Ma egy vendégposttal jelentkezem! 🙂 Egy szívemnek nagyon kedves krémmániás gyönyörűséges és rendkívül okos hölgyemény írta, aki jó maga is nagyon-nagyon ért a bőrápoláshoz, INCI elemzéshez, és oda-vissza van a tudományos bőrápolási cikkekért. 🙂 Fogadjátok sok szeretettel ezt a cikket Papermamától, melynek minden szavával mélyen egyetértek, és nagyon örülök, hogy az én oldalamon jelenik meg. 🙂 Ez a téma most igazán aktuális, mert szinte már naponta kérdezitek meg, hogy milyen szemkrémet vegyetek. 🙂
Néhány infó a szemkörnyéki bőrről
A ráncok leggyakrabban és legtöbbünknél talán a szemkörnyéken jelentkeznek először, hiszen a mosolygás, a hunyorgás a szem körüli területet érinti a leginkább (azért ezekről még ne mondjunk le 🙂 ), ezen kívül pedig a szem körüli terület sokkal hajlamosabb a kiszáradásra az arc többi részéhez képest. Ez azért van, mert a szem körüli bőr vékonyabb és érzékenyebb, nincsenek ezen a részen faggyúmirigyek.
MsTindigo már sokszor beszélt nektek arról, hogy a ránctalanítás mint olyan, effektíve nem létezik, és hogy mit tehetünk a bőröregedés megelőzése, illetve lelassítása érdekében.(>>itt<<)
Nem kérdés tehát, hogy szemkörnyékünk ápolást igényel, az viszont már annál inkább, hogy a piacon levő termékek eleget tesznek-e az elvártaknak?
Kell-e nekem szemkrém?
A fentiek tükrében gondolom meglepő a kérdés. Az igazság azonban az, hogy a legtöbb szemkrém semmivel sem tud többet, mint egy sima hidratálókrém, csak jobb a marketingje, és nagyobb a hype körülötte, mint amit ténylegesen tud. Nem tartalmaz semmi olyat, ami speciálisan a „szemkörnyékre lett kifejlesztve”, sem pedig extra ápoló összetevőket, antioxidánsokat, peptideket. Sőt, sokszor ezek a krémek még az alapvető feltételeknek sem tesznek eleget, illetve akár károsak is lehetnek (részletesen lejjebb).
Ez természetesen nem jelenti azt, hogy nem kellene semmit kenned a szemkörnyéki bőrödre, vagy hogy ne igényelne ápolást. Sokkal inkább azt, hogy nem kell ehhez külön szemkrémet vásárolnod, jobban jársz, ha egy minden földi jóval megáldott általános hidratálókrémet használsz a szemedre, ami sokszor ugyanannyiba kerül, mint egy szemkrém, csak 15 ml helyett mondjuk 100 ml 😀 Nem mindegy, ugye?
Szinte minden márka árul a termékcsaládjaiban külön szemkrémet, de ezek általában csak újabb beruházásra és felesleges pénzköltésre buzdítanak.
Mókás tény #1: Összehasonlítva az összetevőket, sokszor egy márka hidratálókrémje és szemkrémje alig mutat eltérést – leszámítva persze a kiszerelést és az árat.
Általánosságban elmondható, hogy a szemkörnyéked – bár érzékenyebb, szárazabb lehet – nem igényel speciálisabb összetevőket tartalmazó krémet, mint amit az arcod többi részére használsz. Az arcnak pedig mindenhol szüksége van antioxidánsokra, fényvédelemre, olyan összetevőkre, amelyek segítenek a kollagén, a bőrsejtek egészségének megőrzésében, amelyek csökkentik a bőr elszíneződését, stb. Nincsenek speciális, csak és kizárólag szemkörnyékre való összetevők, ha ilyet hallasz vagy olvasol valahol, az valószínűleg csak a marketing része. Tehát nem is kell külön szemkrémet venned, ha már van egy kiváló hidratálód, ami tartalmaz anti-aging, vagy akár fényvédő összetevőket.
Léteznek természetesen nagyszerű szemkrémek is, de minek vennél egy ilyet, ha vehetsz egy kiváló arckémet is, ami ugyanazt tudja, ha nem többet? Pénzt spórolhatsz, és az arckrémed használatával is megadhatod a szemkörnyékednek a szükséges ápolást (feltételezve, hogy bőrtípusodnak megfelelő és remek összetevői vannak).
Akkor érdemes befektetned egy külön szemre használt krémbe, ha ezen a területen például különösen száraz a bőröd, vagy ha a nagyon zsíros bőrödre egyébként nem, vagy csak nagyon ritkán használsz hidratálót. Ilyenkor a következő összetevőkre érdemes odafigyelni:
Hasznos összetevők szemre használt krémekben
Hidratáló, emollient anyagok
Ahogy fent is írtam, a szem körül szárazabb lehet a bőr, úgyhogy ezen a területen akkor is oda kell figyelni a hidratálásra, ha az arcod többi része egyébként zsíros. Ebben segítenek az olyan összetevők, mint a glicerin, hialuronsav, colloidal oatmeal, sodium PCA. Fontos! A megfelelő hidratálás nem egyenlő bőrünk zsíros, nehéz „kenőcsökkel” való traktálásával! Ha ilyet használsz a szemed alatt, azzal annyit fogsz elérni, hogy a fölé használt alapozó/BB/korrektor csak összegyűrődik a szem alatt, még inkább kiemelve ezzel a ráncokat! Ez nem vonatkozik az extra száraz bőrűekre, de általánosságban elmondható, hogy szem alá jobb egy könnyedebb állagú krémet használni.
Mókás tény #2: A legtöbb szemkrém általában sokkal vastagabb, nehezebb, mint az általános hidratáló párja, ami az előbb tárgyaltak fényében különösen szórakoztató…
(MsTindigo megjegyzése: Ha a bőröd zsírosabb, és a szemkörnyéd sem szokott száraz lenni, akkor használd bátran valamelyik anti-aging szérumodat a szemed környékén is! Például én így teszek, mert egyáltalán nem száraz a szemkörnyékem sem, viszont sajnos elkezdett ráncosodni már.)
Szilikonok
Szebbnek láttatják a bőrt, így ha a már meglevő ráncainkra keresnénk segítséget, nagy szolgálatot tudnak tenni. Ha kétségeid lennének a szilikonok használatával kapcsolatban, olvasd el >>ezt<< a cikket.
Fizikai fényvédők
A fényvédelem a szemkörnyéki területen sem elhanyagolható, különösen, hogy egy jó fényvédő használata a sötét karikák csökkentésében (vagy inkább megelőzésében) is segíthet. Viszont mivel itt érzékenyebb a bőr, a kémiai fényvédőket kevésbé ajánlanám. A legjobb, ha fizikai fényvédőt használsz (titanium-dioxid, cink-oxid), vagy pedig télen-nyáron hordasz napszemüveget. 🙂 Azért a kémiai fényvédőd szemkörnyékre való használata még mindig jobb, mint ha nem használsz oda semmit, de használj kisebb mennyiséget, mert előfordulhat, hogy ott irritációt okoz.
Mókás tény #3: a piacon kapható szemkrémek közül alig egy-kettő tartalmaz fényvédőt! Pedig mint tudjuk, a Nap az egyik első számú felelős a bőröregedésért, így az ilyen krémek napközbeni használata még akár „veszélyes” is lehet.
(MsTindigo megjegyzése: a szolárium, ami most télen elég népszerű, végképp eszedbe se jusson, különben semmi értelme nincs ránctalanítókkal kenegetni magadat…)
Amilyen összetevők NE legyenek a szemkörnyékre is használt krémedben
Amik szárítják, illetve irritálják a bőrt, bár ezek nyilván a „sima” hidratálódban se jó, ha vannak. Ilyenek például a denat. alcohol, ami abszolút tiltólistás, a különböző illatanyagok, amiket az arcod többi részén lévő bőr még lehet, hogy elvisel, de szemkörnyéki bőrödet fokozottan irritálhatják. Továbbá színezékek, bőrirritáló növényi kivonatok (citrusfélék, levendula). Még egyszer hangsúlyozom, az arcra használt krémedben sem jó, ha ott vannak ezek az anyagok! A bőrödnek mindenhol gyengéd ápolásra van szüksége, és olyan összetevőkre, amelyek nem okoznak irritációt, vagy teszik érzékennyé azt.
Figyelem! Vannak olyan anti-aging összetevők, amik az arcbőrödnek lehet, hogy hasznosak, de az érzékeny szem körüli területet irritálhatják, így ezeket a szemkörnyéken hanyagoljuk, vagy pedig használjuk jóval kisebb mennyiségben! Ilyenek például az AHA-savak, a C-vitamin, a retinolsav.
Mókás tény #4: a legtöbb szemkrém, amit árulnak hihetetlenül sok irritáló összetevőt tartalmaz! Mindig figyeld az INCI-t!
Szüksége van-e a szemkörnyéknek speciális összetevőkre?
Mint már korábban is említettem, a szemkörnyék ápolása nem igényel speciális összetevőket, krémeket, ha van egy jó hidratálód, vagy antioxidáns szérumod, nyugodtan használhatod a szemedre is, és még spórolsz is vele.
Ugyanakkor te is hallhattál már olyan agyon hype-olt összetevőkről, melyek szemkrém-berkekben igen gyakoriak, és amelyek állítólag segítenek mindenben, ami csak a szemkörnyéket érinti: a sötét karikák csökkentésében, táskák, megereszkedett bőr leküzdésében… Paula Begoun szerint ilyenek nincsenek, és én sem találtam róluk olyan kutatásokat, amelyek mindezt alátámasztanák. De mik is ezek az állítólagos csoda-összetevők?
Árnika-kivonat
Sötét karikákra igen gyakran javasolják. A CosIng hivatalos besorolása szerint illatanyag, tehát alapból tiltólistás. A Wikipédia szerint az árnika külsőleg fertőtlenítő, sebgyógyító hatású, kelések, vérömlenyek, csonttörések okozta ödémák, zúzódások, rándulások kezelésére ajánlott, enyhíti a rovarcsípések okozta viszketéseket, de ismeretes fertőtlenítő hatása is. Ezek közül viszont egyik sem segít rajtunk, ha a szemkörnyékünkről van szó. Paula Begoun szerint az árnika kivonat alkalmazása sérült bőrön nem ajánlott, mert jelentős az irritáló hatása.
Caffeine
Szintén gyakran emlegetett összetevő, ami állítólag frissíti a petyhüdt bőrt, gyorsítja a vérkeringést, emiatt narancsbőrre is kiváló (ne röhögjetek, nem én találtam ki:D). A FutureDerm szerint a caffeine-nek antioxidáns, érszűkítő, és átmeneti bőrsimító hatása lehet, ami hasznos lehet szemkörnyéken. Ugyanakkor természetesen ez nem jelenti azt, hogy ne lenne akármelyik antioxidáns összetevő hasznos a szemkörnyékünkön, emiatt ne vegyünk külön szemkrémet.
K-vitamin
Ezt is szokták emlegetni, mint sötét karikákra való csodaszert, hát nem tudom, hogy a fogyasztására gondoltak-e, de én a bőrre gyakorolt hatásáról csak annyit találtam, hogy a sebgyógyulásban segíthet, ami viszont számunkra most irreleváns.
Konklúzió
Az én véleményem az, hogy nem érdemes külön szemkrémbe ruházni, mert semmivel sem tudnak többet, mint egy sima hidratálókrém, de jóval többe kerülnek. Ha úgy érzed a szemkörnyéked extra ápolást igényel, sokat spórolhatsz, ha szemkrém helyett egy másik hidratálót veszel, ami így aztán évekig kitart, ha csak a szemedre használod.
És hogy mi a mai nap tanulsága? Mindig figyeld az INCI-t! 🙂
Felhasznált források: http://www.paulaschoice-eu.com/learn/the-crazy-things-cosmetics-salespeople-say/#Myth_Everyone_needs_an_eye_cream
http://www.paulaschoice-eu.com/learn/seven-biggest-anti-aging-mythsbusted/
http://www.youtube.com/watch?v=dm5vYuZG6dg
http://www.paulaschoice.com/expert-advice/eye-care/_/you-dont-need-an-eye-cream-and-heres-why#products
http://blog.kremmania.hu/2011/02/szemkrem-vagy-sem-ez-itt-kerdes.html)
http://kremmania.hu/osszetevok
http://www.futurederm.com/2007/10/11/caffeine-and-your-skin/
Remélem, Ti is legalább annyira hasznosnak találtátok Papermama fantasztikus vendégpostját, mint én. 🙂 Ha pedig így van, nyomjatok egy lájkot. 😉 Kommenttel már csak 3 napig nyerhetsz! Részletek itt>> 🙂 Hamarosan sorsolás, juuuuujjjj, de izgi. 😀
Csatlakozz FB oldalamhoz is, ahol olyan dolgok is megjelennek, amiket ide nem teszek ki, szóval érdemes. 🙂
Ha valaki úgy érzi, képben van egy szépségápolással kapcsolatos témában, vagy utána járna egynek, és szívesen írna egy vendégpostot, bátran vegye fel velem a kapcsolatot! 🙂
Nálam minden vendégpost ajándékot is ér! Ezt még Papermama sem tudja, de hamarosan kap tőlem egy cuki ajándékot ezért a fantasztikus bejegyzésért! 🙂
Gyönyörű bőrt! Ölelés és csóközön! 🙂 MsTindigo
Köszi a cikket. Még egyelőre nem kentem magamra semmilyen szemkrémet, félek is, hogy begyulladna tőle a szemem. A másik meg a zsíros bőröm, ami miatt nem igényli ezt az ápolást-szerintem. Estére már a szemhéjam is tocsog a zsírtól, ugye, azt nem szoktam lepúderozni nap közben. A hunyorgásról viszont jó lenne leszokni, az sem tesz jót a szem körüli bőrnek.
A fentieket olvasva nem is baj, hogy eddig lemondtam a szemkrémekről, főleg, hogy nemrég néztem át a cuccaimat INCI szerint és némelyik többet ártott mint használt…mit csinált volna a szememmel…
Egy ráncmegelőző szérumot azért érdemes használni, írtam is, hogy akinek nincs kiszáradva, annak az ajánlott. Valamint a fényvédelemre is oda kéne figyelni. Szóval attól még kell valami, hogy a szemkörnyéked is zsíros. A szemkrémeket érdemes kipróbálni először a szarkalábas résznél, ha ott nem okoz gondot, akkor jöhet a következő próba a szemhéjakon. Kicsit úgy érzem, hogy félreértetted a cikket, hogy mi azt mondjuk, ne kenj semmit, főleg ne, ha zsíros a bőröd. Pedig DE! Nappalra antioxidáns szérum és fényvédő, éjjelre meg mehet pl. egy retinolos szérum, de valami akkor is kell, ha nem hidratálót kensz!
Ööö, azt írtam, hogy eddig nem használtam semmit, de amúgy is rossz krémet használtam az arcomra…Most már azért nem ártana, mert pár év és biztos lesznek ráncok. De totál tanácstalan vagyok, nekem ez fehér folt. Remélem, majd lesz cikk az ajánlott krémekről, mint az arcra való hidratálókról.
Szerintem neked nem kell külön hidratáló, ha ilyen zsíros a szemkörnyéked. Válogass itt a szérumok között. 🙂 Én is szérumokat használok.
Köszi szépen, látom, van többféle is, lehet válogatni! Annak külön örülök, hogy oda van írva, hogy komedoképző-e vagy sem 🙂
Szupi! Szemkörnyékre azért illatmenteset válassz inkább. Sajnos nem írtam oda mindegyikhez, hogy illatmentes, vagy sem, szóval az incikre nézz rá. 🙂
Koszonom Ildi a dicsero szavakat, nagyon jol esnek 🙂 az ajandekot meg elore is koszonom, cuki vagy 🙂 puszi
A Dr. Schellert (a schisandrásat, amiben nincs alkohol) is lehet nyugodtan szemkörnyékre kenni? Tudnál fizikai fényvédőt ajánlani, amit a szemem is bír?
Előre is köszönöm. 🙂
Én nem kenném, mert illatanyag van benne, szemkörnyéknél meg már tényleg kerülendő. Fizikai fényvédőből pl. ez jó a szemre is, és ez anti-aging hidratáló is egyben: http://kremmania.hu/kremek/paula-s-choice-resist-super-light-daily-wrinkle-defense
Egyébként az a lényeg, hogy ne legyen benne kémiai fényvédő, csak fizikai, és legyen mentes illatanyagoktól, és denat. alcoholtól, meg az itt felsoroltaktól. 🙂 Szóval lehet, hogy találsz olyan akár testrevaló fényvédőt, ami jó lesz szemkörnyékre. 🙂
én használtam azt szemkörnyékre, nem lett tőle bajom, bár tudni kell róla, hogy van benne illatanyag, ezért irritálhat, szóval csak óvatosan. fizikai fényvédő témában én is épp keresésben vagyok, bár elég valószínű, hogy végül a paula’s choice ultra light fényvvédőjénél fogok kikötni, mert nem találtam eddig nála jobbat. Amiről még tudok, az a Clinique Superdefense szemkréme – ez kivételesen egy tényleg jó szemkrém szerintem, én jelenleg ezt használom (ajándékba kaptam kis kiszerelésbe vásárlás mellé), és az én szememet nem irritálta. De Ildi szemkörnyékét irritálták pl. a Clinique szemkrémek, szóval ha ezt vennéd akkor szerintem kérj előtte mintát vagy próbáld ki az üzletben. nekem ezek jutottak eszembe 🙂
Ildi vmiért nem láttam a hsz-ed úgyhogy kb leírtam ugyanazokat :D:D bocsi, nem téged akartalak ismételgetni
Nem baj, így járok Veled, mert Te legalább annyit tudsz, mint én. 😀
Ne legyek kiindulási alap azért, mert nekem még a Paula recovery krém is kicsapta a szememet, igazság szerint jobban, mint a clinique… Ez valszeg elég ritka. 🙂
Én mióta hámlasztok, többen megjegyezték hogy de kipihentnek nézek ki.
Biztos hogy halványított a szarkalábaimon, meg úgy onblock a szemem körül jótékonyan tevékenykedett.
Szérumot csak nemrég óta használok, és rendeltem e-bay-ről nemrég ilyet: http://kremmania.hu/kremek/missha-time-revolution-night-repair-science-activator
A törődés szemmel látható, szóval tényleg megéri.
ERre a szérumra nagyon kíváncsi vagyok, lehet még én is megrendelem! 😀 Csak kicsit sok van most. 😀
Hát van nálam is, de szerintem kevesebb mint Nálad. 😛
Azt kéne kibírni hogy egyszerre csak egyfélét használok, hogy objektíven tudjak értékelést mondani rá. 😉 (amúgy ez úgy ahogy sikerül…)
És az argánolaj? Én most azzal próbálkozom 🙂 mondjuk az én kis vízhiányos bőröm beissza ezeket (jojobaolajat is imádja -köszi) 🙂
Kissé ellentmondásban vagy. 🙂 A vízhiányos bőrt nem zsírozni kéne, hanem a vizet visszapótolni.Az argán elvileg nem komedoképző, de sok ezzel ellentmondó véleményt is olvastam a neten. Kis mennyiségben szoktam tenni házikencébe. Egyébként meg nem kenem a vízhiányos bőrömet extra zsírokkal, épp azért, mert csak vízhiányos, és nem zsírhiányos. 😉 Ez egy jó cikk, amiből meg lehet érteni ezt. 🙂 http://blog.kremmania.hu/2012/03/vizhianyos-vs-szaraz-bor.html
Az én bőröm is zsíros/vízhiányos (volt), de mióta AHA-zok, tényleg sokkal jobb a helyzet.
Egyszer használtam arcra kókuszolajat, persze kicsapott, de nagyon 😀 de akkor még nem tudtam hogy mennyire kell figyelnem a komedó képző anyagokat. Most már nem merek shea vajat sem kenni rá, mert nekem zsírosbödön arcot csinál mindig, mióta Paulázok és szérumokat használok + hámlasztok, nincs is szükségem több hidratálásra (vízpótlásra….?).
Nagy rajongója voltam régen a dermafil arcszesznek, mert még reggel is fekete volt a sminklemosó vattám mikor áttöröltem vele az arcom 🙂 de rá kellett jönnöm hogy az alkohol benne nekem nem tesz jót. Mióta nem használom, még a pattanásom is kevesebb (bár ez persze nem csak emiatt van).
Épp a minap tűnődtem el azon egy nagyon csúnya bőrű lányt látva hogy legszívesebben odamennék hozzá 😀 és elmondanám hogy nézzen bele ebbe a blogba meg a Krémmániába és meg fog oldódni a problémája…. a legtöbb fiatal bemegy a DM-be és onnan vásárol a zsíros pattanásos, de mondjuk vízhiányos bőrére szanaszét szárító kencéket, és csodálkozik hogy nincs javulás. Velem legalábbis régebben ez történt.
Néha én is úgy odamennék néhány csúnya bőrű lányhoz, hogy Szia, nézd meg a blogom, és csinálj valamit az arcoddal. 😀 De ezt annyira tolakodónak érzem. Ráadásul tényleg sokan nem kíváncsiak rá. Amikor az egyik pattanásos barátnőmnek elkezdtem mondani, hogy mit kéne csinálnia, közölte, hogy épp most vette meg a Cliniqe 3 lépést, és az valami fantasztikus. Igaz, hogy teljesen szét volt a bőre, a Clinique 3 lépés egy szuperül marketingel sz****, és a bőrén sem segített, de ő ragaszkodott hozzá. Vagy ott a kishúgom, akinek nagyon hasonló a bőre, mint az enyém (volt), és ha mondom neki, hogy hámlasszon, BP-zzen, akkor kiröhög, hogy hagyjam már, egész nap maszkban van (fogászati asszisztens, nem betörő 🙂 ), úgy sem látszik, és különben sem fog fényérzékenyítő cuccot használni, akkor ennyi… Szóval nem mindenki örül a jó tanácsaimnak. 😀
Én mostoha-unokahúgomnak próbáltam így direktbe segíteni a magam módján persze 😛 ő is kiröhögött hogy úristen ennyi lépés minden nap????? Inkább elmegy havonta kozmetikushoz. Mondom, akkor jóvan, üljle egyes. 😀
Muliweg: a kókuszolajjal én is megjártam 🙂 Milyen AHA-t használsz? És arckrémet? Jól jönnének a konkrét tippek hátha kihagyok egy-két tanulópénzt 🙂
Minden ilyen egymástól kérdezgetés is természetesen engedélyezett a blogomon, de írjátok meg akkor egymásnak a konkrét, pontos bőrtípusotokat. Pl. Muliwegnek zsíros, rezisztens bőre van. A Tiéd szárazabb, az tuti, ha olajat akarsz bele tenni. Szóval persze, írjátok meg itt is nyugodtan, de inkább csak akkor fogadjatok és persze kérjetek egy ajánlást, ha hasonló a másik bőrtípusa. 🙂
Sutir, igen, zsíros, vízhiányos és mindent álló bőröm van. 🙂 Ezt muszáj tudnod igen, tény.
Neostrata AHA-t használok amúgy, 10%-osat, heti 1 vagy 2-szer.
Most már BHA-zok is pár hete minden nap, kivéve ha több apró patti jön ki, mert akkor pár napig Akneroxidozok. Amellett nem szabad hámlasztani egyáltalán. Csak zárójelben írom hogy az én bőröm bírná, de nem akarom húzogatni az alvó oroszlán bajszát, Ildi már írta nem egyszer hogy egy rezisztens bőr is kiakadhat egy idő után.
Hidratálót nem használok, csak mikor Akneroxidozok, akkor a kézfejemen keverek össze fele fele arányban nem komedóképző hidratálót akneroxiddal.
A BHA (AHA) és a szérumok engem eléggé hidratálnak. Szérumból Paula’s Choice-osat használok, ezt: http://kremmania.hu/kremek/paula-s-choice-resist-ultra-light-super-antioxidant , és a MISSHA-tól (e-bayről) ezt: http://kremmania.hu/kremek/missha-time-revolution-the-first-treatment-essence Ezekben a kencékben sok a gyulladáscsökkentő, nem komedóképzők, és hidratálnak engem. Mióta savazok, nagyon puha a bőröm, és tényleg ritkább a gyulladás az arcomon.
nekem idáig ez nagyon sokban van 🙁 drukkolok hogy te kihagyj pár tanulópénzt, bár ha a Tiéd szárazabb, akkor mást is meg kell kérdezned. Amiket én használok, azok viszont szerintem neked nem ártanának, kivéve talán az akneroxid, mert az nagyon szárít, de mondom, én is keverem hidratálóval (Bebé), és így semmi gond vele.
De Ildi ebben a szekértő. 😉 Amúgy nem biztos hogy Sutirnak száraz, én is próbálkoztam olajjal….anno. 🙂
Nem kell BP Sutirnak, rá ne kend. 😀 Én is próbálkoztam olajjal, de csak ha BP-zek, az szétszárítja a bőrömet. De anélkül zsíros volt nagyon, és a hámlasztástól szerencsére normál irányba tolódott. Nekem is nagyon sokban van ez már… Főleg, ha hozzáadjuk, hogy megcsináltam ezt a weboldalt is, ami nem egy ingyenes blogger. 😀 De sebaj, mert imádom, és mindenkinek kell egy hobbi. 😀 Meg amióta tudok INCI-t elemezni, és nem vásárolok a drogériában arcra való cuccokat, összehasonlíthatatlanul kevesebb pént dobok ki. De azért az én bőröm a durván problémás kategóriába esik, más akár ott is találhat, de tényleg kell hozzá az inci ismerete.
Krémbe keverem, csak a száraz részek miatt próbálgatom, de jónak tűnik. Mondjuk nálam nagy gond h tényleg keveset iszom, hiába figyelek :/ A linkért ezer hála, sokat tanultam belőle még keresem AZ arcápolót 🙂
Oh igen, bocsi, erre nem gondoltam, a tudatomba nem épült be a több fajta bőrtípus léte 😀 Igen az én bőröm nem zsíros, pattanásom elég ritkán van, de itt-ott száraz foltok vannak, illetve lennének, de nem hagyom 😀 hámlasztom (most még csak baviphattal) de nagyjából az egész rutinom cserélni kéne 😀 meg ráállni a pigmentfoltok halványításárara :/ szóval próbálok beszívni minden infót 🙂
A hámlasztóktól halványodnak a pigmentfoltok is. Nekem erre még a BRTC C széruma és a PC retinolos széruma vált be, azóta sokkal gyorsabban halványodnak a foltjaim. 🙂 MUliwegnek teljesen más a bőre amúgy. 🙂 Meg az enyém is. 🙂 Ettől függetlenül ezek a szérumok jók lehetnek, de nem könnyű, hanem egy nehezebb hidratálót kéne keresned. Pl. a PC recovery jutott eszembe, vagy a Balea Med Ultra Sensitive Kréme. Az előbbi ránctalanító is, az utóbbi hidratáló is. Az árukban látszik is a különbség. 🙂 Amúgy mindkettő jó.
Na ezt meg most olvastam el. 🙂
Vmiért a válaszokra nem tudok válaszolni, szóval írok ide. Annyira jó érezni ahogy lassan megvilágosodom. 🙂 Szerintem az én bőröm is rezisztens lehet. Meg sötétebb is úgyhogy szerencsére a szoli kérdés engem nem érint. A PC ára elég húzós majd lassacskán, a balea viszont nagyon szimpi, néztem a biodermát is, de az sztem télre kevés, legalábbis a rózsaszín. BRTC C-vit szérum fog jönni karácsony után, meg vmi jó hámlasztó de abból még ki kell művelni magam. 🙂 Nektek azért nehezebb dolgotok van problémás bőrrel, tesón látom én meg se szólalhatok.
Rajtam is rohonek h ennyi mindent hasznalok de foleg amiatt, h fenyvedozok es mereszelek nem szoliba jarni illetve napozni…a kedvencem, amikor megkerdezik, hogy “inkabb vagy most hofeherke es nezel ki szarul (koszi), csak azert h majd 50 evesen ne legyen annyi rancod?! Dehat akkor mar ugyis mindegy!” Csak azt nem fogjak fel a dragak, h ellenkezo esetben nem 50, hanem mar 30 evesen rancosodnek..meg amugyis, miert csak egy barna boru lany lehet szep??? Ezt sose fogom megerteni….van egy csaj a barati korunkben mondjuk, aki mar megfogadta a tanacsaimat a fenyvedovel kapcsolatban, de szegeny 26 eves es kb 36-nak nez ki…:/ de majd beleverem a kemiai hamlasztast is a kis fejebe, az biztos sokat dobna rajta 🙂
Én most már tényleg ritkán járok szoliba, de nyáron a nap nekem a minden…persze nem úgy hogy szénné égetem magam, azért kalapozok sokat meg krémezek, napozóágyazok ernyővel. 🙂
Nekem tetszik a fehér bőr, esküszöm, pl Nicole Kidman-en. Csak én nem vagyok Ő sajnos.
:-/ Egyszerűne nem áll mindenkinek jól, és én ráadásul mediterrán típus vagyok, olajos barna bőrrel alapból. Szerencsés vagyok, mert nagyon kevés idő kell a napon hogy színem legyen. Az arcomat amúgy kb 14 hónapja nem érte nap közvetlenül……szóval megy ez nekem is. 😉
Ilyen arckrémem van: http://kremmania.hu/kremek/schaebens-totes-meer-salbe-arckrem
Nagyon szeretem stb…., de van benne tengeri só, ez nem irritálná a szemkörnyéket, mert ha nem bátran kenegetem a szemkörnyékre is:)