A kémiai hámlasztás történhet AHA, vagy BHA hámlasztókkal.
AHA savas hámlasztás
Az AHA, (alpha-hydroxy acid) savak vízben oldódó savak, a bőr felszínén működnek. Gyümölcsökben, élelmiszerekben fordulnak elő. Ilyen sav például a tejsav, ami értelemszerűen a tejben van, vagy a glikolsav, mely a cukornádban található meg. PH 3-4 körüli értékű krémben tudja kifejteni hámlasztó hatását. Amikor gyümölcssavas hámlasztásról hallasz, valójában ott is AHA savakról van szó. Mindegyik típusú kémiai hámlasztás fény érzékenyít, ezért elsősorban ősztől-tavaszig érdemes végezni, és még ilyenkor is szükség van mellette kiegészítő fényvédelemre.
Otthoni (felületi) vs orvosi (mély) hámlasztás
Egy rövid kitérő lesz, ígérem. Annyi félreértés van a témával kapcsolatban a neten, hogy muszáj gyorsan helyretenni.
Otthoni hámlasztásnál nem használunk nagyon erős savakat, ez ált. 5-15%-os, esetleg 25%-os koncentrációjú hámlasztókat jelent. Egyébként a kozmetikusok is ilyen erősséggel dolgoznak. Ez csak a bőr felszínén tud hatást kifejteni, ezért sem kell hozzá orvos. Mostanában hallottam olyat, hogy kozmetikusnál végzett mély hámlasztás, ilyen nincs, olvass tovább, hogy miért is nincs…
A mély hámlasztást maratásnak is hívják, nem véletlenül. Nagyon magas, 50-70% koncentrációjú savval dolgoznak, ebben a százalékban a hámsejtek szétválását eredményezi a bőr mélyebb rétegeiben is. Gondos, napokon át tartó előkészítést igényel 10-15%-os AHA tartalmú hámlasztókkal, és utána akár antibiotikumos kenőcsre is szükség lehet. Ilyesmit tilos otthon, vagy akár kozmetikákban végezni, de ilyen termékekhez nem is nagyon lehet hozzáférni, ha nem vagy orvos. Ilyen erősségű hámlasztóknál már nem lehet hibázni, nem véletlenül végzik bőrgyógyászatokon szakorvosok.
Kinek ajánlott az otthoni AHA savas hámlasztás?
Akik igazán puha bőrt szeretnének, amolyan puhinnyó-babapopót 😉
Nagyszerű megoldás a megvastagodott a szarurétegre, valóban babapopsi puhaságú bőrt eredményez. Eltávolítja az öreg, elhalt hámsejteket. Tényleg nem lehet összehasonlítani az elért eredményt egy bőrradírral, főként, ha rendszeresen használjuk. A rinocérosz bőrből babapopi bőrt varázsol.
Ezért is imádom! A párom csak annyit szokott mondani az AHA hámlasztásom után, hogy most puhinnyó-babapopó arcocskám van. Na és ki ne vágyna puhinnyó-babapopó bőrre? 🙂
Akiknek elegük van a száraz, fakó bőrükből, és ragyogásra vágynak
A hámlasztás következtében az elhalt hámsejteknek végük, a felszínre kerülnek az egészséges, friss hámsejtek, és a bőröd sokkal ragyogóbb lesz. A hidratáló krémeket, szérumokat is sokkal jobban a bőr mélyebb rétegeibe lehet juttatni. Nagyon jó hatással van a száraz bőrre.
Akiknek elegük van a foltokból, és a hegekből, és makulátlan bőrre vágynak
Megoldást jelenthet pattanásfoltokra, májfoltokra, tűzfoltokra, tehát bármilyen hiperpigmentációs zavarra, és hegekre. A pattanásfoltokra tapasztalatból is mondhatom, hogy tényleg nagyon jó, meggyorsítja az eltűnésüket, de azért ne várjunk egyik napról a másikra nagy csodát. Ilyen eredményekhez idő kell. Hegeknél csak az apróbb, kisebb, pl. patti-kapirgászásból maradt hegeket tudja eltüntetni. Nekem maradt még néhány kisebb kráteres heg is az arcomon, a régebbi középsúlyos aknémból. Ezeket nem tüntette el teljesen, de a bőrfelszínem határozottan egyenletesebb lett.
Tehát zsíros bőrűek is nyugodtan tehetnek egy próbát vele, hogy ha folthalványításra, vagy heg-eltüntetésre van szükségük. Májfoltokra önmagában kevés lehet, de ott is segíthet.
Akik nem akarnak megöregedni, és keresik az örök fiatalság elixírjét
Na jó, az talán túlzás, hogy nem öregszel meg, és ez lenne az örök fiatalság elixírje, de annyira jól hangzott, hogy muszáj volt kiírnom magamból. 😀 Az viszont tudományosan is bizonyított, hogy 10% feletti koncentrációban serkenti a kollagén termelést, így lassítja a bőröregedést. Hozzátenném, hogy bármennyire is jól hangzik, hogy ha kollagént tartalmaz egy kozmetikum, a kollagén nagy molekula mérete miatt nem tud felszívódni a bőrbe. Szóval inkább AHA-zzunk.
BHA savas hámlasztás
A BHA, más néven szalicilsav, szintén kémiai hámlasztó. Zsírban oldódó sav, mely képes a pórusok belsejében hámlasztani, ugyanakkor gyulladáscsökkentő is. Nem csoda, ha ezen tulajdonságainak köszönhetően valóságos csodaszer mitteszeres, pattanásos bőrre.
0,5-2%-ban használják a kémiai hámlasztókban, 3-4 körüli pH értékkel. Emiatt önmagában az a tény, hogy egy termékben van szalicilsav, még nem teszi azt kémiai hámlasztóvá.
Kiknek ajánlott a BHA hámlasztás?
Zsíros, tág pórusú, és mitesszeres bőrűeknek, akik tiszta bőrre vágynak
Gyönyörűen kitisztítja a pórusokat, lehúzza a pattikat. Hosszú-távú használatával jó eséllyel elérhető a tiszta bőr.
Érzékeny bőrűeknek
A BHA további előnye, hogy gyulladáscsökkentő tulajdonsága miatt érzékeny bőrön is lehet használni. Tehát ha valakinek nem bírja a bőre az AHA savat, érdemes tennie egy próbát a BHA-val. Előfordul az is, hogy a száraz bőr mitteszeres, és pattanásos. Ilyenkor is sokat segíthet, most már vannak a piacon kifejezetten száraz bőrre tervezett BHA hámlasztók is.
Ti próbáltátok már a kémiai hámlasztást? Ha pedig tetszett a cikk, légyszi oszd meg! 🙂
FONTOS: Ha babát vársz, nem szabad minden kémiai hámlasztót használni! Részletek itt>>
A cikk folytatásában pedig megtudhatjátok, hogyan kell otthon hámlasztani!
Források:
http://kremmania.hu/osszetevok/glycolic-acid
http://kremmania.hu/osszetevok/salicylic-acid
http://www.isis-pharma.hu/glyco-a/mely-hamlasztas.html
Nagyon szuper! Alig várom a folytatásokat, megyek le is kezelem a csuda arcom. Tudom, tudod, mondtam, hogy tapasztalatlan vagyok a témában, de egy kérdésem maradt tegnapról a kis hozzászólás-beszélgetésünkben; bioderma micellás vízzel ér áttörölni az arcot bha-zás előtt? Mert én mindig így teszek, és csak erősen reméltem tegnap este i, hogy az ph-semleges termék! 😀
Szerintem nem ph semleges, hanem bőrsemleges, vagyis pH5-5,5 körüli, ami savas. PH semleges a víz, ami 7 pH. Még a házi krémeknél is törekszünk arra, hogy bőr semleges legyen. Legalábbis remélem, hogy az. 😀 Tervezek venni egy digitális pH mérőt, és akkor minden kencém megmérem majd teljesen pontosra. Én is Bioderma micellással szoktam áttörölni az arcomat előtte, szóval nagyon remélem, hogy enyhén savas pH-ja van. 🙂
Ennyire értek hozzá…. 😀 Köszönöm!
Miyen durva, digitális ph-mérő… Én épphogy eljutottam a digitális hőmérőhöz, te meg már a krémeidnek tervezel ph-mérőt venni. 😀
Azért néha félek, hogy én se teljesen szaknyelven írok, és esetleg idetéved egy vegyész. 😀 De nagyjából stimmel, amit leírtam. 🙂 Tudod, sok krémen rajta van, hogy pH5-5,5, bőrsemleges pH. De általában mindegyiknek arra van belőve a pH-ja, csak vannak, akik jobban marketingeznek. 😀
Egy éve lesz lassan,hogy hámlasztok. AHa és BHa is kerül az arcomra rendesen. Kombinált bőrre kell,ami sajna tele van nagyobb májfoltokkal. Ráncaim is vannak,főleg a szemem körül. Ezen kívül,főleg a hírhedt T-vonalam mitesszeres. Sok a jóból!:( A Paula’s Choice hámlasztókat használom, a 10-es AHA-t és a 2%-os BHA gélt. Előbbit hetente kétszer,utóbbit szinte naponta(1-szer)! Annak ellenére,hogy elég érzékeny a bőröm,semmi gondot nem okoztak,viszont nem is emlékszem,hogy mikor volt ilyen szép a bőröm.(saját magamhoz viszonyítva). A májfoltjaim alig látszódnak,de nagyon ügyelek arra mindíg,hogy 50-es fényvédelemmel lássam el a bőrömet. A nevetőráncaimon kívül,a szemem alatt kisimult a bőr. Megvettem az Anaconda 25%-os AHA-ját is,azt néha a PC kihagyásával kenem magamra. Imádom ezeket a termékeket,pedig szeretek mindíg mást próbálni,de ezek maradnak. Amúgy,ez a pihe-puha bőr valóban nem túlzás,teljesen sima,egyenletes és nem fakó végre a bőröm.
Örülök ennek nagyon, remélem, Bandita majd olvassa ezt, és reményt kap, hogy az ő kis pigmentfoltjai is eltűnnek idővel. 🙂
Szia Ildi!
Elhagytam a “káros” krémeim,arclemosóm,szóval minden komedóképző cuccot.Most használatba vettem a PC krémjeit,BHA -ját.Ez utóbbit naponta használom,hetente meg az Anaconda 24%-os AHA-ját.Pattananások,melyek évek óta megkeserítik az életemet-37 vagyok-tehát nagyon régóta,nem jönnek elő!!!!!!!Köszönöm a sok jó tanácsot!
A Retinolos szérumot is használom.
Most a hegek-májfoltok,ráncok vannak soron.Szerinted ezek mellett csinálhatok magamnak arcrollerezést?
Nagyon örülök ennek!!! 🙂 Milyen a PC retinolos szérum? Itt várakozik nálam a minta. 🙂
Szerintem magadnak amúgy sem ajánlott arcrollerezés. Én ilyet csak bőrgyógyászati rendelőben vállalnék be, mivel nagyon-nagyon figyelni kell arra, hogy minden steril legyen. Ha jól tudom, a bőrgyógyászati rendelőkben új fejet használnak,nem? De ha nem, akkor is minden szuperhigienikus. Azért mégiscsak sebeket ejt az arcon. A kozmetikusokban nem bízok.
Azt nem tudom, hogy ennyi hámlasztás mellett lehet-e rollerezni, érdemes egy bőrgyógyászt megkérdezned. Gondolom, az sem mindegy, hogy milyen hatóanyagokat juttatsz be vele.
A ráncokat visszacsinálni otthon nem lehet. A májfoltok ellen a legjobb a frakcinált lézer, vagy az orvosi mélyhámlasztás, ha az otthoni kezelések nem segítenek. Elvileg ez a ráncokon is segít valamennyit. A már meglévő ráncokra jó még az injekciós hyaluronsavas feltöltés és a botox. Szerintem ésszel ezeket is lehet használni, ha tényleg nagyon muszájnak érzi valaki.
Én is nagyon örülök,hiszen hiába jártam kozmetikusokhoz,havonta,évek óta!!!!!
Most jött el asz ideje,hogy a saját kezembe vettem a bőröm. Bár lehet,hogy már késő,mert sok a heg rajtam.Én fényvédőt is mindig használtam,de közben szoliztam is,mert utáltam a hófehérke bőröm.De ennek most vége!
Nekem nagyon -nagyon bejött a Retinolos szérum,nem bántja a szilikon a hiper-szuper érzékeny,mindenre pattanással válaszoló bőrömet-imádom!Gyorsan beszívódik,és oly szép lesz tőle a bőröm!Persze saját magamhoz képest.
De az új 30 faktoros fényvédője is szuper,már van a KM-en is.Éppen az én kombinált bőrömre való,végre megtaláltam az igazit!
A rollerezést csináltam már itthon tavaly is,de valhogy mindig elmaradt,mert pici volt a kisebbik lányom,és nem volt rá időm.Nem volt bajom tőle.Fertőtlenítettem,stb.
A kozmetikusokban egyáltalán nem bízom ,és nincs a közelben ilyet végző orvos.Ezért kérdeztem.
Örülök, hogy így sikerült kialakítani az arcápolási rutinodat. 🙂 A rollert nem próbáltam, és nem hallottam még hámlasztással összefüggésben, így nem tudok erre válaszolni sajnos. Azt írják róla, hogy az orvosi hámlasztáshoz hasonló eredményt lehet elérni vele, gondolom, azért nem teljesen ugyanaz, amit otthon csinálsz, mint amit egy bőrgyógyásztól kapsz. De mivel a hámlasztáshoz hasonlítják, én óvatos lévén nem merném megpróbálni otthon hámlasztás mellett még pluszban, amíg nem kérdeztem meg egy bőrgyógyászt. (Bár én amúgy sem mernék ilyet otthon csinálni…) Vannak online “kérdezz bőrgyógyászt” rovatok is, esetleg ott próbáld meg megkérdezni.
Most nézem,olyan voltam mint egy PC-t forgalmazó ügynök,úgy áradoztam itt! 😀
Nem baj, én még csak a PC BHA liquidet próbáltam, és meg is rendeltem. 😀 Mi lesz, ha a többit is kipróbálom? 😀
Ezeket lehet terhesen is használni? Mintha olyasmit ovastam volna korábban valahol itt a Krémmánián, hogy nem szabad, de most sehol nem találom…
Nem. Itt a cikk>> http://blog.kremmania.hu/2013/02/borapolas-terhesen.html
Köszönöm! Akkor most marad a dermabrázió, aztán majd jövő ősszel elkezdem a BHA-t.
Ha terhes vagy, nehogy elmenj! Bár erre még nem adtál egyértelmű választ, és lehet, csak úgy érdeklődtél, mit lehet babavárás alatt és mit nem. Semmilyen kezelés nem ajánlott, a hormonváltozások miatt. Majd ha szültél, és lehetőség szerint már nem is szoptatsz. Tényleg. A pigmenttúltermelésre ilyenkor fokozattan hajlamos a bőr, és nem szabad irritálni. Még a hydroabrázió sem ajánlott terhesség alatt. Az orvosi mélyhámlasztások meg végképp nem.
Ahh, azt hittem, mivel az fizikai, azt lehet 🙁
Akkor mitől legyen szegény pattanásos terheseknek szép a bőrük? 🙂
Azt hittem, vlaszoltam, de akkor bocsánat: igen, nagyon valószínű, hogy megint az vagyok.
Egyébként az első terhességem alatt voltam egyszer “nyomkodós” kezelésen, de fájt, és a baba olyan kis gombóccá kucorodott össze közben, hogy abba is hagytuk, és utána már csak szemöldökszedésre mentem… Szinte fájt a pocakom, mintha egy kemény golyó lett volna benne…
Nem lehet! De ha bármilyen kezelést szeretnél kipróbálni, és terhes vagy, mindig keress rá a Google-ban! Bár szerintem ha megmondod a kozmetikusnak, hogy terhes vagy, ő sem csinálja meg. A PC azelinsavas termékét ha jól tudöm, lehet használni, ez jó pattikra. 🙂 http://kremmania.hu/kremek/paula-s-choice-resist-skin-transforming-multi-correction Kémiai hámlasztó, és ha helyes az infóm, ennek nincs ellenjavallata. Tudsz írni Apolkának, ő a Paula’s Choice magyarországi képviselője, hogy milyen PC hámlasztókat tudsz használni terhesség alatt. A PC termékeke amúgy is nagyon klasszak. Ő is pattis (volt), szerintem többet tud a bőrápolás témában, mint én, és mivel ő nemrég szült, nagyon utánanézett, hogy mit lehet, és mit nem. Írj neki a kremmania[kukac]gmail.com-ra, hogy segítsen Neked PC hámlasztót választani, amit használhatsz terhesség mellett is.
Szuper vagy, köszönöm!!!
Szia!
Szeretnék egy kis segítséget kérni. Korpás-szeborreám van, hiperszuper érzékeny bőrrel, rengeteg mitesszerrel, illetve jelenleg jócskán kirügyeztem. 🙁
Szeretném kipróbálni a kémiai hámlasztást, azonban nem tudom eldönteni, hogy melyik való nekem vagy azt, hogy hogyan érdemes kombinálnom a különbözőeket. Kicsit elvesztem,egyszer az egyikféle megoldás tűnik ésszerűnek, aztán pedig egy másik. Tudnál nekem tanácsot adni?
Előre is köszönöm a válaszodat!
Szia! Ha korpás-szeborreás a bőröd, akkor inkább száraz, ugye? Hiperszuper érzékeny bőrre inkább a BHA hámlasztót szoktam javasolni, de simán lehet, hogy egy gyengébb AHA-t is jól tolerálna a bőröd.
Ha jól tolerálja, akkor érdemes a BHA-t AHA-val kombinálni. Vegyél mintákat, és próbáld ki!
A paula’s Choice hámlasztókat ajánlom. Amik jók lehetnek, az 5% és 8%-os AHA, vagy a 2%-os BHA-ból a gél vagy a lotion állagú. A helyedben ebből a négyből rendelnék mintát. AZ 5%-os AHA-t és a 2%-os BHA hámlasztókat kezdetben kétnaponta használd, természetesen csak azt, amelyik beválik. Ha mindegyiket jónak érzed, akkor váltogasd! A 8%-os AHA-t heti egyszer, vagy kétszer.
Sajnos azt nem tudom megmondani, hogy melyik fog a legjobban beválni,annyira egyedi, de mindegyikből van kis minta 210 Ft-ért. A bőrödet ne irritáld, tilos a denat. alkohol és az illatanyago, és szigorúan használj fényvédőt, lehetőleg fizikait, mert érzékeny a bőröd. Tudod, a kémiai hámlasztástól érzékeny lesz a bőröd a fényre! (Jobb felső sarokban van egy kereső, ott tudsz keresgélni még, hogy “illatmentes”, “denat. alkohol”, “korpás-szeborrea” stb., olvasgass még.)
Igen, száraz a bőröm, egyedül a két szemöldököm között egy kis háromszögben fénylik a bőröm (állítólag ott zsírosodik is a bőrgyógyászom szerint, de tapintásra meg nem mondanám, érdesnek és száraznak érzem ott is).
Ezeket a tanácsaidat már korábban megfogadtam, nincs semmi denat alcohol, ahogy illatanyag se (az korábban se volt nagyon, mivel párra allergiás vagyok – citronellol, limonene, ezekre tuti, és még ki tudja, hogy mi másra…), fényvédőt pedig állandó jelleggel használok (kémiait és nem fizikait, de lehet ideje lesz tenni egy próbát).
Egyébként a PC környékén nézdegéltem szét, onnan szándékoztam mintákat rendelni, de nem tudtam, hogy melyiket lenne érdemes és hogyan kellene elkezdeni a használatát.
Köszönöm a gyors választ!
Szia Tindigo!
Nagyon tetszik az oldal, és az az igazság, hogy pont most gondolkoztam el egy BHA hámlasztó megvételén. Mivel te elég tájékozottnak tűnsz, így szeretném megkérdezni tőled, hogy szerinted van-e különbség a természetes úton kinyert BHA hámlasztók és a vegyi úton előállítottak között? Jelen esetben erre a termékre gondoltam: http://www.elemental.eu/hu/939-szalicilsav-bha.html
Ami furcsa a leírásában, hogy a Ph-ja 4-4,5 között van, és azt írja h zsírban nem oldódik de vízben meg igen, ami ugye így elég furcsa a szalicilsavtól….
Ez és a Paula Choice BHA-s terméke között gondolkodom, ám mivel előbbi árban nagy mértékben kedvezőbb így lehet nem kéne PC-re annyit költenem.
Köszi előre is a választ! 🙂
Hát valóban elég furcsa lenne ez egy szalicilsavtól. 🙂 Szerintem itt arra gondolnak, hogy ezt az oldatot kell tovább oldani valamilyen vizes cuccban, ugyanis ez 10%-os. (Jesszus, hogy ez hogy hozható kereskedelmi forgalomba, nem is értem!) Ezt önmagában nem lehet használni. Viszont ha ezt belekevered valamibe, akkor ott nem lesz jól beállítva a pH, ha pedig az nem megfelelő, akkor aztán kenheted, nem fog hatni. Amúgy annyira nem drága a PC sem, a Deluxe minták között van a PC BHA liquid 2%, 2.200 Ft a 30 ml, és nagyon sokáig elég. 🙂
Húúú! Köszönöm a választ! 🙂
Szia!
Mostanában eléggé foglalkoztat az arcom állapota, így közel a 30-hoz még próbálom menteni a menthetőt 😀 Hál’ istennek nem problémás a bőröm, egyetlen, de nagy problémám van ezzel kapcsolatban, ami eléggé megkeseríti az életemet: a kamaszkori pattanások helyein maradt lyukacskák, kráterek. Tinikoromban nagyon pattanásos voltam, és a nagymamám a súlyosabb időkben kéthetente elvitt kozmetikushoz tisztíttatni. Nem tudom, hogy emiatt-e de az arcom mindkét oldalán egy nagyobb helyen maradtak utána ilyenek emlékbe. Annyira nem súlyos, de engem rettentően zavar, hogy még alapozóval és korrektorral sem tudom rendesen elfedni.
Ilyen kb. mint a néninek a második képen, csak nekem az orcáimon nincs hál istennek: http://www.szexepil.hu/hu/kezelesek/33/frakcionalt-lezerkezeles–frakcionalt-lezeres-borfelujitas
Na most, néhány hónapja már használom a PC 8% AHA géles változatát és nagyon szeretem mert csodát művel az arcommal, de a hegeimen annyira nem vettem észre változás, csak minimálisat. Szerinted, ha megpróbálnám az Anaconda 24%-os AHA-val, az hozna valami jobb eredményt? Teljesen tanácstalan vagyok, a neten annyi butaságot olvasok ezzel kapcsolatban, lézeres meg egyéb méregdrága kezelésre nem szeretnék menni, bár fiatalabb koromban teljesen el voltam szánva, hogy bizony én lemaratom a fejem, ha ez kell 😀
Szóval szerinted van értelme kipróbálnom az erősebb AHA-t vagy csak szélmalomharcot vívok és ezen nem segít az otthoni praktika?
Köszi előre is! 🙂
Szia! Nincs értelme, kráteres hegeket nem lehet otthoni hámlasztással eltűntetni, a 24-es AHA-val sem. Viszont a frakcionált lézer tényleg jó rá, én is azt ajánlanám. Sajnos mindent nem lehet krémekkel megoldani. 🙁 Esetleg az orvosi mélyhámlasztás, ahol 70(%)%-os AHA-kat használnak, de a frakcionált lézer már egy modernebb technológia, én valszeg inkább ez utóbbira mennék, ha ilyen gondom lenne.
Szia.
Lassan egy éve hűséges olvasód vagyok.Nagyon sok mindent tanultam tőled/melletted,sokkal jobban odafigyelek,mit kenek az arcomra.Belekezdtem tavaly januárba a hámlasztásba is (nyáron szünet volt,biztos ami biztos)
Az elején nagyon látványos volt a javulás,utána valahogy lelassult.Nagy valószínűséggel van krokodil a családomban,és tőle örököltem a bőrömet,mert már úgy hámlasztottam,hogy reggel-este 2% BHA,este ezután még a 10% AHA,és minden 5. napon a 24 % os AHA….De valahogy a hülye tág pórusaimnak meg se nyikkan.A miteszereim sokat javultak,de az össz bőrképem még mindig nem az igazi…(kisebb hegek,pattanások,nagyon tág pórusok)
Ezért elkezdtem bújni a bőrgyógyászoknál lévő mélyhámlasztást,de ott valam TCA hatóanyagról írnak.Erről esetleg nincs valami infód? Úgy értem,hogy mennyivel erősebb az AHA-nál?bőrfelszínén hat,vagy zsírban oldódó? Érdemes-e elmenni rá egyáltalán? Melyik mélység lenne jó?
Vagy van esetleg más ötleted,ami valódi segítség lehetne a bőrömre? (olvastam pl még valami mezoterápiáról,meg dermarollerről,de fogalmam sincs,melyiktől mit várhatok)
Remélem tudsz nekem tanácsot adni,olyan jó lenne,ha végre a karácsonyi képen nem egy kiló vakolattal csücsülnék 🙂
Szia Jucus! Ezek szerint a kezdetektől fogva olvasol, mert egy éves a blogom. 🙂 Van, akinek reziszens a bőre, és ilyen jól bírja a gyűrődést. 😀 A tág pórusokról írtam egy cikket, ha mindent megteszel, ami abban van, akkor ez genetika. A TCA-ról nem akarok írni, mert az tényleg bőrgyógyász téma. De azt kell tudnod, hogy az orvosi mélyhámlasztásnál az egész bőröd lejön, darabokban, egy hétig utcára sem szabad menni, és bizony fájdalmas is. Ami korszerűbb eljárásnak számít, az a frakcionált lézer, ennél is lejön az egész bőröd, de mégis kíméletesebb valamivel. Szóval én valszeg erre mennék, meg hát ugye arra, amit a bőrgyógyász konkrétan nekem tanácsol. Szóval ez már nem az a téma, amiben én kompetens vagyok, ehhez el kell menni személyesen egy bőrdokihoz, és ő fogja tudni megmondani, hogy melyik orvosi hámlasztást javasolja. De ezeknél számolj min. egy hét otthonülős szabival és fájdalommal. (Na meg ha jól tudom, vagy 100.000 ft-tal, ha nem többel.)
Szia, ha a hámlasztás fényérzékenyít, miért tavasztól őszig érdemes csinálni? Én azt gondoltam, hogy nyáron tilos inkább.
Hát persze, hogy ősztől tavaszig, köszi, hogy írtál, ki is javítottam. Nyáron sem tilos, írtam erről is itt, én hámlasztok egész évben, csak nagyon kell figyelni a fényvédelemre mellette.
Kedves Ildi,
Nagyon örülök, hogy rátaláltam a blogodra két héttel ezelőtt, ha nem haragszol, lenne néhány kérdésem. Remélem lesz egy kis időd válaszolni rájuk 🙂
32 éves vagyok, és kamaszkoromban nem volt olyan problémás a bőröm, mint mostanában (kamaszként is voltak gyulladt pattanások, miteszerek, de ami most van, az mindent felül múl).
Már az is nehéz, hogy megállapítsam a bőrtípusom, mert kicsit ilyen is, meg olyan is. Sok pattanásom van, apró miteszerek, patik, és gyulladt (néha mélyen a bőr alatt, kinyomhatatlan) pattanások. Nem csak a T-vonalban, ezért is nehéz egyértelműen megállapítanom, hogy milyen a bőrtípusom. Száraz biztos nem (csak ha túlszárítom). Nagyon fehér a bőröm, rozáceám nincs, a patik viszont előszeretettel jelennek meg az állam vonalán (az arcom két oldalán), az orcámon két oldalt, homlok tájékon inkább miteszeres.
A cikkeidet olvasva szeborreás bőr jellemzői álltak a leginkább közel a valósághoz, de elakadtam, mert nem hámlik (tehát nem korpás), viszont a zsíros szeborreásnál azt olvastam, hogy mediterrán típusú bőrre jellemző (na az nem vagyok).
Orvosnál jártam, ő egy gyógyszert írt fel, amit napont szedek egy hete (nagy eredménye nincs), táplálkozásomra nagyon figyelek, vízfogyasztás napi 2,5 liter, valamint kb 8 napja használom az általad is véleményezett koreai BHA-t (black head) és AHA-t (7%-os).
Ezek eleinte szép eredményt hoztak, egyik nap Bha, másik reggel Aha hámlasztást csináltam, korábbi patik helyén viszont elkezdett picit hámlani a bőröm,és újra tele lettem gyulladt patikkal.
A rutinom még nagyon nem kiforrott, ugyanis eddig szinte semmit nem csináltam néhány bőrradírozás meg tonikos lemosáson kívül (a krémektől azonnal kipattogtam, az erősebb szerektől száradtam és patis lettem, ezért inkább hagytam a fenébe). Most lemosom az arcom valamilyen növényi hidrolátummal (manuka méz, borókabogyó, teafa illetve citromfű vizet használok vattapamacsra téve), aztán hámlasztás majd fényvédő (néha egy koreai krém, ami kellően vizes, és nem kap frászt tőle a bőröm).
A hosszú monológom után jöjjenek a kérdések 😀
– lehet, hogy túlzásba estem a hámlasztókkal? érdemes lenne kétnaponta Bha és heti 1-2x aha a napi szintű hámlasztás helyett?
– az orvos szerint genetikai hajlamom van a bőrhibákra, ezért gyakorlatilag életem végéig szedhetem ezeket a gyógyszereket, amik mellett ugye nem lehet babát vállalni. Ez most komoly? tényleg nincs más út? van rá esély, hogy egy jó rutinnal szépen kordában tartható legyen a bőr? (a szüleimnek nem volt ilyen a bőre, a húgomnak igen)
– milyen lehet a bőrtípusom? 😀
Ne haragudj, hogy ennyit írtam, de tényleg nagyon hasznosnak tartom a tanácsaid, írásaid 🙂
Zsíros szeborrea lehet bárkinél, nem csak a mediterrán típusoknál, a t-vonalamon nekem is az van. Ha megnyomod és könnyen kijönnek, és inkább fehér mitesszereid vannak, az általában zsíros szeborrea.
Szerintem ezeket a növényi hidrolátumokat hagyhatod is, és vehetsz nyugodtan rendes lemosókat. 🙂
Ha túlzásba esel az otthoni hámlasztókkal, akkor a bőröd irritált lesz és elkezd hámlani.
Menj másik orvoshoz. Az enyém Dr. Kriston Renáta, neten megtalálod.
Amúgy ha genetikai hajlamod van a bőrhibákra, akkor nem hiszem, hogy valaha tökéletes lesz a bőröd, az enyém se tökéletes, de a régi állapothoz képest maga a csoda, így én nem vagyok elégedetlen. 🙂
Azt szeretném kérdezni, hogy ha otthoni aha savas hámlasztót használok akkor infra lámpát használhatok-e? Olyankor kell fényvédő? Megfáztam és az infra lámpát szoktam használni ilyenkor. Köszi a választ! 🙂
Szia! Az arcomon (főleg az orcáimon) rengeteg patti folt van. Néha kiporosodnak, máskor elhalványodnak. A bőrgyógyászom a hámlasztást javasolta, azt mondta nem olyan durva, azzal is el tudom őket tüntetni, szintbe hozni az arcbőröm. Lassan két hónapja használom az Anaconda 24%-os AHA-ját. Mennyi idő kell neki, hogy látványosan is hasson? Heti egyszer használom és fél órát hagyom az arcomon.
Nem biztos, hogy Neked jó lesz ez az Anaconda, én is találtam annál jobbat, pl. COSRX, Paula’s Choice. Illetve ha már van bőrgyógyászod, talán inkább vele beszéld meg. 🙂