatóanyagokat a bőrbe, anélkül, hogy tovább zsírosítanánk a bőrt. Az én kedvencem a C-vitamin szérum, ami amellett, hogy megelőzi a ráncokat, a foltokat is halványítja, és a retinol, mely bár másképp működik, szintén segít ezeken a problémákon.
  7. A zsíros bőr, bár elvileg van rá esély, hogy lassabban öregedjen, azért mindenképp öregszik. Szóval gondoskodj a ráncmegelőzésről, mivel a meglévő ráncokat már csak az orvos tudja majd eltüntetni drasztikus beavatkozásokkal. Az előző pontban kifejtettek szerint válassz egy jó öregedésgátló szérumot. 🙂
  8. Kémiai hámlasztással is rengeteget tehetsz a bőrödért! Elvileg erre a bőrtípusra a legjobb, ha napi, rendszeres BHA savas hámlasztással próbálkozol, akár heti egy erősebb AHA-val kombinálva. De ha nagyon érzékeny a bőröd, akkor csak a BHA javasolt. Azért előfordul, hogy valakinek nem a nagykönyv szerint viselkedik az arca, és napi szinten egy gyengéd AHA jobban beválik neki.
  9. Ez a bőrtípus gyakran küzd vagy patti-, vagy máj- és napfoltokkal, ill. pattikból visszamaradt hegekkel. Ezért érdemes olyan szérumot használni reggelente, ami nem csak antioxidáns hatással, de folthalványító hatással is büszkélkedhet. Ilyen pl. az én kedvenc C-vitaminos szérumom. Az előző pontban említett AHA hámlasztás is segíthet ezen a problémán.
  10. Jó hatással vannak minden érzékeny bőrre a gyulladáscsökkentők is, mert nyugtatják a bőrt.
    + 1 tipp: Ha a reggeli bőrápolási rutin után sminkelsz, akkor jó ötlet a lealapozózott arcodra tenni egy réteg por állagú vagy préselt transzparens, mattító, vagy mineral púdert. Ez jól felszívja a felesleges zsírt, olajat. Nekem pár órát matton tartja az arcom, és elég naponta egyszer megigazítanom. Másik ötlet, hogy ne fényesedjen úgy az arcod, a mattító lapocskák, amit csak rányomsz a fénylő részre, és felszívja a felesleges faggyút.

Neked van valami jól bevált tipped a zsíros bőröd karbantartására? Írd meg, és még nyerhetsz is, részletek itt>> Ha pedig tetszett a cikk, lájkold a bejegyzés alján. 🙂
A következő részben itt többféle bőrápolási rutint találsz erre a bőrtípusra. Segítesz Vele, ha megosztod, Neked milyen termék vált be a zsíros bőrödre! 🙂
Ha még nem jártál Facebookos szépségbirodalmamban, lájkold, mert vannak olyan hírek, amik csak oda kerülnek ki! 🙂